Справа № 953/17883/20
н/п 1-кп/953/347/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" березня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю прокурорів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
представника потерпілого - ОСОБА_5
захисника - адвоката ОСОБА_6
законного представника - ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові направлене з прокуратури клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру за результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 29.01.2020 року за № 12020220490000428 відносно
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м. Харкова, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрований та проживає: АДРЕСА_1
у вчиненні суспільно-небезпечного діяння за ч.1 ст. 296 КК України
в с т а н о в и в :
28 січня 2020 року, приблизно о 16-30 годині, ОСОБА_9 , знаходячись у громадському місці - храмі «Жон-Мироносиць», розташованого за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 30, в якому на той момент знаходились відвідувачі храму, діючи умисно, маючи раптово виниклий умисел, направлений на грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, виявляючи своє зневажливе ставлення до громадського порядку та існуючих в суспільстві загальноприйнятих правил поведінки, що супроводжувалось особливою зухвалістю, усвідомлюючи, що своїми діями грубо порушує громадський порядок, а його агресивні хуліганські дії є явними для оточуючих громадян, передбачаючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, ігноруючи прохання припинити свої дії, ОСОБА_9 пошкодив майно належне Релігійній громаді святих Жон-Мироносиць Харківської єпархії Української православної церкви, а саме: Аналой на витій ніжці 2260012, вартістю - 3650,00 грн. 2. Голгофа, вартістю - 18683,00 грн. З Лампада підвісна №46 червона у кількості 6 шт., кожна вартістю - 3132,03 грн. 4. Лампада підвісна N»45 червона, вартістю - 3581,04 грн. 5. Підсвічник виносний з короткою трубою, вартістю - 4683,53 грн., а загальною вартістю згідно висновку судово - товарознавчої експертизи №51 від 13.02.2020 - 49389 грн. 75 коп., після чого діяльність ОСОБА_9 припинили співробітники поліції.
Своїми діями ОСОБА_9 вчинив дії суспільно- небезпечного діяння за ознаками ч.1ст.296 КК України - хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю.
В судовому засіданні ОСОБА_9 свою провину за ч.1 ст. 296 КК України визнав, пояснивши обставини вчиненого, проти застосування примусових заходів медичного характеру відносно нього згідно висновку експерта не заперечував.
Законний представник ОСОБА_9 ОСОБА_10 та адвокат в судовому засіданні проти застосування примусових заходів медичного характеру не заперечували, погоджуючись з позицією захисту та доводами ОСОБА_9 .
Вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані під час судового розгляду докази, суд приходить до наступного.
Так, обставини щодо суспільно небезпечного діяння, які викладені у клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_9 підтверджуються наступними доказами, що були перевірені у судовому засіданні, а саме:
- рапортом реєстрації повідомлення від 28.01.2020 року, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення від 28.01.2020 (а.с. 57-59)
- даними, викладеними в протоколі огляду місця події за адресою: АДРЕСА_2 від 28.01.2020 з фото таблицею. (а.с.60-76)
- протоколом огляду відеозапису подій від 28.01.2020 р. та диску, постановою про визнання речовим доказом. (а.с. 77-78).
- доказами на підтвердження вартості пошкодженого майна (а.с. 79-90)
- висновком судово-товарознавчої експертизи №51 від 13.02.2020 року, згідно якого вартість пошкодженого майна на момент скоєння злочину складає 49389,75 грн. (а.с. 91-103).
Дослідивши у судовому засіданні зібрані у кримінальному провадженні докази, суд вважає, що вони повністю узгоджуються між собою і доводять вчинення ОСОБА_9 суспільно небезпечного діяння, яке вказане у клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_9 своїми діями, які виразились у грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю вчинив суспільно небезпечне діяння (хуліганство), передбачене ч.1 ст. 296 КК України.
Будь-яких доказів захисту на спростування доказів обвинувачення щодо вчинення ОСОБА_9 інкримінованого йому суспільно небезпечного діяння суду не надано.
Вивченням особи ОСОБА_9 встановлено, що він ІНФОРМАЦІЯ_1 , не одружений, дітей не має, проживає за місцем реєстрації з сестрою, раніше не судимий, притягувався до кримінальної відповідальності за ч.1 ст. 259 КК України, ухвалою Дергачівського районного суду Харківської області від 10.05.2019 року до нього застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної установи зі звичайним наглядом, з середньо-спеціальною освітою, на обліку у наркологічному диспансері не перебуває, 29.01.2020 року був госпіталізований у Харківську обласну клінічну психіатричну лікарню № 3, де проходив стаціонарне лікування до 05.03.2020 року.
Відповідно до висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 523 від 29.01.2020 ОСОБА_9 на теперішній час страждає на хронічне психічне захворювання у формі параноїдної. шизофренії, відповідно до свого психічного стану не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. У період часу, якому відповідає правопорушення, ОСОБА_9 перебував у стані вищевказаного хронічного психічного захворювання, при якому не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. За своїм психічним станом ОСОБА_9 на теперішній час потребує застосування примусових заходів медичного характеру - госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом. (а.с. 108-112).
Відповідно дост. 18 КК України, суб`єктомзлочину є фізична осудна особа.
Згідно ч.2ст.19 КК України,не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого цим кодексом,перебувалав стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки. До такої особиза рішенням суду можутьбути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Відповідно до ст. 93 КК України примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб: 1) які вчинили у стані неосудності суспільно небезпечні діяння; 2) які вчинили у стані обмеженої осудності злочини; 3) які вчинили злочин у стані осудності, але захворіли на психічну хворобу до постановлення вироку або під час відбування покарання.
Згідно ст.94КК Українизалежно від характерута тяжкостізахворювання, тяжкостівчиненого діяння, зурахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосуватитакі примусовізаходи медичногохарактеру:1)надання амбулаторноїпсихіатричної допомогив примусовому порядку;2)госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; 3)госпіталізація до психіатричного закладу з посиленимнаглядом;4)госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Визнавши доведеним, що особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, у стані неосудності або після вчинення кримінального правопорушення захворіла на психічну хворобу, яка виключає можливість застосування покарання, суд постановляє ухвалу про застосування примусових заходів медичного характеру, з підстав, передбачених ч. 2ст. 513 КПК України.
Відповідно до ч.1ст. 513 КПК Українипід час постановлення ухвали про застосування примусових заходів медичного характеру суд з`ясовує такі питання: 1) чи мало місце суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення; 2) чи вчинено це суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення особою; 3) чи вчинила ця особа суспільно небезпечне діяння, кримінальне правопорушення у стані неосудності; 4) чи не захворіла ця особа після вчинення кримінального правопорушення на психічну хворобу, яка виключає застосування покарання; 5) чи слід застосовувати до цієї особи примусові заходи медичного характеру і якщо слід, то які.
Судом встановлено, що за своїм психічним станом ОСОБА_9 на теперішній час потребує застосування примусових заходів медичного характеру - госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Враховуючи наведене,суд вважає,що клопотанняпрокурорапро застосуванняпримусових заходівмедичного характерувідносно ОСОБА_9 підлягає задоволенню,оскільки останнійвчинив суспільнонебезпечне діянняу станінеосудності ідо нього можливо застосувати примусові медичні заходи у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом в примусовому порядку згідно висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи №523 від 29.01.2020 року, оскільки за своїм психічним станом та характеру вчиненого суспільно небезпечного діяння він не може усвідомлювати свої дії та керувати ними.
Цивільний позов не заявлено, судових витрат по справі немає.
Керуючись ст.ст.129, 292, 511,513 КПК України, ст.ст. 18,19,93,94 КК України. суд
ПОСТАНОВИВ:
Застосувати до ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру - госпіталізацію до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Ухвала може бути оскаржена з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію ухвали негайно вручається прокурору та учасникам судового провадження.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95298389 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні