ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

УХВАЛА

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/3377/20

Провадження № 1-кс/210/506/21

"26" лютого 2021 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участі прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши усудовому засіданнів м.Кривому Розіклопотання прокурорагрупи прокуроріву кримінальномупровадженні прокурора Дніпропетровськоїмісцевої прокуратури№1 ОСОБА_4 пронадання дозволуна проведенняогляду в рамках кримінального провадження №42019040000000102, відомості про яке внесені до ЄРДР 22.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

26 лютого 2021 року прокурор групипрокурорів укримінальному провадженні прокурорДніпропетровської місцевоїпрокуратури №1 ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду.

В обґрунтування заявленого клопотання прокурор посилається на те, що СВ Металургійного ВП КВП ГУ НП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019040000000102 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за фактом того, що в період з 2019 року по теперішній час службові особи КП "ДНІПРОЕКОВТОРРЕСУРС" ДМР за попередньою змовою з службовими особами ТОВ "МЕТАЛ", ТОВ "СТАЛЬСПРАВА", ТОВ "ІТАЛ УКРАЇНА", ТОВ "НВП "СУЧАСНІ ШЛЯХОВІ ТЕХНОЛОГІЇ", ПП "МЕГА-ПРЕС" заволоділи чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем та мінімізують податкове зобов`язання через ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ЛОТОС", ТОВ "РК САНДРА" та інш.

В клопотанніпрокурор зазначає,що вході досудовогорозслідування встановлено,що уперіод з2019року потеперішній часслужбові особиКП «Дніпроековторресурс» ДМР(ЄДРПОУ38836263) укладають договори із суб`єктами господарювання: ТОВ «Метал» (ЄДРПОУ 24446930), ТОВ«Стальсправа» (ЄДРПОУ40239875), ТОВ «Італ Україна» (ЄДРПОУ 40612248),ТОВ «НВП«Сучасні шляховітехнології» (код ЄДРПОУ 42498847), ПП«МЕГА-ПРЕС»(ЄДРПОУ31705840) таінших на виконання будівельно-монтажних робіт по об`єкту: «Демонтаж об`єктів нерухомого майна, що обмежена просп. Слобожанським, вул. Столєтова, вул.Каштановою та територією ПАО «Інтерпайп НТЗ»», що розташований за адресою: м. Дніпро, вул.Столєтова,21, на суму понад 47 млн. грн.

При цьому все будівлі, що знаходяться за вказаною адресою, є власністю держави в особі Фонду державного майна України, та, як наслідок, демонтаж будівель, споруд може бути здійснений тільки з відповідного дозволу власника, тобто Фонду державного майна України.

Фактично будівельно-монтажніроботи повказаному об`єктуздійснюється технікоюта персоналомКП «Дніпроековторресурс» ДМР, що підтверджується проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями.

При цьому на зазначеному об`єкті здійснюється демонтаж Мартенівської печі, яка містить велику кількість чорного та кольорового металу.

Службові особиКП «Дніпроековторресурс» ДМР умисно,з корисливихмотивів,шляхом зловживаннясвоїм службовимстановищем,без бухгалтерськогообліку металобрухту,не ставлячийого набаланс комунальногопідприємства,у порушеннядіючого законодавстваУкраїни,вивозять таздають демонтованийметал намайданчики прийомуметалобрухту,що знаходятьсяу містіДніпрі заадресою:вул.Базова,4, вул.Курсантська, буд. 26 та вул. А. Оцупи, буд. 14 А та у м. Кам`янському за адресами: вул.Чайковського, 1/73, проспект Аношкіна, 181/129, проспект Аношкіна, 181/141, проспект Аношкіна, 181/102, проспект Аношкіна, 181/109, проспект Аношкіна, 181/112, за що отримують готівкою грошові кошти, якими заволодівають.

Разом зцим,на підставізавідомо підробленихактів виконанихробіт службовіособи КП«Дніпроековторресурс» ДМР здійснюють перерахування грошових коштів на рахунки ТОВ «Стальсправа», ТОВ«Метал», ТОВ «Італ Україна», ТОВ «НВП «Сучасні шляхові технології», ПП«МЕГА-ПРЕС» після чого з використанням схем здійснення безтоварних операцій через ТОВ«Будівельна компанія «ЛОТУС» (код ЄДРПОУ42860742), ТОВ «РК «Санра» (код ЄДРПОУ 42190973)та іншими мінімізують податкові зобов`язання та конвертують грошові кошти у готівку.

При цьому, ТОВ«БК «ЛОТУС», ТОВ «РК «Санра» не мають у штаті працівників та матеріально-технічної бази та мають можливості проведення будівельних робіт тощо. Разом з цим, директор ТОВ «РК «Санра» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є керівником 139 підприємств та відповідно до бази даних МВС неодноразово проходив причасним до вчинення кримінальних правопорушень та мається запис про втрату паспорту.

Крім того, відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.09.2019 за №42019040000000102 за ознаками ч. 3 ст. 191 КК України.

Враховуючи викладене, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні візуального огляду та фіксації вчинення кримінального правопорушення, що має істотне значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме земельної ділянки площею 0,6559 га з кадастровим номером 1210100000:04:006:0136,на якій розташовані споруди цивільного захисту населення, з метою підтвердження або спростування зазначеної інформації.

Згідно з інформацією наявною в Держаному земельному кадастрі про право власності та речові права на земельну ділянку під кадастровим номером 1210100000:04:006:0136 розташована: АДРЕСА_1 , вказана земельна ділянка перебуває в комунальній формі власності.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі з урахуванням наступного.

Судом встановлено, що слідчим відділом Металургійного ВП Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019040000000102 від 22.09.2019 за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем службовими особами КП«Дніпроековторресурс» ДМР, ТОВ «Стальсправа», ТОВ«Метал», ТОВ «Італ Україна» та інші, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Відповідно до ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку жита чи іншого володіння особи.

При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Згідно з ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, прокурор, має право до постанови ухвали слідчого суді увійти до житла чи іншого володіння особи, лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину.

У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язанні невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно вимог статті 234 КПК України, перевіряючи, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали судді.

Крім того, метою проведення вказаного огляду є встановлення обставин кримінального правопорушення, що підтверджують злочину діяльність причетних до правопорушення осіб та причетність інших осіб, дії яких направленні на вчинення вказаного злочину.

Обставини кримінального провадження, а також установлені у ході досудового розслідування дані, що підтверджуються доказами, наявними в матеріалах провадження, дають обґрунтовані підстави вважати, що у результаті огляду будуть виявлені та зафіксовані відомості про обставини вчинюваного злочину та інші дані, що мають суттєве значення для кримінального провадження.

Враховуючи наведене, враховуючи обставини вчинення кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні, правове обґрунтування заявленого клопотання, яке відповідає вимогам ст. 233, 234, 237 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для проведення огляду з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 234 - 236, 237, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора групипрокурорів укримінальному провадженні прокурораДніпропетровської місцевоїпрокуратури №1 ОСОБА_4 пронадання дозволуна проведенняогляду в рамках кримінального провадження №42019040000000102, відомості про яке внесені до ЄРДР 22.02.2019р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки під кадастровим номером 1210100000:04:006:0136 розташована за адресою: АДРЕСА_1 , комунальної форми власності,з метою фіксації та перевірки відомостей вчинення кримінального правопорушення, що мають істотне значення для встановлення його обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме щодо руйнування об`єктів цивільного захисту населення на вказаній земельній ділянці.

Виконання ухвали доручити прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні у складі: прокурору першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_9 , прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 ,прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_12 , прокурору Дніпропетровської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_13 , прокурору Криворізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_14 , а також слідчим групи слідчих.

Строк дії ухвали складає 30 (тридцять) днів з дня її постановлення.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення 26.02.2021
Оприлюднено 27.01.2023

Судовий реєстр по справі 210/3377/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 26.02.2021 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.02.2021 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.02.2021 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.02.2021 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 18.02.2021 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 10.08.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.06.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.06.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.06.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне
Ухвала від 26.06.2020 Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 210/3377/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону