Рішення
від 02.03.2021 по справі 185/4306/20
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/4306/20

Провадження № 2/185/301/21

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

02 березня 2021 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Головіна В.О., за участі секретаря судового засідання Мерцалової Н.В., представника позивача адвоката Киричок Г.О., представника відповідача адвоката Борейко Н.О., третьої особи ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Павлограді в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання

В С Т А Н О В И В

Позивач 30.06.2020 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання. Позивач, письмово уточнивши свої вимоги, просить суд стягнути з відповідача на свою користь, аліменти на своє утримання у розмірі 1/6 частини з усіх видів його доходу (заробітку) щомісячно, на весь час навчання, але не більше ніж до досягнення 23 років.

Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що відповідач є його батьком. На даний час позивач навчається та є курсантом Військового коледжу сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба та перебуває на повному державному утриманні, термін навчання два роки шість місяців, розмір його стипендії 584.80 грн. Відповідач добровільно кошти на навчання надавати йому відмовляється тому він змушений звернутися до суду.

Відповідач звернувся до суду з відзивом на позов у якому просив суд відмовити в задоволенні позову повністю. Обґрунтовуючи свої заперечення посилався на те, що позивач знаходиться на повному держаному утриманні і тому не потребує витрат на своє навчання.

Третя особа ОСОБА_4 звернулася до суду з письмовими поясненнями на позов у яких просила суд в задоволенні позову відмовити, обґрунтовуючи свої заперечення тим, що вона є матерію відповідача і за станом свого здоров`я та матеріальним станом потребує матеріальної допомоги він сина. Рішенням суду з відповідача на її користь стягнуто аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частини доходу відповідача. Вважає, що син не має можливості надавати матеріальну допомогу позивачу на навчання.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав і просив його задовольнити. Суду пояснив, що не дивлячись на те, що позивач перебуває на державному утриманні він все одно потребує додаткових коштів на своє проживання, відвідування кафе, музеїв, театрів.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала посилаючись на те, що позивач перебуває на повному державному утриманні у зв`язку з його навчанням у коледжі і тому підстав для стягнення на його користь аліментів для інших потреб не має.

Третя особа, ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вона є матерію позивача. Позов підтримує. Син навчається у коледжі на повному державному утриманні. За його навчання ні позивач ні вона нічого не платять. Але, вона щомісячно направляє йому кошти та збирає посилки для повсякденних потреб, так як вважає, що йому недостатньо державного утримання.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позов задоволенню не підлягає за таких підстав.

Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання, або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Статтями 12, 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_3 є батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5).

Згідно довідки №350/176/43/29/62 від 04.06.2020 року Військового коледжу Харківського національного університету Повітряних Сил на даний час позивач є курсантом Військового коледжу сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил, перебуває на військовій службі на повному державному утриманні у Військовому коледжі Харківського національного університету Повітряних Сил. Термін навчання два роки шість місяців, з 19.07.2019 року (а.с.6).

Згідно довідки Військового коледжу Харківського національного університету Повітряних Сил №350/176/43/48/58 від 16.02.2021 року солдат ОСОБА_5 заходиться на повному державному утриманні. Солдат ОСОБА_2 отримує: грошове забезпечення здійснюється відповідно пункту 6 до наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 року №260 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" (грошове забезпечення курсантів (крім військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського складу військової служби за контрактом) включає: посадовий оклад; курсантську посадову надбавку; підвищення посадового окладу за результатами чергової екзаменаційної сесії);

харчове забезпечення здійснюється відповідно пункту 2.5 до наказу Міністра оборони України від 09.12.2002 № 402 "Про затвердження положення про продовольче забезпечення Збройних Сил України на мирний час" (курсанти військових навчальних закладів за весь період навчання (до отримання військовим навчальним закладом наказу про присвоєння офіцерського звання) до дня їх випуску забезпечуються безкоштовним харчуванням через їдальні військових навчальних закладів або грошовою компенсацію замість нього);

речове майно відповідно до наказу Міністра оборони України від 29.04.2016 № 232 "Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту".

Солдат ОСОБА_2 забезпечений проживанням за рахунок держави у казармі. Також за рахунок держави забезпечується проїзними документами на час щорічної відпустки.

Після закінчення навчання у Військовому коледжі сержантського складу Харківського національного університету Повітряних Сил з військовослужбовцями відповідно до статей 19, 20 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та пунктів 16, 18, 23 та 27 Положення про проходження громадянина України військової служби у Збройних Силах України укладається контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб сержантського та старшинського складу, строком на 5 (п`ять) років (а.с.248).

Згідно довідки №58 від 16.01.2021 року Військового коледжу Харківського національного університету Повітряних Сил грошове забезпечення позивача складає 584.59 грн.. на місяць (а.с.258).

За таких обставин суд приходить до висновку, що позивач отримує задовільну допомогу від держави і не потребує матеріальної допомоги на своє навчання.

Відповідач не працює, має на утриманні мати похилого віку ОСОБА_4 на утримання якої щомісячно сплачує аліменти у розмірі 1/6 частини свого доходу за рішенням суду (а.с.237).

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що позивач отримує задовільну допомогу від держави, а відповідач знаходячись у скрутному матеріальному стані не може надавати матеріальну допомогу позивачу.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, витрати на судовий збір в сумі 840.80 гривень слід компенсувати за рахунок держави.

Керуючись ст. 76, 81, 263, 264, 265 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В

В задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_1 , ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання - відмовити.

Витрати на судовий збір в сумі 840.80 гривень компенсувати за рахунок держави.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається Дніпровському апеляційному суду.

Повний текст рішення суду складено 02 березня 2021 року.

Суддя: В. О. Головін

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення02.03.2021
Оприлюднено03.03.2021
Номер документу95242391
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —185/4306/20

Рішення від 02.03.2021

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Головін В. О.

Рішення від 02.03.2021

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Головін В. О.

Ухвала від 18.01.2021

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Головін В. О.

Ухвала від 09.11.2020

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Головін В. О.

Ухвала від 10.07.2020

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Головін В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні