Ухвала
від 12.02.2021 по справі 669/322/19
БІЛОГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір`я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа № 669/322/19

Провадження № 1-кс/669/35/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2021 року смт.Білогір`я

Слідчий суддя Білогірського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника Головного управління Держгеокастру у Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна по кримінальному провадженню, внесеному 05.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019241220000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Білогірського районного суду Хмельницької області 10 лютого 2021 року надійшло клопотання представника в.о. начальника Головного управління Держгеокастру у Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування арешту майна в кримінальному провадженні № 42019241220000006, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 березня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що ухвалою слідчого судді Білогірського районного суду Хмельницької області від 15.03.2019 року накладено арешт на земельну ділянку із кадастровим номером 6820386500:03:004:0043, площею 2 га., яка знаходиться за межами населеного пункту Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області. Арешт на вищезазначену земельну ділянку накладено на підставі ст.170 КПК України з метою забезпечення збереження речових доказів та цивільних позовів про визнання недійсним наказу Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, яким затверджено проект землеустрою та передано земельну ділянку у власність, а також з метою повернення даної земельної ділянки у державну власність.

Представник в клопотанні посилається на те, що на даний час потреба у застосуванні арешту на вищезазначену земельну ділянку відпала з огляду на наявність набрання законної сили рішення суду про повернення земельної ділянки у державну власність. Так, рішенням Білогірського районного суду Хмельницької області від 17 лютого 2020 року задоволено позов заступника керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури, визнано недійсним наказ Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 22.06.2017 року №22-13559-СГ, яким затверджено проект землеустрою та надано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 2,00га. (кадастровий номер 6820386500:03:004:0043) для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності, що знаходиться за межами населених пунктів Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області, та зобов`язано ОСОБА_3 повернути державі вказану земельну ділянку. Судове рішення набрало законної сили 19.03.2020 року.

Просить в порядку ст. 174 КПК України скасувати арешт на земельну ділянку із кадастровим номером 6820386500:03:004:0043.

В.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився. В поданій заяві клопотання підтримав, просив розгляд справи проводити у його відсутності.

За таких обставин слідчим суддею розглянуто клопотання у відсутності особи, яка подала клопотання, та особи, за клопотанням якої було арештовано майно, оскільки їх неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання та відповідає положенню ч.2 ст.174 КПК України.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання, приходить до наступного.

Відповідно ст.174 КПКУкраїни підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Підставами для скасування арешту, в порядку абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК є необґрунтованість накладення арешту, а також те, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба. Тобто, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Встановлено, що ухвалою слідчого судді Білогірського районного суду Хмельницької області від 15 березня 2019 року задоволено клопотання старшого слідчого СВ Білогірського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП України в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_5 про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна по кримінальному провадженню, внесеному 05.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019241220000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, задоволено та накладено арешт на земельну ділянку із кадастровим номером 6820386500:03:004:0043, площею 2 га, що розташована за межами населеного пункту Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області, із забороною на відчуження та розпорядження її власнику ОСОБА_3 , а також будь-яким особам, в тому числі на підставі довіреності.

Рішенням Білогірського районного суду Хмельницької області від 17 лютого 2020 року задоволено позов заступника керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури, визнано недійсним наказ Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 22.06.2017 року №22-13559-СГ, яким затверджено проект землеустрою та надано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 2,00га. (кадастровий номер 6820386500:03:004:0043) для ведення особистого селянського господарства, із земель сільськогосподарського призначення державної власності, що знаходиться за межами населених пунктів Вільшаницької сільської ради Білогірського району Хмельницької області, та зобов`язано ОСОБА_3 повернути державі вказану земельну ділянку. Судове рішення набрало законної сили 19.03.2020 року.

Із Постанови про закриття кримінального провадження №42019241220000006 встановлено, що 31 березня 2020 року старшим слідчим СВ Деражнянського ВП Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_6 прийнято рішення про закриття зазначеного кримінального провадження на підставі частини першої статті 284 КПК України оскільки строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру, про що останнім винесена відповідна постанова про закриття кримінального провадження. Зазначена постанова про закриття кримінального провадження прокурором не скасована. Отже, досудове розслідування на даний час завершене.

Із Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухому майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №243185461, сформованої 05.02.2021 року працівником Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області ОСОБА_7 , вбачається, що відомості про власника в Реєстрі прав власності на нерухоме майно відсутні.

Таким чином, заявником надано достатньо доказів того, що потреба у накладенні арешту на земельну ділянку відпала, більш того, скасування арешту необхідно для виконання рішення суду щодо повернення земельної ділянки площею 2,00га. (кадастровий номер 6820386500:03:004:0043) у власність держави, що були передані ГУ Держгеокадастр в Хмельницькій області у власність ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності, що розташовані за межами населених пунктів Вільшаницької сільської ради Білогірського району Xмельницької області.

Керуючись ст.ст.170 -174, 309 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання представника Головного управління Держгеокастру у Хмельницькій області ОСОБА_2 про скасування заходу забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна по кримінальному провадженню, внесеному 05.03.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019241220000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, задовольнити.

Скасувати заходи забезпечення кримінального провадження у виді арешту майна по кримінальному провадженню, внесеному 05 березня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019241220000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, накладені ухвалою слідчого судді Білогірського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 від 15 березня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудБілогірський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення12.02.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95356802
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —669/322/19

Ухвала від 12.02.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 10.02.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 19.10.2020

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 09.04.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 05.04.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 05.04.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 13.03.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

Ухвала від 13.03.2019

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Бараболя Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні