Ширяївський районний суд Одеської області
05.03.2021 Справа №: 518/245/21 Провадження № 2/518/255/2021
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05.03.2021 р. смт. Ширяєве
Суддя Ширяївського районного суду Одеської області Алексєєва О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Попович про скасування державної реєстрації договору оренди землі , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Фермерського господарства Попович про скасування державної реєстрації договору оренди землі, в якому просить суд скасувати рішення Ширяївського районного управління юстиції Одеської області від 15.07.20013 року про державну реєстрацію договору оренди землі, укладеного між ОСОБА_2 та ФГ Попович від 10 червня 2013 року щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5125484000:01:002:0314.
Згідно положень ч. 1 ст. 30 ЦПКУ справа підсудна Ширяївському районному суду Одеської області. Справу належить розглядати в порядку цивільного судочинства. Підстав для відмови у відкритті провадження у справі чи для повернення позовної заяви судом не встановлено.
Водночас, згідно ч. 1 ст. 185 суд вбачає підстави для залишення позовної заяви без руху.
Так, згідно положень ч. 1, 3 ст. 175 ЦПКУ, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні ; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини ; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, згідно положень ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону .
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Позивачем не дотримано вказаних вимог ЦПКУ, що полягає у наступному.
1. Позивачем не подано до суду докази сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується в розмірі 0,4 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2021 рік станом на 01.01.2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 грн., а тому позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 908,00 гривень .
2. Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами .
Як вбачається з позову, позивачем пред,явлено вимогу лише про скасування реєстрації майнових прав (права оренди) на земельну ділянку. При цьому, вимог щодо земельної ділянки позивачем не пред,явлено, що не відповідає змісту ст. 19 ЦПК України .
3. До позову додано неякісні копії договору оренди землі від 10.06.2013 р., відповіді на адвокатський запит №393/122-20, інформації з ДРРП від 21.07.2020 р., договору оренди від 04.01.2011 р., що унеможливлює з,ясування їх змісту взагалі.
Крім того, додані до позову копії додатків не засвідчені у встановленому законом порядку.
Таким чином, при поданні заяви позивачем не дотримано вимог ст. 175, 177 ЦПКУ, у зв`язку з чим позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись положеннями ст. 175-177, 258-261 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Попович про скасування державної реєстрації договору оренди землі - залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви у строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху та надати суду позовну заяву, оформлену в порядку, встановленому ЦПК України, а також її копію для відповідача.
Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної зави у встановлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя: О.В. Алексєєва
Суд | Ширяївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2021 |
Оприлюднено | 10.03.2021 |
Номер документу | 95387972 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ширяївський районний суд Одеської області
Алексєєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні