ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/8919/21-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2021 року м. Київ

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Батрин О.В.,

при секретарі Шевченко Т.В.,

за участю слідчого Береста О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування військових кримінальних правопорушень Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Береста Олексія Олександровича про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 від 29.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України,

В С Т А Н О В И В :

19 лютого 2021 року до провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування військових кримінальних правопорушень Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Береста О.О. за погодженням прокурора відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора Кондрашова Г.Г. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 від 29.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України, на строк до 12 місяців.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчими Управління з досудового розслідування військових кримінальних правопорушень Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 від 29.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ Мотор Січ , ВП Вертольоти Мотор Січ , 621 головного військового представництва МОУ та ТДВ СК Мотор Гарант код ЄДРПОУ 31154435, діючи умисно та за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ Компанія інженерної взаємодії в авіації код ЄДРПОУ 34484981, ТОВ "ТОРГОВА ФІРМА ОЛІМПІЯ" (код ЄДРПОУ 42672838), ТОВ "ПРОМГОЛД" (код ЄДРПОУ 43156744), ТОВ "ПРАЛІНА" (код ЄДРПОУ 41911009), ТОВ "ЗАХІД ІМПОРТ" (код ЄДРПОУ 37363119), ТОВ "МАРЛОН" (код ЄДРПОУ 42474606), ТОВ "ДАРФ" (код ЄДРПОУ 42084659), ТОВ Стейл грант (код ЄДРПОУ 41066162) з метою одержання неправомірної вигоди для себе, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, що спричиняє тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян та державним інтересам, протягом 2018 року при проведенні періодичних ремонтних та планово-технічних робіт гелікоптерів МИ-8, виділених Міністерству оборони України, Національній гвардії України та Державній прикордонній службі України, розробили та втілили у дію злочинну схему привласнення бюджетних коштів від державних замовлень Міністерства оборони України.

В ході досудового розслідування проведено наступні слідчі та інші процесуальні дії: за результатами проведених НСРД здійснено візуальне спостереження - 3 заходи; зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж - 22 заходи якими підтверджено злочинну діяльність фігурантів кримінального провадження. За результатами проведених НСРД складено протоколи, які було розсекречено; на підставі листа Державної служби фінансового моніторингу України 45/412-04-4/ДСК від 09.01.2020 проведено аналіз коштів, які надходили від АТ Мотор Січ на користь суб`єктів господарювання (зазначених у листі УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НПУ), які в подальшому перераховувались на рахунки значної кількості контрагентів в межах господарської діяльності; направлено на виконання постанову про доручення проведення слідчих дій оперативному підрозділу - Управлінню захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, отримано матеріали щодо її виконання, а саме зібрано аналітичні матеріали з приводу протиправних дій посадових осіб АТ Мотор Січ та інших суб`єктів господарської діяльності, які можуть бути причетні до вчинення зазначеного кримінального правопорушення; допитано як свідка працівника АТ Мотор Січ ОСОБА_1 ; допитано як свідка оперуповноваженого УЗЕ в Запорізькій області ДЗЕ НПУ ОСОБА_2; надано доручення (в порядку ст. 40 КПК України) оперативному підрозділу на проведення слідчих (розшукових) дій; проведено огляди документів.

В той же час, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 закінчується 01.03.2021, однак закінчити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, через складність кримінального провадження та значну кількість слідчих та інших процесуальних дій, які у ньому необхідно провести для забезпечення повного і неупередженого розслідування, зокрема дотримання вимог ст. 2 КПК України.

Так, для всебічного, повного і неупередженого з`ясування усіх обставин вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, у кримінальному провадження необхідно виконати наступні слідчі та процесуальні дії: оглянути, вилучену у ході досудового розслідування техніку на підставі ухвал слідчого судді про тимчасовий доступ до неї, для ознайомлення з інформацією, яка становить таємницю спілкування із складанням відповідних протоколів; допитати як свідків окремих осіб, які можуть бути причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення; отримати відповіді та матеріали за результатами виконання наданих у провадженні доручень в порядку ст.ст. 40-41 КПК України; ініціювати перед Державною податковою службою України відповідно до вимог КПК України проведення Аналітичного дослідження з питань наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та /або інших правопорушень та поставити питання щодо дослідження фінансового господарських операції СГД з питань наявності ознак правопорушень пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів; отримати у встановленому порядку дозволи на проведення негласних слідчих (розшукових) дій направлених на підтвердження фактів за якими здійснюється розслідування кримінального провадження; під час проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій погодити та почати здійснення гласних слідчих дій направлених на виявлення контрафактних або уживаних запчастин встановлених на гелікоптери Мі-8, на замовлення Міністерства оборони України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, використання яких може негативно вплинути на безпеку екіпажу та обороноздатність Держави; провести інші необхідні та можливі слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність.

На даний час у кримінальному провадженні будь-якій особі про підозру не повідомлялося.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення щодо тяжких та особливо тяжких злочинів до дня повідомлення про підозру становить вісімнадцять місяців.

У кримінальному провадженні досліджуються обставини вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України, яке відповідно до ч. 6 ст. 12 КК України відноситься до особливо тяжкого злочину.

Виконання зазначених слідчих дій має важливе значення і без їх проведення не можливо прийняти законне рішення у кримінальному провадженні.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, враховуючи ті слідчі та процесуальні дії, які слід вчинити в кримінальному провадженні, виняткову складність здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає клопотання прокурора про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 обґрунтованим, а відтак наявними підстави для його задоволення.

Керуючись, ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Управління з досудового розслідування військових кримінальних правопорушень Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Береста Олексія Олександровича про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018000000002121 від 29.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному № 42018000000002121 від 29.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 28.02.2022 включно.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя О.В. Батрин

Дата ухвалення рішення 24.02.2021
Зареєстровано 26.02.2021
Оприлюднено 26.02.2021

Судовий реєстр по справі 757/8919/21-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.02.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 24.02.2021 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону