ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
25 лютого 2021 року м. Київ № 640/22664/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Наумець К.В. розглянувши в підготовчому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЧервоненської сільської ради доКабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації провизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.,
за участі:
представника відповідача - Шокуна Олексія Валерійовича.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України №601-р від 20.05.2020 "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області" у частині формування Глеюватської об`єднаної територіальної громади з включенням до її складу Червоненської об`єднаної територіальної громади та визнання протиправними дії відповідача - 2 щодо складання подання про внесення змін до перспективного плану формування територій громад в частині формування Глеюватської територіальної громади Дніпропетровської області, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №601-р.
Ухвалою суду від 07 жовтня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку загального позовного провадження.
В судовому засіданні 25 лютого 2021 року розглянувши матеріали справи, клопотання та пояснення сторін, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу третього частини першої статті 1 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні територіальна громада - жителі, об`єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно - територіальними одиницями, або добровільне об`єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.
Відповідно до статті 5 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні система місцевого самоврядування включає територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду, сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, старосту.
Відповідно до статті 18 1 орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
В той же час Законом України Про місцеве самоврядування в Україні конкретизована процесуальна дієздатність:
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить звернення до суду про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади, а також повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування (пункт 4 частини першої статті 38);
Сільський, селищний, міський голова звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів (пункт 15 частини четвертої статті 42 Закону);
Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання, як зокрема, прийняття рішень про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громаду сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх організацій (пункт 30 частини першої статті 43 Закону) .
Згідно з пунктом 6 1 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України Про місцеве самоврядування в Україні до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади);
Відповідно до частини третьої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність) належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Частиною 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За правилами ч.3 ст.80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Частиною шостою вказаної статті передбачено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
З урахуванням вищезазначеного суд приходить до висновку про необхідність витребування додаткових пояснень та доказів.
Керуючись статтями 72, 77, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Витребувати від Червоненської сільської ради (53010, вул. Гагаріна 14, с. Червоне, Криворізький район, Дніпропетровська область, код ЄДРПОУ 04339899) та Кабінету Міністрів України (01008, вул. Грушевського 12/2, місто Київ) пояснення та докази, щодо наявності або відсутності у позивача адміністративної процесуальної правосуб`єктності відповідно до статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зобов`язати Червоненську сільську раду (53010, вул. Гагаріна 14, с. Червоне, Криворізький район, Дніпропетровська область, код ЄДРПОУ 04339899) та Кабінет Міністрів України (01008, вул. Грушевського 12/2, місто Київ) надати до суду витребувані документи в триденний термін з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Амельохін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2021 |
Оприлюднено | 01.03.2021 |
Номер документу | 95175033 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Амельохін В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні