ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

24.02.2021 Справа № 756/808/21

Унікальний № 756/808/21

Провадження №1кп/756/871/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2021 року м.Київ

Оболонський районний суд м. Києва у складі:

Головуючого судді: Родіонова С.О.

за участю: секретаря: Яковчук М.В.

за участю прокурора: Бондарчук Д.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Оболонського районного суду м. Києва клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Київської міської прокуратури Бондарчук Д.М. про звільнення від кримінальної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, зареєстрованого за адресою : АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

який обвинувачуються у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

В клопотанні вказується, що в кінці вересня 2017 року ОСОБА_1 , перебуваючи в м. Києві біля станції метро Дарниця зустрівся із невстановленою досудовим розслідуванням особою, яка повідомила останньому про можливість зареєструвати на його ім`я підприємство за грошову винагороду, без справжнього наміру ведення господарської діяльності, шляхом внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.

Усвідомлюючи протиправний характер дій, запропонованих йому невстановленою досудовим розслідуванням особою, ОСОБА_1 з корисливих спонукань, погодився на таку пропозицію.

В подальшому, на наступний день, ОСОБА_1 , реалізуючи злочинний намір, направлений на внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, зустрівшись із невстановленою досудовим розслідуванням особою у м. Києві біля станції метро Вокзальна , звідки вони направилися до нотаріуса, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2-д, в присутності невстановленої досудовим розслідуванням особи, отримав наступні документи: Довіреність від 14.09.2017 підписана ОСОБА_1 на представлення його інтересів у всіх без виключення відділах державної реєстрації юридичних осіб- підприємців, органах статистики, органах нотаріату при державній реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань в особі ОСОБА_2 , яка приживає за адресою: АДРЕСА_3 .;Протокол №2 Загальних Зборів Учасників ТОВ Інтер Трейд Сіті (код ЄДРПОУ 41233853,) від 13.09.2017 року - який містить неправдиві відомості щодо ведення до складу учасників Товариства ОСОБА_1 , на підставі Договору купівлі-продажу корпоративних прав (про передачу частки учасника в статутному капіталі) №1 від 13 вересня 2017 року; встановлення розмір частки ТОВ Інтер Трейд Сіті ОСОБА_1 - 990, 00 (99%), ОСОБА_3 -10, 00 (1%); про призначення на посаду директора Товариства ОСОБА_1 та уповноважити новопризначеного керівника Товариства ОСОБА_1 провести державну реєстрацію змін до Єдиного державного реєстру; Статут TOB Інтер Трейд Сіті (код СДРПОУ 41233853) від 13.09.2017 року.

Достовірно усвідомлюючи, що надані йому на підпис проекти установчих документів ТОВ Інтер Трейд Сіті містять завідомо неправдиві відомості та необхідні для реєстрації підприємства на його ім`я, ОСОБА_1 , діючи з корисливих спонукань, засвідчив їх своїм підписом, наділивши їх таким чином значенням документів, тобто вчинив їх підроблення.

Крім того, ОСОБА_1 розумів, що фактично виконувати обов`язки засновника та посадової особи вищезазначеного підприємства наміру не мав та у подальшому їх не виконував, оскільки не мав бажання займатись підприємницькою діяльністю, статутний капітал вказаного підприємства не формував, правами засновника та службової особи підприємства не користуватиметься, фінансово-господарською та поточною діяльністю підприємства не займався.

У подальшому, невстановлена особа, використовуючи раніше підписані за наведених обставин ОСОБА_1 документи, що містили вказані неправдиві відомості, здійснила проведення державної реєстрації ТОВ Інтер Трейд Сіті шляхом подачі цих документів до відділу державної реєстрації, про що внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців.

Отже, ОСОБА_1 виконавши всі перелічені дії, запропоновані йому невстановленими досудовим розслідуванням особою, з корисливих мотивів, фактично підписавши довіреність на представлення його інтересів в органах державної влади від імені інших осіб, що свідчать про подальшу реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи ТОВ Інтер Трейд Сіті , які містять завідомо неправдиві відомості, вчинив підроблення документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав. Обвинувачений клопотання підтримав, пояснив суду, що вину у вчинені злочинів визнає, згоден на звільнення від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав, просив суд закрити провадження в зв`язку з закінченням строків давності.

З`ясувавши думку учасників судового провадження, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом: у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ст.49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Як вбачається з обвинувального акту, кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1 , відповідно до ст.5,12 КК України, відноситься до категорії кримінальних проступків, оскільки воно мало місце в вересні 2017 року, а санкція ст.205-1 ч.2 КК України, яка діяла на той час(в редакції Закону №835-7 від 26.11.2015) передбачала покарання у вигляді штрафу до 2 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі до п`яти років.

За таких обставин, оскільки, з моменту вчинення кримінального проступку минуло більше трьох років, обвинувачений проти звільнення від кримінальної відповідальності не заперечує, тому суд вважає за можливе звільнити його від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження відносно нього закрити.

Речові докази не надавались. Процесуальні витрати відсутні.

Керуючись ст.49 КК України, п.1 ч.2 ст.284, ст.286 , 288 КПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Київської міської прокуратури Бондарчук Д.М. про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 -задовольнити.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження №32020100000000474, відкрите відносно нього 21.09.2020 року за ч.2 ст.205-1 КК України - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом 7 днів з моменту її оголошення.

Головуючий С.О. Родіонов

Дата ухвалення рішення 24.02.2021
Зареєстровано 02.03.2021
Оприлюднено 02.03.2021

Судовий реєстр по справі 756/808/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.02.2021 Оболонський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 20.01.2021 Оболонський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 756/808/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону