справа № 166/244/21
провадження № 1-кс/166/92/21
У Х В А Л А
про дозвіл на проведення обшуку
04 березня 2021 року смт. Ратне
Слідчий суддя Ратнівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
дізнавача ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника СД ВП №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП України у Волинській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Ратнівського відділу Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_5 у матеріалах кримінального провадження, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021035570000055 від 02.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 254 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку, -
в с т а н о в и в :
04.03.2021 року до Слідчого судді надійшло клопотання начальника СД ВП №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП України у Волинській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Ратнівського відділу Ковельської місцевої прокуратури ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення обшуку на території земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_6 , з метою фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, а саме: викопаної штучної водойми.
З клопотання вбачається, що ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , близько п`яти років назад, на земельній ділянці, яка призначена для особистого селянського господарства та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0725082201:01:001:0116), без дозволу на зміну цільового призначення земельної ділянки, за допомогою спеціальної техніки, проводив роботу пов`язану із виїмкою (зняття) ґрунтового покриву родючого шару (гумусу), внаслідок чого незаконно викопав штучну водойму (ставок).
З показів свідка ОСОБА_8 вбачається, що в АДРЕСА_1 за кадастровим номером 0725082201:01:001:0116 наявна земельна ділянка, право власності на яку зареєстровано за ОСОБА_6 . Цільове призначення земельної ділянка для ведення особистого селянського господарства. Близько п`яти років назад на вказаній земельній ділянці викопано штучні водойму ставок. До селищної ради від власника земельної ділянки не надходили заяви на зміну цільового призначення земельної ділянки, а тому зміна цільового призначення земельної ділянки не проводилася.
З показів ОСОБА_6 вбачається, що у 2015 за рішенням селищної ради вона набула у власність земельну ділянку в АДРЕСА_1 за кадастровим номером 0725082201:01:001:0116, площею 0,7962 га. Цільове призначення земельної ділянка для ведення особистого селянського господарства. Після набуття права власності її син ОСОБА_7 , використовуючи спеціальну техніку викопав штучні водойму ставок. Як зазначає ОСОБА_6 , вона не зверталась до органів місцевого самоврядування із заявою про зміну цільового призначення земельної ділянки, ніякого відношення до копання ставка вона не має.
З пояснень ОСОБА_7 вбачається, що у власності його матері ОСОБА_6 , перебуває земельна ділянка в АДРЕСА_1 за кадастровим номером 0725082201:01:001:0116, площею 0,7962 га. Цільове призначення земельної ділянка для ведення особистого селянського господарства. Близько п`яти семи років тому на вказаній земельній ділянці, ОСОБА_7 , викопав ставок.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_6 . Цільове призначення даної земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, з метою належного фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, дізнавач просить надати дозвіл на проведення обшуку на території земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_6 .
Заслухавши думку дізнавача ОСОБА_3 , яка підтримала клопотання, дослідивши матеріали клопотання, Слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення, з огляду на наступне:
Згідно ч.1 ст. 233 Кримінального процесуального кодексу України (надалі КПК України) ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Ч.3 ст. 233 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 234 процесуального Закону у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора (ч. 4 ст. 234 КПК України).
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз (ч. 1 ст. 235 КПК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про:
1) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
2) прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук;
3) положення закону, на підставі якого постановляється ухвала;
4) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку;
5) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
6) речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Дослідивши матеріали клопотання начальника СД ВП №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області капітана поліції ОСОБА_4 на проведення обшуку на території земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_6 , з метою фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, а саме викопаної штучної водойми, Слідчий суддя дійшов висновку про його обґрунтованість та наявність підстав для його задоволення.
З врахуванням обставин справи, а також наявності достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети цієї слідчої дії, з метою повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, з метою належного фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, Слідчий суддя дійшов висновку про необхідність проведення обшук на території земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_6 , з метою фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, а саме викопаної штучної водойми.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.214, 223, 234, 235, 236 КПК України, Слідчий суддя-
п о с т а н о в и в :
Клопотання начальника СД ВП №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області капітана поліції ОСОБА_4 задовольнити повністю.
Надати дозвіл начальнику сектору дізнання відділення поліції №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 , старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №2 (сел. Ратне) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_9 , дізнавачу ВПД №1 (сел. Стара Вижівка) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_10 , дізнавачу ВПД №1 (сел. Стара Вижівка) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_11 , на проведення обшуку на території земельної ділянки кадастровий номер 0725082201:01:001:0116, за адресою: вул. Молодіжна с. Кримне Ковельського району, яка належить ОСОБА_6 , з метою фіксування відомостей щодо обставин вчинення кримінального проступку, а саме викопаної штучної водойми.
Встановити строк дії даної ухвали один місяць до 04.04.2021 року включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ратнівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95311577 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ратнівський районний суд Волинської області
Лозицький С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні