Справа №127/5368/21
Провадження №1-кс/127/2230/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВСпершого відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області старший лейтенант податкової міліції ОСОБА_3 02.03.2021 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про арешт майна.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні Слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020020000000066 від 25.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.
Вказане кримінальне провадження зареєстровано про те, що співробітниками відділу протидії злочинам у сфері обігу товарів акцизної групи управління оперативно - розшукової діяльності ГУ ДФС у Вінницькій області проводяться заходи щодо відпрацювання суб`єктів господарювання, діяльність яких пов`язана з оптовою та роздрібною торгівлею пальним.
В ході проведених заходів встановлено, що в період грудень 2019 - березень 2020 посадові особи ТОВ Бест Ойл Трейд (код ЄДРПОУ 39894284), спільно із посадовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд, використовуючи реквізити останнього, з метою приховування фактів відсутності залишків дизельного пального на паливних складах, вчинили дії із відображення операцій по його реалізації в кількості 694 тис. л., на загальну суму 13,9 млн, грн., (в т.ч. ПДВ 2,3 млн. грн.), в адресу ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд (код ЄДРПОУ - 40306270, м. Вінниця, основний вид діяльності: вантажний автомобільний транспорт).
Одночасно, підприємством ТОВ Бест Ойл Трейд в адресу ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд зареєстровано податкову накладну на надання послуг із зберігання ПММ в кількості 215 т. (255,4 тис. л).
Станом на теперішній час, у відповідності до податкової декларації з податку на додану вартість, на ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд рахується від`ємне значення з ПДВ в сумі 2,7 млн. грн., що свідчить про наявність нереалізованих товарних залишків.
Однак, у ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд відсутні можливості для зберігання вищевказаної кількості пального та його використання в такому об`ємі, відповідно до витягу із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за підприємством такого майна не зареєстровано, ліцензію на право зберігання ПММ не оформляло, згідно ЄРПН реалізація пального не відбувалась, а протягом грудня 2019 - березня 2020 товариством надано транспортно-експедиційних послуг на загальну суму лише 3,6 млн. грн., хоча відображено придбання дизельного пального на суму 13,9 млн. грн.
Крім того, з метою подальшого приховування руху дизельного пального, 26.06.2020 ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд перереєстровано на гр. ОСОБА_4 (1995 р.н., АДРЕСА_1 ) та підприємство змінило адресу реєстраціії із м. Вінниці до м. Києва.
Згідно пояснень ОСОБА_4 та його матері, він до м. Києва не виїжджав, адресу підприємства не знає, бухгалтерських документів підприємства не бачив, про наявність товарних залишків йому не відомо, він не має навиків із ведення підприємницької діяльності та не має мети її здійснювати, в перереєстрації підприємства участь приймав формально, не орієнтується яким чином усе відбувалось, не може назвати документи які він підписував, їх не читав, попередніх власників вперше побачив в день перереєстрації, йому взагалі не відомо що таке податкова накладна, податкова декларація та електронний цифровий підпис.
Встановлено, що нова адреса реєстрації ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд у м. Києві по вул. Звіринецькій, б.53, є адресою масової реєстрації в так званому віртуальному офісі.
Зазначені дії посадових осіб ТОВ Бест Ойл Трейд та ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд вказують на приховування фактичних втрат дизельного пального, яке рахується як залишок по бухгалтерському обліку підприємства, оскільки, відповідно до Постанови КМУ № 408 від 24.04.2019 усі залишки повині бути внесені в систему електронного адміністрування реалізації пального.
Вищевказана схема діяльності посадових осіб ТОВ Бест Ойл Трейд та ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд свідчить про умисне заниження об`єкту оподаткування акцизним податком.
А саме підприємством, маючи лише побухгалтерському обліку в залишках дизельне пальне в об`ємі 694 тис. л, відображуючи його реалізацію в адресу ТОВ Фортуна Інтернешенал Трейд, фактично приховало його втрати.
Відповідно до п. 213.1.6 ст.213 та п.214.7 ст.214 ПКУ, у випадку втрат підакцизних товарів, платник зобов`язаний нарахувати акцизний податок та сплатити його до бюджету в розрахунку ставки акцизного податку на дизельне пальне 213,5 євро на 1000 л пального.
Таким чином, службові особи ТОВ Бест Ойл Трейд, спільно із службовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд, з метою приховування фактичних втрат дизельного пального, відобразили його реалізацію на ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд та в подальшому організували внесення неправдивих відомостей до документів які подали на реєстрацію юридичної особи, тобто перереєстрували підприємство на підставну особу, для уникнення сплати акцизного податку та подальшої відповідальності.
В діях службових осіб ТОВ Бест Ойл Трейд та ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд вбачаються ознаки правопорушення, відповідальність за що передбачено ст. 205-1 КК України.
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що службовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд (ЄДРПОУ 40306270) відкрито у Вінницькій філії АТ КБ Приватбанк (МФО 302689), рахунки за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , через які службові особи вказаного підприємства проводили та проводять розрахунки, отримували та отримують готівкою кошти.
27.01.2021 винесено постанову про визнання коштів, що знаходяться на рахунках за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 відкритих ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд(код ЄДРПОУ - 40306270) у Вінницькій філії АТ КБ Приватбанк (МФО 302689), речовим доказом у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги, те що дані рахунки пристосовані для вчинення кримінального правопорушення та до цього часу використовуються службовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд(код ЄДРПОУ - 40306270), виникла необхідність у зверненні до суду з клопотанням про накладення арешту на вказані рахунки.
З урахуванням викладеного, з метою відшкодування заявленого в майбутньому цивільного позову по кримінальному провадженню, забезпечення виконання вироку в частині можливої конфіскації майна та забезпечення відшкодування завданих збитків, слідчий просить клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, однак надав до суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути без його участі. Вищевказане клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник власника майна в судове засідання викликався з метою забезпечення арешту майна.
Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та додані до нього матеріали, дійшов до висновку, що клопотання є обґрунтованим та вмотивованим, а тому підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно дост.170ч.1КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно ст. 170 ч. 1 абз. 2 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Згідно ст. 40-1 КПК України дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. А у відповідності до п. 4 ч. 2 вищевказаної статті дізнавач уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
Згідно п. 1ст. 98 КПК Українивстановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно дост. 173 ч. 2 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Судом встановлено, що у провадженні Слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020020000000066 від 25.08.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що службові особи ТОВ Бест Ойл Трейд, спільно із службовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд, з метою приховування фактичних втрат дизельного пального, відобразили його реалізацію на ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд та в подальшому організували внесення неправдивих відомостей до документів які подали на реєстрацію юридичної особи, тобто перереєстрували підприємство на підставну особу, для уникнення сплати акцизного податку та подальшої відповідальності. При цьому, службовими особами ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд (ЄДРПОУ 40306270) відкрито у Вінницькій філії АТ КБ Приватбанк (МФО 302689), рахунки за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , через які службові особи вказаного підприємства проводили та проводять розрахунки, отримували та отримують готівкою кошти.
27.01.2021 винесено постанову про визнання коштів, що знаходяться на рахунках за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 відкритих ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд(код ЄДРПОУ - 40306270) у Вінницькій філії АТ КБ Приватбанк (МФО 302689), речовим доказом у кримінальному провадженні.
Згідно ст. 170 ч. 2 п. 1 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст. 170 ч. 3 КПК України у випадку, передбаченою ст. 170 ч. 2 п. 1 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Таким чином, враховуючи кваліфікацію кримінального правопорушення та обставини його вчинення, найменування та вид вилученого майна, слідчий суддя вважає, що вищевказане майно, відповідно до ст. 98 КПК України має значення речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки містять відомості, які можуть бути використані, як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому дане майно підлягає накладенню арешту.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 167, 170, 172, 173, КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ Фортуна Інтернешнл Трейд(код ЄДРПОУ - 40306270) за № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , відкритих у Вінницькій філії АТ КБ Приватбанк (МФО 302689), а також зупинення проведення усіх видаткових операцій по вказаних рахунках з можливістю зарахування коштів, які на них надходять, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів.
Зобов`язати Вінницьку філію АТ КБ Приватбанк (МФО 302689) письмово повідомляти старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 (моб. НОМЕР_9 ), про суму грошових коштів, які перебувають на рахунках на момент прийняття банківською установою до виконання ухвали слідчого судді про накладення арешту, а також про усі подальші надходження коштів.
Виконання та контроль за виконанням ухвали суду покласти на старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 .
Зобов`язати слідчого повідомити заінтересованих осіб про накладання арешту на вищевказане майно.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95349643 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Чернюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні