Рішення
від 01.03.2021 по справі 479/11/21
КРИВООЗЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №479/11/21

Провадження №2/479/117/21

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

01 березня 2021 року смтКриве Озеро

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого - судді Репушевської О.В.

за участі секретаря судового засідання Штуфри А.В.

розглянувши у підготовчому засіданні в смтКриве Озеро, в порядку загального позовного провадження цивільну справу №479/11/21 за позовом ОСОБА_1 до Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

у ч а с н и к и с п р а в и:

позивач ОСОБА_1 ;

відповідач Кривоозерська селищна рада Миколаївської області;

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кривоозерської селищної Миколаївської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В підготовче засідання сторони не з`явились.

Позивач надіслав до суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача - Кривоозерської селищної ради Миколаївської області в письмовому клопотанні просив розглянути справу без його участі, не заперечував проти задоволення позовних вимог.

За положеннями ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до положень ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

З урахуванням положень ст.223 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу в без участі сторін, на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки їхня неявка не перешкоджає розгляду спору.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується даними свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кривоозерського районного управління юстиції Миколаївської області 10 січня 2011 року.

Заповітом, посвідченим Шинкарук Н.І., державним нотаріусом Кривоозерської державної нотаріальної контори Миколаївської області 29 жовтня 2009 року, зареєстрованим в реєстрі за №2071 ОСОБА_2 , належні йому дві земельні ділянки площею 3,00 га з кадастровим номером: 4823955100:03:000:1326, площею 0,05 га з кадастровим номером: 4823955100:02:000:1484 заповів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вказаний заповіт зареєстрований в Спадковому реєстрі 29 жовтня 2009 року за №48354268 та є чинним на день відкриття спадщини після смерті ОСОБА_2 , що підтверджується інформаційною довідкою із Спадкового реєстру №27110625 від 02 червня 2011 року.

Відповідно до даних довідки відділу у Кривоозерському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області №1326 С від 21 грудня 2020 року при заповненні державного акта про право власності на земельну ділянку серії ЯГ №610386, виданого Кривоозерською районною державною адміністрацією 07 серпня 2007 року допущено описку в кадастровому номері земельної ділянки та вірним слід вважати кадастровий номер: 4823955000:03:000:1326.

Згідно даних спадкової справи № 136/2011 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , заведеної Кривоозерською державною нотаріальною конторою Миколаївської області 02 червня 2011 року, позивач прийняв спадщину за заповітом після ОСОБА_2 у встановленому законом порядку, подавши заяву про прийняття спадщини у визначений законодавством строк.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, так як існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.

Як встановлено із матеріалів справи, позивачу відмовлено в оформленні спадкових прав на земельні ділянки у нотаріальному порядку, так як відсутній оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно.

Відповідно до положень ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Згідно з положеннями ст.131 ЗК України громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.

Положеннями ст.1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

За приписами ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Факт належності ОСОБА_3 на день його смерті земельних ділянок площею 0,0480 га, кадастровий номер:4823955100:02:000:1484 та площею 3,0024 га, кадастровий номер:4823955000:03:000:1326, розташованих в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, підтверджується даними архівних копій державних актів на право власності за земельну ділянку серії ЯГ №611818, виданого Кривоозерською райдержадміністрацією Миколаївської області 07 серпня 2007 року, серії ЯГ №610386, виданого Кривоозерською райдержадміністрацією Миколаївської області 07 серпня 2007 року та витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-4810792232020 від 21 грудня 2020 року, №НВ-4810792672020 від 21 грудня 2020 року.

Відповідно до положень ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.

Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Приймаючи до уваги, що відповідач визнав позовні вимоги, дане право ніким не оспорюється, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 19, 81, 141, 258-259, 206, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кривоозерської селищної ради Миколаївської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування, - задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельні ділянки площею 0,0480 га, кадастровий номер:4823955100:02:000:1484 та площею 3,0024 га, кадастровий номер:4823955000:03:000:1326, розташованих в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, з цільовим призначенням - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Кривоозерський районний суд Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники справи можуть ознайомитись з судовим рішенням на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень. Веб-адреса сторінки: https://court.gov.ua/sud1415/, E-mail: inbox@ko.mk.court.gov.ua

Суддя :

СудКривоозерський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення01.03.2021
Оприлюднено10.03.2021
Номер документу95391515
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —479/11/21

Рішення від 01.03.2021

Цивільне

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Репушевська О. В.

Ухвала від 14.01.2021

Цивільне

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Репушевська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні