Ухвала
від 17.05.2010 по справі 10/15-10(02-2а)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31,    http://vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

17 травня 2010 р.                                                               Справа № 10/15-10(02-2а)

за заявою :Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, м.Вінниця        

про визнання банкрутом

Суддя   М. Даценко

В С Т А Н О В И В :

До господарського суду Вінницької області надійшла заява Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, м.Вінниця про порушення справи про банкрутство. В заяві не вказано обставин на яких ґрунтується вимога, доказів що підтверджують викладені в заяві обставини.

Разом з тим повідомляю, що за приписами Преамбули Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" цей закон встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності – боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

Сторонами у  справі  про  банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут) (абз. 21, 22 ст. 1 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").

Боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Кредитор   -   юридична   або   фізична   особа,  яка  має  у встановленому  порядку  підтверджені   документами   вимоги   щодо  грошових  зобов'язань  до боржника,  щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника,  а  також  органи   державної податкової служби та інші державні органи,  які  здійснюють  контроль  за  правильністю  та  своєчасністю  справляння страхових  внесків на загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування  та інші види  загальнообов'язкового  державного   соціального  страхування,  податків і  зборів (обов'язкових платежів), що  закріплено зокрема ст.210 ГК України.

Отже, законодавець визначив сферу застосування Закону, обмеживши її суб'єктами підприємницької діяльності (юридичними особами та фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність). Фізичні особи –суб'єкти підприємницької діяльності, які мають заборгованість, що не ґрунтується на веденні підприємницької діяльності не підпадають під сферу регулювання зазначеного Закону та не можуть бути суб'єктами банкрутства відповідно до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Згідно ч.3 ст.209 ГК України суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.  Норми ст. 53 Цивільного кодексу України визначають, що фізична  особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із   здійсненням  нею  підприємницької діяльності,  може бути визнана банкрутом у порядку,  встановленому законом.

Стосовно фізичних осіб-підприємців такий порядок передбачений, зокрема, ст.ст. 47 - 48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон).

Відповідно до частин 2, 3 ст. 47 Закону заява про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд громадянином-підприємцем, який є боржником, або його кредиторами. До заяви громадянина-підприємця про порушення справи про банкрутство може бути доданий план погашення його боргів, копії якого направляються кредиторам та іншим учасникам провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 47 Закону є наявність у нього заборгованості перед кредиторами, яка ґрунтується на веденні ним підприємницької діяльності (постанова Вищого господарського суду України від 15.12.2009 року у справі № Б-39/165-09).

Крім того, суд зазначає, що звертаючись із заявою про порушення справи про банкрутство боржник не надав відомостей про наявне у нього майно, а також його оцінки.

В постанові Вищого господарського суду України від 20.10.2009 року у справі                  № 01/1876 наголошено на тому, що тільки після оцінки майна, у встановленому законодавством порядку, у тому числі, з урахуванням вимог Закону України "Про оцінку майна , майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні",  вартості  наявного майна боржника у повному обсязі,  можливо з'ясувати питання  про  недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів, а також   можливе звернення  до суду із заявою   про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, в порядку ст.ст. 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за спрощеною процедурою.

Також слід зауважити, що в заяві про порушення справи про банкрутство не обґрунтовано неможливості виконання грошових зобов'язань боржника.

Беручи до уваги викладене вище, суд приходить до висновку про необхідність повернення заяви заявнику.

Керуючись п.3 ст. 63 ГПК України, -.

У Х В А Л И В:

Заяву № б/н (вх. канц. суду № 257 від 14.05.10р.) на 2 аркушах разом з матеріалами  на 23 аркушах повернути заявнику.

У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 85,00 грн., перераховане по квитанції № 466385 від 14.05.10р., підлягає поверненню.

У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.93 р. № 7-93 та п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України  № 1258 від 21.12.2005р. "Про  затвердження  Порядку  оплати  витрат з  інформаційно-технічного  забезпечення  судових  процесів, пов'язаних  з розглядом  цивільних  та господарських справ,  та їх розмірів"  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу  в сумі 236,00 грн., перераховані по квитанції № 466391 від 14.05.10р. підлягають поверненню..

Суддя                                                   

віддрук. 2 прим.:

1 - в наряд

2 - Суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_1, 21000,  АДРЕСА_1      

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.05.2010
Оприлюднено25.12.2010
Номер документу9513985
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/15-10(02-2а)

Ухвала від 17.05.2010

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Даценко М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні