Справа № 760/687/21
Провадження №1-кс/760/394/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2021 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про знищення речових доказів у кримінальному провадженні №42020060000000035, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернулась до суду з клопотанням про надання дозволу на знищення речових доказів.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначила, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42020060000000035, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2020 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, що було виділене постановою прокурора з кримінального провадження № 32018060000000002.
У ході здійснення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи у період березня 2018 року, незаконно зберігали за адресою: АДРЕСА_1 незаконно виготовлені алкогольні напої з метою збуту.
У ході досудового розслідування 20.03.2018 на підставі ухвали слідчого судді Богунського районного суду міста Житомира, ОСОБА_5 від 19.03.2018, проведено обшук за місцем розташування складського приміщення ангарного типу, що розташоване на земельній ділянці з кадастровим номером №3222410600:01:003:5007, яка згідно витягу з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, знаходиться за адресою: Київська область, Києво-Святошинський р-н., м. Вишневе, вул. В.Чорновола,19, що на праві постійного користування належить ПП «Час-Інвест-Україна» (код ЄДРПОУ 14341986)
У ході обшуку виявлено та вилучено 603 (шістсот три) картонні коробки, що мають надпис «Пшенична», із тетра-пакетами типу «Бег ін бокс» та вмістимою в них спиртовмісною рідиною, ємністю 10 (десять) літрів кожен, які постановою від 20.03.2018 року визнані речовими доказами та в подальшому, за клопотанням слідчого, в рамках кримінального провадження слідчим суддею Богунського районного суду м. Житомира винесено ухвалу від 23.03.2018, якою накладено арешт на вищезазначені спиртовмісні рідини.
Згідно п.п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), згідно якого ввезення на митну території України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.
В подальшому 22.03.2018, слідчим було винесено постанову про проведення експертизи матеріалів, речовин і виробів виконання якої доручено експертам Київського НДІСЕ, до якого направлено експериментальні зразки вилучених рідин в упакованому та опечатаному виді.
За результатами проведення судової криміналістичної експертизи спиртовмісних сумішей, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, № 6879/18-34/11516/18-34 від 08.06.2018, надані на дослідження рідини є водним розчином етилового спирту з вмістом останнього 31,95% об`ємних, які не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» за вмістом етилового спирту (міцність).
Невідповідність досліджених рідин, вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» вказує на те, що надані на дослідження рідини виготовлялися з порушенням промислових умов виготовлення горілчаних виробів.
За результатами проведених слідчих дій у кримінальному провадженні, направлених на встановлення фактів незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збуту чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, не встановлено осіб, які є власниками вилучених під час обшуку незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а також осіб, які можуть бути причетними до їх незаконного обігу. Також не встановлено місце виробництва та збуту підакцизних товарів.
В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні не надалось за можливе встановити фактів незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збуту чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.
На даний час встановлено, що вилучений під час проведення досудового розслідування відповідно до висновку експертизи, водний розчин етилового спирту, не містить на собі слідів кримінального правопорушення та не містить інших відомостей, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, але разом з тим встановлено, невідповідність вимогам діючого державного стандарту на спирт ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови».
Також враховуючи те, що джерело походження вилучених об`єктів не відоме, відповідні документи, що підтверджують якість та безпеку - відсутні, а тому вказаний водний розчин етилового спирту відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» № 1393-ХІV від 14.01.2000 продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в країні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля, відноситься до неякісної та небезпечної продукції.
Відповідно до підпункту 13 пункту 9Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, спирт етиловий та алкогольні напої підлягають промисловій переробці або знищенню, а тютюнові вироби, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, папір цигарковий, фільтри для промислового виробництва сигарет, фільтропалочки ацетатні - знищенню.
Відповідно до пункту 16Постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340, Майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану. Переробка або знищення спирту етилового, алкогольних напоїв та знищення приладів для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, обладнання для промислового виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв (у разі його нереалізації), виробничої, транспортної, споживчої тари (упаковки), етикеток, корків, засобів закупорки, марок акцизного податку (у тому числі підроблених), тютюнових виробів, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів здійснюється за рішенням комісії, утвореної відповідно допункту 7цього Порядку.
Згідност. 5 Закону України від 14.01.2000 №1393ХІV «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», - неякісна та небезпечна продукція підлягає обов`язковому вилученню з обігу.
Слідчий зазначає, що у зв`язку з невідповідністю вилученої рідини, вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови», вимогам законодавства, що регулює їх виробництво та обіг, яка відповідно до висновку судової криміналістичної експертизи спиртовмісних сумішей Київського науково-дослідного інституту судових експертиз № 6879/18-34/11516/18-34 від 08.06.2018 є водним розчином етилового спирту з вмістом останнього 31, 95%, а також враховуючи те, що дана рідина вилучена з вільного обігу та не може бути реалізована, а тому не підлягають подальшому використанню чи переробці, а виключно підлягають знищенню.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, через канцелярію суду надала заяву про розгляд клопотання за її відсутності.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42020060000000035, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2020 року за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.
Відповідно до положеньЗакону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної продукції та небезпечної продукції»неякісною та небезпечною продукцією є:
- продукція, яка не відповідає обов`язковим вимогам чинних в Україні нормативно-правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров`я людини, майна і довкілля;
- продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися;
- продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Відповідно до п. 4 ч. 6ст. 100 КПК Україниречові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню передаються для їх технологічної переробки або знищуються за рішенням слідчого судді, суду, якщо вони відносяться до вилучених з обігу предметів чи товарів, а також якщо їх тривале зберігання небезпечне для життя чи здоров`я людей або довкілля.
Таким чином, в силу норм ч. 6ст. 100 КПК Українизнищеними можуть бути: речові докази, які не містять слідів кримінального правопорушення або речові докази, які піддаються швидкому псуванню.
Ураховуючи те, що в силу норм ч. 6ст. 100 КПК Україниза рішенням слідчого судді можуть бути знищені лише речові докази у випадках, передбачених вказаною нормою статті, обставин, передбачених ч. 6ст. 100 КПК Україниу клопотанні слідчого не наведено, відповідних доказів на обґрунтування обставин, викладених у ч. 6ст. 100 КПК України, слідчим до клопотання не додано, а тому слідчий суддя дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволенняклопотання.
З огляду на вище викладене, клопотання про знищення речових доказів, задоволенню не підлягає.
Керуючисьст. ст. 100, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання слідчого з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про знищення речових доказів у кримінальному провадженні №42020060000000035, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95348242 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кушнір С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні