Справа №:755/15461/16-к
Провадження №: 1-кс/755/1062/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" березня 2021 р. Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у м. Києві капітана податкової міліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, відомості відносно якого внесені до ЄРДР №32016100040000035 від 14.07.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 218-1, 219 КК України,-
встановив:
Слідчий звернувся до суду за погодженням з прокурором відділу Офісу Генеральної прокуратури ОСОБА_4 в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР №32016100040000035, із клопотанням про надання дозволу на отримання доступу до речей та документів.
Клопотання мотивоване тим, що четвертим слідчим відділом розслідувань кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження №32016100040000035 від 14.07.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 218-1,219 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » діючи умисно, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості, спільно із пов`язаними із банком особами вчинили дії, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних, та як наслідок завдали великої матеріальної шкоди держави в сумі 862887755, 34 грн.
З метою встановлення фактів та обставин, які мають важливе значення для досудового розслідування та підлягають доказуванню, у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, за наведених слідчим підстав.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій просить розглянути клопотання без його участі та задовольнити з викладених в ньому підстав. Слідчий суддя дослідивши клопотання та долучені до нього документи, дійшов до такого висновку:
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).
Стороною кримінального провадження, у порушення вимог ч. 5 ст.132 КПК України, не підтверджено доказами зазначені у тексті клопотання обставини щодо вчиненого кримінального правопорушення.
В ході розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що слідчий з ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 вже зверталася до ІНФОРМАЦІЯ_4 з клопотанням аналогічного змісту (справа № 755/15461/16-к, провадження 1-кс/755/160/21), та за результатами розгляду якого 06 січня 2021 року слідчим суддею винесено ухвалу, якою у задоволенні клопотання слідчого відмовлено у зв`язку із необґрунтованістю вимог клопотання та недоведеністю слідчим необхідності у тимчасовому доступі до речей і документів.
З даного клопотання слідчого не вбачається нових підстав, які б свідчили про необхідність та доцільність його задоволення. Подане до суду клопотання є аналогічним розглянутому 06.01.2021 року клопотанню.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що немає необхідності та є недоцільним розгляд клопотання, яке фактично вже вирішено ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_4 від 06.01.2021 року, нових доказів на обґрунтування необхідності у наданні тимчасового доступу не надано, а відтак дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання слідчого.
Керуючись ст.ст. 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
у задоволенні клопотання слідчого з ОВС четвертого слідчого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості відносно якого внесені до ЄРДР №32016100040000035 від 14.07.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 218-1, ст. 219 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95381885 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Федосєєв С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні