Герб України

Ухвала від 10.07.2020 по справі 522/1495/18

Приморський районний суд м.одеси

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа №522/1495/18

Провадження 1кп/522/717/20

УХВАЛА

(повний текст)

09.07.2020 року Місто Одеса

Приморський районний суду міста Одеси у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участю секретаря - ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні №420171610010000351 від 18.09.2017 року за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Одеса, українки, громадянки України, з повною вищою освітою, заміжньої, колишнього директора Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженця м.Одеса,українця,громадянина України,з повноювищою освітою,одруженого,колишнього начальника відділуоновлення основнихзасобів та експлуатації будівель та споруд Одеської дирекції публічного акціонерного товариства «Укрпошта», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , обвинувачених у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.,

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_5

захисника- ОСОБА_6

захисника- ОСОБА_7

обвинуваченої - ОСОБА_3

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, за наступних обставин.

Займаючи посаду начальника відділу оновлення основних засобів та експлуатації будівель та споруд Одеської дирекції публічного акціонерного товариства «Укрпошта» (далі - ПАТ «Укрпошта»), тобто являючись відповідно до п.2 Примітки до ст.368 КК України службовою особою, яка займає відповідальне становище, ОСОБА_4 , діючи з єдиним злочинним наміром незаконного збагачення, за попередньою змовою групою осіб з директором філіалу Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта» ОСОБА_3 в середині березня 2017 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, висунув представнику фізичної особи підприємцю « ОСОБА_8 » (далі - «Куліш») за довіреністю - громадянину ОСОБА_9 вимогу надати для нього та ОСОБА_3 вигоду у вигляді грошових коштів у кінцевій сумі 9600 доларів США,(що згідно офіційного курсу НБУ склало 249600 гривень з погрозою вчинення ним та ОСОБА_3 у разі відмови від надання неправомірної вигоди дій з використанням наданого йому та ОСОБА_3 службового становища щодо відмови у прийнятті заяви представника «Куліш» ОСОБА_9 про надання вказаному підприємцю в оренду нерухомого майна: приміщень у будівлях по вул. Дворянській, 14, вул. Садовій, 10 та вул. Пастера, І у м. Одесі, що перебувають на балансі та у віданні Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта», а у подальшому, 04.10.2017 о 15 год. 14 хв., перебуваючи у приміщенні закладу громадського харчування «Маріо», що у м. Одесі по вул. Садовій, 15, діючи протиправно з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб з директором філіалу Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта» ОСОБА_3 , безпосередньо одержав від ОСОБА_9 для себе та ОСОБА_3 неправомірну вигоду поєднану з її вимаганням в сумі 9600 доларів США (згідно офіційного курсу НБУ станом на 04.10.2017 становить 256 320 грн.), що згідно Примітки 1 до ст.368 КК України більш ніж у двісті разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто у великому розмірі, за вчинення ним та директором філіалу Одеської дирекції Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_9 як того, хто надав неправомірну вигоду та в інтересах третьої особи - «Куліш», дій з використанням наданого їм службового становища, а саме прийняття заяви представника «Куліш» ОСОБА_9 про надання вказаному підприємцю в оренду нерухомого майна у вигляді приміщень у будівлях по вул. Дворянській, 14, вул. Садовій, 10 та вул. Пастера, 1 у м. Одесі, що перебувають на балансі та у віданні Одеської дирекції ПАТ «Укрпошта», прийняття рішення щодо передачі вказаного майна в оренду, підготовку та виставлення інформації про передачу вказаного майна в оренду у електронній системі публічних закупівель «РгоZогrо» та забезпечення укладення договірних відносин з приводу вказаного майна між ПАТ «Укрпошта» та «Куліш».

Дії ОСОБА_4 кваліфіковані стороною обвинувачення за ч.3 ст.368 КК України, а саме:одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб неправомірної вигоди у великому розмірі для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду та в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_6 заявив клопотання про закриття кримінального провадження стосовно ОСОБА_4 у зв`язку із його смертю.

Захисник ОСОБА_7 та обвинувачена ОСОБА_3 не заперечували проти задоволення клопотання.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.

Розглянувши клопотання та заслухавши сторін, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 підлягає закриттю, враховуючи наступне.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо обвинувачений помер.

Згідно свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 від 04.08.2018 року ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_4 ..

Близькі родичі померлого не наполягають на його реабілітації.

За таких обставин, суд вважає, кримінальне провадження підлягає закриттю у зв`язку зі смертю обвинуваченого.

Керуючись п.5 ч.1 ст. 284, 376 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання захисника про закриття кримінального провадження задовольнити.

Кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України - закрити на підставі п.5ч.1ст.284КПКУкраїни.

Кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України -виділити в окреме провадження.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя:

10.07.20

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення10.07.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу95352107
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою

Судовий реєстр по справі —522/1495/18

Вирок від 09.05.2025

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 07.08.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 19.04.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 10.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 10.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 10.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 10.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

Ухвала від 27.07.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Коваленко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні