Провадження №2/748/328/21
Єдиний унікальний №748/482/21
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
02 березня 2021 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Майборода С.М., перевіривши відповідність вимогам ст. 23-32, 175-177 ЦПК України, позовної заяви ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, третя особа : Чернігівська районна державна адміністрація Чернігівської області, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Чернігівська районна державна нотаріальна контора Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
24 лютого 2021 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати за нею, як за спадкоємцем за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 , право власності на земельну ділянку площею 3,1453 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Новобілоуської сільської ради Чернігівського району за виключенням земельних ділянок : площею 4,45 га дороги та лісосмуги загальною площею 1,1948 га та виключенням земельної ділянки площею 0,1148 га, що накладається на земельну ділянку з кадастровим номером 7425581900:05:000:4109.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
До позовної заяви позивачами не додано документів на підтвердження вартості спірного майна на день звернення до суду, на яке претендує позивач, а саме : вказаної земельної ділянки.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до п.п. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (11350 грн).
Згідно частини 1 статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані в ній обставини.
Згідно вимог ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою з дотриманням вимог ч.2 ст.84 ЦПК України.
Згідно роз`яснень ч.ч.2, 3 п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 р., свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Однак, в порушення зазначених приписів законодавства позивачем до позовної заяви не додано жодного доказу на підтвердження того, що вона звернулась до нотаріуса з заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину на спірне майно і їй було відмовлено у його видачі. Зазначені недоліки потребують виправлення.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Новобілоуської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, третя особа : Чернігівська районна державна адміністрація Чернігівської області, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, Чернігівська районна державна нотаріальна контора Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми), про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити позивачів про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки, а саме : вказати ціну позову, визначену з вартості майна на день звернення до суду, надати до суду документи про вартість спірного майна на день звернення до суду, за необхідності, у разі збільшення ціни позову надати квитанції про сплату судового збору, або документи на підтвердження звільнення від сплати судового збору; надати документи, що свідчать про відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину на спірне майно.
Роз`яснити позивачу та його представнику, що у разі не усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Майборода
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2021 |
Оприлюднено | 03.03.2021 |
Номер документу | 95261588 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Майборода С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні