Провадження №1-кп/748/118/21
Єдиний унікальний № 748/514/21
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2021 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області
в складі:головуючого -судді ОСОБА_1
секретар ОСОБА_2 ,
розглянувши у порядку спрощеного провадження за відсутності учасників судового провадження в залі суду в м. Чернігові кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань 23 січня 2021 року за №12021275440000104, по обвинуваченню
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Березна, Менського району, Чернігівської області, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, маючого на утриманні 2-х малолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , непрацюючого, раніше не судимого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального проступку передбаченого ч.1 ст.185 КК України,
ВСТАНОВИВ :
22 січня 2021 року близько 17 год. 00 хв., ОСОБА_3 , маючи умисел на таємне викрадення майна, з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення, усвідомлюючи, що за його діями ніхто не спостерігає, перебуваючи в приміщенні Олишівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Чернігівський районний центр ПМСД», за адресою: вул. Набережна, буд.22, смт. Олишівка, Чернігівського району, Чернігівської області, шляхом вільного доступу, з кабінету №8, таємно викрав 250 одноразових трьохшарових хірургічних медичних масок з нетканого матеріалу, загальною вартістю 1105,00 грн., 20 респіраторів FFP3 з клапаном (до 50 ПДК) протиаерозольних (RUTA-103к FFP3 NR), загальною вартістю 340,00 грн., що перебувають на балансі КНП «Чернігівський районний центр ПМСД», чим спричинив матеріальну шкоду на суму 1445,00 грн.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив кримінальний проступок, передбачений ч.1 ст.185 КК України, який полягає у таємному викраденні чужого майна (крадіжці).
Частинами 2, 3 ст.381 КПК України визначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.
У обвинувальному акті прокурором заявлено клопотання, в якому зазначено, що під час досудового розслідування ОСОБА_3 беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, тому прокурор просить суд розглянути кримінальне провадження у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.
До обвинувального акту долучено письмову заяву обвинуваченого ОСОБА_3 , яка складена за участі захисника ОСОБА_6 , в якій обвинувачений зазначив, що свою винуватість у вчиненні кримінального проступку віна визнає, згоден із встановленими обставинами, які викладені у обвинувальному акті та згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності у спрощеному порядку, а також йому роз`яснено, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку він буде позбавлений права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини. Обвинуваченим надана згода на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні добровільно, що засвідчено його та захисника підписами.
Окрім того, до обвинувального акту додано письмову заяву представника потерпілого ОСОБА_7 , в якій вона зазначила, що згодна із встановленими досудовим розслідуванням обставинами та з розглядом обвинувального акту за її відсутності у спрощеному порядку. Також, у вказаній заяві представник потерпілого засвідчила своїм підписом, що їй роз`яснено та зрозуміло зміст встановлених досудовим розслідуванням обставин, а також про її обізнаність у тому, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку вона буде позбавлена права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини. Згода на розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні є добровільною.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
У відповідності до ч.4 ст.107 КПК України в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини, які не викликають сумніву у їх об`єктивності та не оспорюються учасниками судового провадження, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому проступку, повністю доведена за результатами спрощеного провадження.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 правильно кваліфікованіза ч.1ст.185КК України,як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Вирішуючи питання про вид та розмір покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого кримінального проступку, відомості про особу винного, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом`якшують покарання ОСОБА_3 , суд визнає щире каяття.
Обставини, що обтяжують покарання ОСОБА_3 відсутні.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 раніше не судимий, до адміністративної відповідальності не притягувався, не працює, на обліку у лікаря нарколога та лікаря психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується позитивно.
Враховуючи викладене, суд вважає достатнім для виправлення обвинуваченого і попередження вчинення нових кримінальних правопорушень призначити йому покарання у виді громадських робіт в межах санкції ч.1 ст.185 КК України.
Цивільний позов не заявлено.
Процесуальні витрати у провадженні на залучення експертів в сумі 514,83 грн. необхідно стягнути з обвинуваченого на користь держави.
Речові докази: 5 упаковок захисних масок одноразових (у кількості 250 штук), 20 масок респіраторів FFP-3 з клапаном, та 5 масок білого кольору, які передані під зберігальну розписку сімейній медсестрі Олишівської амбулаторії ЗПСМ КНП «Чернігівського районного центру ПМСД» ОСОБА_8 , слід залишити у власності Олишівської амбулаторії ЗПСМ КНП «Чернігівського районного центру ПМСД»; комп`ютерну мишку 4TECH model N-250X, яка передана під зберігальну розписку ОСОБА_8 , залишити у її власності.
Запобіжний захід обвинуваченому не обирався підстави для його обрання відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.369-371, 373-374, 381-382 КПК України,
У Х В А Л И В :
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку передбаченого ч.1 ст.185 КК України і за цей кримінальний проступок призначити йому покарання у виді вісімдесяти годин громадських робіт.
Процесуальні витрати на залучення експертів у розмірі 514,83 грн. стягнути з ОСОБА_3 , на користь держави.
Речові докази: 5упаковок захиснихмасок одноразових(укількості 250штук),20масок респіраторівFFP-3з клапаном,та 5масок білогокольору залишити у власності Олишівської амбулаторії ЗПСМ КНП «Чернігівського районного центру ПМСД»; комп`ютерну мишку 4TECH model N-250X, залишити у власності ОСОБА_8 .
Вирок суду може бути оскаржений до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом 30 днів з дня його отримання.
На підставі ч.1 ст.394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження, в порядку передбаченому статтями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Копія вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надсилається учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95296041 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Кухта В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні