Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 2/733/102/21
Єдиний унікальний №733/50/21
Рішення
іменем України
03 березня 2021 року м.Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді Фетісової Н.В., за участю секретаря судового засідання Кулак О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування,-
установив:
Позивач звернулась до суду з позовом до Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що вона є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, а саме на земельну ділянку площею 6,2227 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Ічнянської міської ради Чернігівської області (колишня Щурівська сільська рада). За життя 18 червня 2020 року ОСОБА_2 склав заповіт, яким заповів все своє майно де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося ОСОБА_1 . Будучи спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 позивач протягом встановленого законом терміну звернулася із заявою про прийняття спадкового майна до нотаріуса. Проте, успадкувати за заповітом вищезгадану земельну ділянку позивач не має можливості, оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу, який би підтверджував належність земельної ділянки спадкодавцеві за життя. Оскільки, оригінал правовстановлюючого документу на дану земельну ділянку позивач не має можливості надати, є лише її копія, що позбавляє її права успадкувати майно після смерті ОСОБА_2 , тому позивач і звернулася до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку.
Ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області від 21 січня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування. Призначено підготовче засідання по цивільній справі у відкритому судовому засіданні.
Ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області від 15 лютого 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу за позовом ОСОБА_1 до Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 03 березня 2021 року.
Позивач в судове засідання не з`явилась, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлялася належним чином. Згідно позовної заяви просила розгляд справи проводити без її участі в разі її неявки в судове засідання.
Представник відповідача в судове засідання також не з"вився, проте згідно письмової заяви просив суд розглянути справу без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши наявні у справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно копії Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).
18 червня 2020 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , склав заповіт, яким заповів все своє майно де б воно не знаходилося та з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що належатиме йому на день смерті і на що за законом матиме право, заповів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.8).
Згідно копії повідомлення Ічнянської районної державної нотаріальної контори від 15 січня 2021 року за №20/02-14, вбачається, що ОСОБА_1 щодо видачі свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , і яке складається з земельної ділянки, роз`яснено, що оскільки нею не надано правовстановлюючий документ на вищевказане спадкове майно, видати свідоцтво немає можливості, рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання визнання права власності на земельну ділянку (а.с.11).
При цьому судом встановлено, що відповідно до довідки Гмирянського старостинського округу Ічнянської міської ради від 12 жовтня 2020 року за №03-27/292, вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті був зареєстрований та проживав в АДРЕСА_1 з 03 листопада 1998 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . Разом з ним на день смерті була зареєстрована його співмешканка ОСОБА_1 , з 17 березня 1979 року і по сьогоднішній день (а.с.7).
Згідно копії Державного акту на право власності на земельну ділянку від 22 березня 2010 року, ОСОБА_2 , який проживав в АДРЕСА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13 березня 2009 року за №472 належить земельна ділянка площею 6,2227 га, кадастровий номер 7421789000:02:001:0238, розташовану за адресою: Чернігівська область, Ічнянський район, Щурівська сільська рада діл № НОМЕР_2 (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства (а.с.13).
Про втрату оригіналу державного акту на право власності на земельну ділянку виданого на ім`я ОСОБА_2 , позивачем розміщено відповідне оголошення в газеті (а.с.14).
Як вбачається з довідки Ічнянської районної державної нотаріальної контори від 29 січня 2021 року за №46/01-16, копії спадкової справи та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 25 січня 2021 року, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини звернулася ОСОБА_1 , на підставі якої 23 листопада 2020 року була заведена спадкова справа 386/2020. Інші спадкоємці із заявами про прийняття спадщини чи про відмову від прийняття спадщини не зверталися, свідоцтва про право на спадщину не видавалися (а.с.23-26).
У відповідності до ст.392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ч.1 ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст.1217 ЦК України).
Згідно ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином, оцінюючи в сукупності добуті в судовому засіданні докази, суд знаходить достовірно встановленим, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та враховуючи, що за життя спадкодавцю належала земельна ділянка площею 6,2227 га, кадастровий номер 7421789000:02:001:0238, розташовану за адресою: Чернігівська область, Ічнянський район, Щурівська сільська рада діл № НОМЕР_2 (за межами населеного пункту) для ведення особистого селянського господарства, проте оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку втрачено, що позбавляє позивача можливості спадкування земельної ділянки після смерті ОСОБА_2 , а тому є всі правові підстави для задоволення даного позову.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.2, 12, 13, 81, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354-355, п.9, п.п.15.5 п.15 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, суд
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Ічнянської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , право власності на земельну ділянку площею 6,2227 га, кадастровий номер 7421789000:02:001:0238, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та належала йому на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку від 22 березня 2010 року, виданого на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 13 березня 2009 року №472.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , мешканка АДРЕСА_1 .
Відповідач: Ічнянська міська рада Чернігівської області, місцезнаходження: Чернігівська область, м.Ічня, площа Т.Г.Шевченка, буд.1.
Суддя Н.В.Фетісова
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2021 |
Оприлюднено | 05.03.2021 |
Номер документу | 95330978 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Фетісова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні