Постанова
від 04.03.2021 по справі 710/696/20
ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження 22-ц/821/348/21Головуючий по 1 інстанції Справа № 710/696/20 Категорія: Побережна Н. П. Доповідач в апеляційній інстанції Бондаренко С. І.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2021 року : Черкаський апеляційний суд в складі:

суддів Бондаренка С. І., Вініченка Б.Б., Новікова О.М.

за участю секретаря Чуйко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія на рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2020 року, ухваленого у складі судді Побережної Н.П., у справі за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад до Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія , ОСОБА_1 про визнання договору оренди землі недійсним та припинення права оренди, за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія до Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди, повний текст рішення складено 18 грудня 2020 року, -

в с т а н о в и в :

У липні 2020 року Приватне сільськогосподарське підприємство Яблуневий сад звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія , ОСОБА_1 про визнання договору оренди землі недійсним та припинення права оренди.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що між ПСП Яблуневий сад та ОСОБА_1 21 листопада 2006 року було укладено договір оренди №163, строком на 15 років, який був зареєстрований у Шполянському районному відділі ЧРФ ДП Центр ДЗК 16 січня 2007 року.

З моменту укладення вищезазначеного договору оренди землі і до цього часу позивач користується земельною ділянкою та відповідно добросовісно сплачує орендну плату ОСОБА_1 .

При зверненні до державного кадастрового реєстратора відділу у Шполянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, позивачу стало відомо, що земельній ділянці з кадастровим номером 7125785200:04:005:0560, яка була об`єктом оренди за вищезазначеним договором, у зв`язку зі зміною нумерації кадастрових зон та кварталів, було присвоєно новий кадастровий номер 7125785200:04:001:0345.

Отримавши Витяг з державного земельного кадастру та інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, позивач дізнався, що 05 квітня 2016 року було здійснено державну реєстрацію права оренди земельної ділянки за ТОВ Лебединська аграрна компанія на підставі договору оренди землі №6 від 09 грудня 2015 року.

Внаслідок укладеного договору між ОСОБА_1 та ТОВ Лебединська аграрна компанія , останній отримав право оренди земельною ділянкою, що спричинило порушення прав позивача на це нерухоме майно, оскільки ПСП Яблуневий сад у зв`язку з уже зареєстрованим правом оренди на земельну ділянку за ТОВ Лебединська аграрна компанія автоматично втрачає першочергове право на поновлення чинного договору оренди землі, після закінчення строку на який його було укладено.

Вважає, що договір оренди землі, укладений між відповідачами під час дії чинного договору оренди щодо оренди однієї земельної ділянки суперечить актам цивільного законодавства, а також інтересам суспільства та моральним засадам, тому підлягає до визнання його недійсним.

На підставі викладеного позивач просив суд визнати недійсним договір оренди землі, серія та номер: 6, укладений 09 грудня 2015 року між сторонами: ТОВ Лебединська аграрна компанія та ОСОБА_1 , щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 7125785200:04:001:0345, площею 3,8936 гектарів, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, Матусівська сільська рада.

Припинити за ТОВ Лебединська Аграрна Компанія право оренди земельною ділянкою з кадастровим номером 7125785200:04:001:0345.

У серпні 2020 року ТОВ Лебединська Аграрна Компанія звернулося до суду із зустрічною позовною заявою до ПСП Яблуневий сад та ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди.

В обґрунтування зустрічних позовних вимог, зазначало, що відповідно до законодавчих актів, що діяли на момент укладення договору оренди №163 від 21 листопада 2006 року державна реєстрація договорів оренди землі передбачала чітко визначену процедуру, яка не була дотримана при його реєстрації, оскільки факт державної реєстрації в даному випадку не засвідчений гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, а містяться лише дані державної реєстрації відображені оператором (реєстратором).

Не зареєстрований згідно вимог законодавства договір оренди не тягне за собою жодних правових наслідків та не призводить до виникнення взаємних прав та обов`язків у сторін цього договору, оскільки відповідно до ст. 125 ЗК України (в редакції, що діяла на момент укладення договору) право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

Відсутні підстави вважати, що переважне право ПСП Яблуневий сад було порушено, оскільки останній не дотримався процедури та не заявив про своє переважне право.

На підставі викладеного позивач за зустрічним позовом просив суд визнати недійсним договір оренди землі №163 від 21 листопада 2006 року, укладеного між ПСП Яблуневий сад та ОСОБА_1 .

Ухвалою Шполянського районного суду Черкаської області від 18 серпня 2020 року об`єднано в одне провадження цивільну справу за позовом ПСП Яблуневий сад до ТОВ Лебединська аграрна компанія та ОСОБА_1 про визнання договору оренди землі недійсним та припинення права оренди та за зустрічним позовом ТОВ Лебединська аграрна компанія до ПСП Яблуневий сад та ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди.

Рішенням Шполянського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2020 року первісний позов задоволено повністю.

Визнано недійсним договір оренди землі, серія та номер: 6 укладений 09 грудня 2015 року між сторонами: ТОВ Лебединська аграрна компанія та ОСОБА_1 щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 7125785200:04:001:0345, площею 3,8936 гектарів, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Черкаська область, Звенигородський район, Матусівська сільська рада.

Припинено за ТОВ Лебединська Аграрна Компанія , право оренди земельною ділянкою з кадастровим номером 7125785200:04:001:0345.

В задоволенні зустрічного позову відмовлено.

Задовольняючи первісні позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що на момент звернення позивача до суду було укладеного договір оренди землі №6 від 09 грудня 2015 року між ТОВ Лебединська аграрна компанія та ОСОБА_1 , тобто під час дії іншого договору оренди №163 від 21 листопада 2006 року, який укладений між ОСОБА_1 та ПСП Яблуневий сад , та був належним чином зареєстрований у Шполянському районному відділенні Черкаської регіональної філії ДП Центр ДЗК при Держкомезмі України. Даний договір не розірваний, не визнаний у встановленому законом порядку недійсним. Таким чином, під час реєстрації права оренди 05 квітня 2016 року державний реєстратор мав обов`язок перевірити, зокрема, інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав, у тому числі, з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації.

Отже, право позивача на користування земельною ділянкою було порушено.

Одночасне існування державної реєстрації кількох прав оренди на одну земельну ділянку суперечить засадам офіційного визнання і підтвердження державою фактів виникнення прав на нерухоме майно, є порушенням чинного законодавства та інтересів позивача, за яким право оренди земельної ділянки зареєстровано первинно та не припинялося.

Відмовляючи у задоволенні зустрічних позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що посилання позивача за зустрічним позовом на невідповідність укладеного договору оренди земельної ділянки від 21 листопада 2006 року Постанові Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року за № 2073, якою затверджено Порядок державної реєстрації договорів оренди землі, як на підставу визнання договору від 21 листопада 2006 недійсним, є безпідставними, оскільки під час укладення вказаного договору оренди земельної ділянки сторонами було дотримано вимоги зазначеного Порядку.

З аналізу оскаржуваного договору оренди земельної ділянки вбачається, що на момент його укладення в ньому наявні усі істотні умови, а саме: зазначено об`єкт оренди; строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Спірний договір був укладений та підписаний сторонами, також виконувався сторонами. На момент укладення вказаного договору не було допущено порушень правових норм, які б свідчили про недійсність правочину.

Матеріали справи не містять доказів оскарження позивачем державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції ТОВ Лебединська аграрна компанія було подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи, просило скасувати рішення районного суду та ухвалити нове рішення, яким зустрічний позов задовольнити.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що викладені в оскаржуваному рішенні висновки суду є хибними та не відповідають дійсності, оскільки договір оренди від 21 листопада 2006 року, укладений між ПСП Яблуневий сад та ОСОБА_1 зареєстрований із порушенням визначеної законодавством процедури, що діяла на момент такої реєстрації, тому є не зареєстрованим.

Незареєстрований згідно вимог законодавства договір оренди не тягне за собою жодних правових наслідків та не призводить до виникнення взаємних прав та обов`язків у сторін цього договору.

Судом не враховано, що відповідно до ст. 202 ЗК України (в редакції чинній на момент укладення договору) державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель. Державний реєстр земель складається з двох частин: а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок (далі - Книга записів); б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.

Відповідно до листа відділу Держгеокадастру у Шполянському районі від 27 серпня 2020 року №27-23-0.360-475/114-20 поземельна книга на вказану земельну ділянку у архіві відділу відсутня, а отже, відсутня і реєстраційна картка яка містить відомості про реєстрацію права оренди, що виникло на підставі договору від 21 листопада 2006 року.

В даному випадку всю процедуру реєстрації було зведено до формального запису у Книзі реєстрації.

У відзиві на апеляційну скаргу ПСП Яблуневий сад просить скаргу залишити без задоволення, а рішення місцевого суду без змін.

Не погоджуючись із доводами апеляційної скарги, зазначає, що в матеріалах справи знаходиться письмовий доказ яким є лист від 27 серпня 2020 року №27-23-0.360-475/114-20 виданий Відділом у Шполянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, який свідчить про проведену реєстрацію договору оренди у відповідності до діючого законодавства.

Суд першої інстанції дослідивши зміст договору оренди та в сукупності з показами сторін у справі та інших доказів, прийшов до правильних висновків про те, що на момент укладення вказаного правочину в ньому наявні усі істотні умови. Договір оренди був укладений та підписаний, сторонами, а також зареєстрований у відповідності до законодавства, яке діяло на момент проведення його реєстрації, крім цього умови договору виконуються сторонами в повному обсязі, а отже, відсутні будь-які порушення під час укладення і реєстрації, що вказували б на недійсність правочину.

Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги, апеляційний суд, приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (ч.1 ст. 316 ЦК України).

Частиною 1 ст. 317 ЦК України визначено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, а саме державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ№637809, що земельна ділянка площею 3,89 гектарів, кадастровий номер 7125785200:04:005:0560, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на праві власності належить ОСОБА_1 (а.с. 17).

Приписами статті 13 Закону України Про оренду землі визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статтею 14 Закону України Про оренду землі (в редакції, що діяла на момент укладення оспорюванних договорів) передбачалося, що договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджується Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що 21 листопада 2006 року ОСОБА_1 (орендодавець) та ПСП Яблуневий сад (орендар) підписали договір оренди землі №163, за текстом якого орендар надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Матусівської сільської ради, загальною площею 3,89 гектарів, у тому числі рілля 3,89 гектарів. Пунктом 8 договору визначено, що договір укладено на 15 років (а.с.18-21).

За змістом статей 17,18,20 Закону України Про оренду землі (в редакції, що діяла на момент укладення договору оренди між позивачем та ОСОБА_1 ) передача об`єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі. Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом.

21 листопада 2006 року в селі Павлівка Шполянського району Черкаської області ОСОБА_1 та ПСП Яблуневий сад підписали додаток №1 до договору оренди від 21 листопада 2006 року - акт приймання-передачі земельної ділянки в оренду, за тексом якого ОСОБА_1 передав на підставі вищевказаного договору земельну ділянку загальним обсягом 3,89 гектарів (а.с. 21).

Факт державної реєстрації вищезазначеного договору оренди землі засвідчено в тексті цього договору, де вказано, що договір зареєстровано у Шполянському районному відділі ЧРФ ДП ЦДЗК , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16 січня 2007 року №040779900001 (а.с.20).

Відповідно до п.п. 1,2 Порядку державної реєстрації договорів оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 року №2073 (далі - Порядок) (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин між сторонами), цей Порядок визначає єдині умови реєстрації договорів оренди та договорів суборенди земельних ділянок. Державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням і підтвердженням державою факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.

Приписами п.п. 5,10,11,12,13,14 Порядку визначено, що для державної реєстрації договорів оренди юридична або фізична особа (заявник) подає особисто або надсилає поштою до відповідного державного органу земельних ресурсів визначений Порядком перелік документів. Усі подані заявником документи формуються в окрему реєстраційну справу. Державний орган земельних ресурсів у 20-денний термін перевіряє подані документи на відповідність чинному законодавству та за результатами перевірки готує висновок про державну реєстрацію або обґрунтований висновок про відмову у такій реєстрації і передає реєстраційну справу відповідно виконавчому комітету сільської, селищної та міської ради, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за місцем розташування земельної ділянки для засвідчення факту державної реєстрації або відмови у такій реєстрації. Факт державної реєстрації засвідчується у 10-денний термін гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації або уповноваженої ними посадової особи. Печатка та підпис ставляться на всіх примірниках договору оренди (суборенди). Датою реєстрації договору оренди у Книзі записів є дата засвідчення факту державної реєстрації. Після засвідчення факту державної реєстрації договір оренди реєструється у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, яка ведеться державним органом земельних ресурсів за формою згідно з додатком.

Положеннями п. 4.2 Розділу 4 Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого Наказом Держкомзему України 02 липня 2003 року №174 (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин між сторонами) закріплено, що державна реєстрація, зокрема договору оренди землі здійснюється шляхом внесення записів реєстрації до книги реєстрації.

У відповіді Відділу у Шполянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №27-23-0.360-475/114-20 від 27 серпня 2020 року зазначено, що у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі зареєстровано за №040779900001 від 16 січня 2007 року договір оренди землі, укладений між ОСОБА_1 та ПСП Яблуневий сад , строком на 15 років на земельну ділянку площею 3,89 гектарів, яка розташована на території Матусівської сільської ради Шполянського району Черкаської області, що належить ОСОБА_1 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серія ЯГ №637809 (а.с.152).

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що укладений між ОСОБА_1 та ПСП Яблуневий сад договір оренди землі внаслідок внесення 16 січня 2007 року запису до книги реєстрації набув чинності, а тому здійснення його державної реєстрації свідчить про визнання та підтвердження державою факту виникнення у позивача права оренди на оспорювану земельну ділянку.

Безпідставними є доводи скаржника, що проведення державної реєстрації вищезазначеного договору оренди землі було проведено із порушенням визначеної законодавством процедури, оскільки апелянтом не надано належних та допустимих доказів, якими б підтверджувався той факт, що у визначеному законом порядку такі реєстраційні дії були визнані незаконними, та скасовано відповідні записи.

Орендодавець зобов`язаний не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою ( ст. 24 Закону України Про оренду землі ).

Орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону ( ст. 27 Закону України Про оренду землі ).

За змістом ч.2 та п. в ч.3 ст. 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, зокрема шляхом визнання угоди недійсною.

09 грудня 2015 року ОСОБА_1 (орендодавець) та ТОВ Лебединська аграрна компанія (орендар) підписали договір оренди землі №6, за змістом якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне володіння та користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться в межах адміністративної території Матусівської сільської ради Шполянського району, загальною площею 3,8936 гектарів, кадастровий номер 7125785200:04:001:0345 (а.с.108-112).

Актом приймання-передачі об`єкта оренди за договором оренди землі №6 від 09 грудня 2015 року ОСОБА_1 передав, а ТОВ Лебединська аграрна компанія прийняло земельну ділянку площею 3,8936 гектарів, кадастровий номер 7125785200:04:001:0345 (а.с.111).

Зі змісту інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що 05 квітня 2016 року приватним нотаріусом Свергуновою В.А. на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29108073, стосовно земельної ділянки кадастровий номер 7125785200:04:001:0345, зареєстровано інше речове право - право оренди земельної ділянки, оренда земельної ділянки, на підставі договору оренди землі № 6 від 09 грудня 2015 року: орендодавець - ОСОБА_1 , орендар - ТОВ Лебединська аграрна компанія (а.с. 113-114).

У відповіді Відділу у Шполянському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області №97-23-0.360-1011/174-19 від 29 листопада 2019 року зазначено, що у зв`язку зі зміною нумерації кадастрових зон та/або кварталів земельній ділянці кадастровий номер 7125785200:04:005:0560 площею 3,8936 гектарів, що належала ОСОБА_1 відповідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯГ №637809 присвоєно кадастровий номер 7125785200:04:001:0345 (а.с.36).

Отже, враховуючи те, що під час дії чинного договору оренди землі, між відповідачами було укладено оскаржуваний за первісними позовними вимогами договір оренди землі, ТОВ Лебединська аграрна компанія отримало право оренди земельної ділянки, що стало перешкодою для позивача у реалізації аналогічного права щодо тієї самої земельної ділянки.

Встановивши порушення права позивача на оренду земельної ділянки, суд першої інстанції, обґрунтовано прийшов до висновку, про наявність підстав для задоволення первісних позовних вимог в частині визнання оскарженого договору недійсним.

Відповідно до абз. 1,3 ч.3 ст. 26 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, не підлягають скасуванню та/або вилученню. Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).

Таким чином, суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив позовні вимоги в частині припинення за ТОВ Лебединська аграрна компанія право оренди на оспорювану земельну ділянку.

За таких обставин апеляційний суд не вбачає підстав для зміни чи скасування оскаржуваного рішення суду.

Керуючись ст. ст. 368, 374, 375, 381, 382, 383, 384 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія - залишити без задоволення, а рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2020 року у справі за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад до Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія , ОСОБА_1 про визнання договору оренди землі недійсним та припинення права оренди, за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Лебединська аграрна компанія до Приватного сільськогосподарського підприємства Яблуневий сад , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору оренди - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст постанови виготовлений 04 березня 2021 року.

Судді

СудЧеркаський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.03.2021
Оприлюднено05.03.2021
Номер документу95336086
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —710/696/20

Постанова від 04.03.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Бондаренко С. І.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Бондаренко С. І.

Ухвала від 03.02.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Бондаренко С. І.

Ухвала від 19.01.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Бондаренко С. І.

Рішення від 09.12.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Рішення від 09.12.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 13.11.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 24.07.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

Ухвала від 07.07.2020

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Побережна Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні