Ухвала
від 24.02.2021 по справі 201/1865/21
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 201/1865/21

Провадження № 1-кс/201/616/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2021 року Жовтневий районний суд

м. Дніпропетровська

у складі: головуючого

слідчого судді ОСОБА_1

з секретарем: ОСОБА_2

за участю слідчого ОСОБА_3

розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС першого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку на території ринку «Видный» за адресою АДРЕСА_1 , в магазині з вивіскою «Гурман».

В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що в провадженні першого ВРКП СУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32021040000000001 від 21.01.2021 року, про вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 28 та ч.3 ст.204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою в групі, з початку 2020 року по теперішній час, на території м. Дніпра та Дніпропетровської області, з використанням обладнання, яке забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, організували з метою збуту незаконне виготовлення, придбання, зберігання, транспортування та збут до торгівельних мереж м. Дніпра та Дніпропетровської області, незаконно виготовлених підакцизних товарів з недоброякісної сировини, вживання яких може становити загрозу життю та здоров`ю людей, та що призвело до отруєння особи, чим скоїли кримінальне правопорушення передбачене ч.3 ст. 204 КК України.

На адресу УПЕП ГУ ДФС у Дніпропетровській області 21.01.2021 було надано доручення на встановлення адрес виготовлення, зберігання та реалізації незаконно виготовленої алкогольної продукції з використанням марок акцизного податку України.

В ході виконання вищевказаного доручення встановлено, що громадянка ОСОБА_5 з групою осіб організували підпільний цех з незаконного виготовлення алкогольних напоїв на території м. Дніпра та Дніпропетровської області.

Зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а також сировини, фурнітури для її виготовлення здійснюється у складських та гаражних приміщенні, розташованих на території м. Дніпра та Дніпропетровської області.

Збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв громадянка ОСОБА_5 здійснює у магазині-складі роздрібної торгівлі розташованого на території ринку «Видный» за адресою: м. Дніпро, вул. Донецьке Шосе, 122-к, з вивіскою «Гурман».

Транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а також сировини, фурнітури для їх виготовлення здійснюється ОСОБА_5 на власному автомобілі.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано за ТОВ «Днепрритєйлпарк» (код ЄДРПОУ 39121234), 27.01.2021 року допитано в якості свідка громадянина ОСОБА_6 , який раніше звертався до УПЕП ГУ ДФС у Дніпропетровській області із заявою, в якій повідомив, що отруївся недоброякісним алкоголем та надав довідку спеціаліста з центру первинної медико-санітарної допомоги №1 для підтвердження факту отруєння.

В подальшому слідчими заходами було встановлено, що гр. ОСОБА_6 придбав горілку у чоловіка, який входить до складу групи осіб пов`язаних з громадянкою ОСОБА_5 однією ціллю, а саме виготовлення, зберігання, транспортування та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв на території м. Дніпра та Дніпропетровської області.

Крім того допитаний в якості свідка старший оперуповноважений з ОВС відділу ПЗСОТАГ УПЕП ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_7 підтвердив факт того, що громадянка ОСОБА_5 дійсно входить до складу групи осіб, які здійснюють виготовлення, зберігання, реалізацію та транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв на території м. Дніпра та Дніпропетровської області.

Таким чином, згідно наявних у матеріалах кримінального провадження доказів, є підстави вважати, що документи, предмети та речі, що свідчать про виробництво, зберігання та реалізацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, зокрема: алкогольні напої, документи щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв невідповідної якості, чорнові записи, ємності з-під алкогольних напоїв, мобільні телефони, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети й документи, що свідчать про здійснення протиправних дій, які мають значення для кримінального провадження, знаходяться у приміщені магазину-складу роздрібної торгівлі на території ринку «Видный» з вивіскою «Гурман» за адресою АДРЕСА_1 .

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав зазначених в останньому.

Суддя, вислухавши думку слідчого, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, матеріали кримінального провадження вважає, що клопотання підлягає задоволенню за наступними підставами.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

На підставі ч. 1 ст. 236 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Так, згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (Конвенція) кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Згідно до ч. 2 ст. 233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також усі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, що дозволять органам досудового розслідування провести подальше розслідування кримінального провадження, враховуючи той факт, що є всі підстави вважати, що за адресою, зазначеною у клопотанні, можуть знаходитись предмети, речі та засоби, які можуть бути в подальшому визнаними речовими доказами у даному кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що клопотання про проведення обшуку підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 110, 233, 234, 236, 309 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим, які здійснюють досудове розслідування у даному кримінальному проваджені, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та іншим слідчим, які входять до складу слідчої групи дозвіл на проведення обшуку на території ринку «Видный» за адресою АДРЕСА_1 , в магазині з вивіскою «Гурман», з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлених підакцизних товарів, незаконно виготовлених алкогольних напоїв, фурнітури, склотари, сировини для виготовлення алкогольних напоїв, спирту, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв та сировини, чорнових записів, ємностей з-під алкогольних напоїв, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, підробних марок акцизного податку та устаткування для їх виготовлення, обладнання що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв, а також інших предметів і документів, що свідчать про здійснення протиправних дій.

Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення24.02.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95140438
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання дозволу на проведення обшуку

Судовий реєстр по справі —201/1865/21

Ухвала від 24.02.2021

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Федоріщев С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні