Справа № 2-799/11
Провадження № 2-р/761/5/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2021 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Пономаренко Н.В., вивчаючи матеріали заяви АТ ОТП Банк про роз`яснення рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 20.01.2011 за позовом Публічного акціонерного товариства ОТП банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2020 року до Шевченківського районного суду міста Києва надійшла заява АТ ОТП Банк про роз`яснення рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 20.01.2011 за позовом Публічного акціонерного товариства ОТП банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.11.2020 року вищевказана заява надійшла в провадження судді Пономаренко Н.В.
Однак, подана заява не відповідала вимогам ст. 175 ЦПК України, мала ряд недоліків, тому ухвалою суду від 25.11.2020 року заявнику було надано строк (10 днів з моменту отримання вказаної ухвали) на усунення недоліків, а заява була залишена без руху.
Вказана вище ухвала суду заявником була отримана 09.02.2021 року власноруч, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Станом на 23.02.2021 року позивач недоліки не усунув.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Тобто, виходячи зі змісту вищенаведених положень ЦПК України, дотримання вимог процесуального законодавства України при пред`явленні заяви до суду є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Слід зауважити, що пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Разом з тим, Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що реалізуючи пункт 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступу до правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
Таким чином, в кожному випадку заявник при зверненні до суду із заявою повинен як дотримуватися норм процесуального законодавства, так і очікувати, що ці норми застосовуються.
При цьому, заявником з урахуванням Закону України від 18.06.2020 року № 731-ІХ заявником до суду будь-яких клопотань про поновлення пропущеного строку з поважних причин не надходило.
Із урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що заяву слід вважати неподаною та повернути заявнику, оскільки ним не усунуто недоліки в строк, встановлений судом.
Водночас, суд роз`яснює заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.185 ЦПК України, суд-
УХВАЛИВ:
Заяву АТ ОТП Банк про роз`яснення рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 20.01.2011 за позовом Публічного акціонерного товариства ОТП банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, - вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2021 |
Оприлюднено | 03.03.2021 |
Номер документу | 95256844 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Пономаренко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні