печерський районний суд міста києва
Справа № 757/9760/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року Печерського районного судум.Києва ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Києві клопотанняпрокурора у кримінальному провадженні прокурора першого відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42017030000000333 від 26.07.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205-1 КК України, про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор у кримінальному провадженні прокурор першого відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, про накладення арешту на майно.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017030000000333 від 26.07.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено незаконну схему переміщення через митний кордон України із Республіки Польща транспортних засобів із використанням підроблених документів, в якій задіяні працівники Державної митної служби України, відповідальні за митне оформлення імпортованих автомобілів, уповноважені брокери та службові особи підприємств-експортерів, підприємств-імпортерів, підприємств реального сектору економіки, а також фізичні особи, що здійснюють транспортування автомобілів на митну територію України.
Під час досудового розслідування здобуто фактичні дані, які свідчать про участь в злочинній схемі службових осіб приватного підприємства "АВТОІМПОРТГРУП" (код ЄДРПОУ 40308168), які в період часу з 2017 по 2020 роки, за сприяння службових осіб Волинської та Рівненської (теперішня Поліська) митниць Державної митної служби України, організували імпорт транспортних засобів з Республік Грузія, Польща, Чехія, Німеччина та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії на територію України транзитом через Республіку Польща, із використанням на митних постах України заздалегідь підготовлених підроблених офіційних документів (свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів (бріфи), довідки вартості транспортних засобів, контракти, довіреності, договори купівлі-продажу транспортних засобів, декларації ? в яких зазначені недостовірні офіційні дані про експортера, вартість, попереднього власника, дату виготовлення та першої реєстрації транспортних засобів), які мають юридичне значення та враховуються при визначенні суми митних платежів в кожному окремому випадку. Зокрема, при проведенні судових технічних експертиз у кримінальному провадженні в бланках свідоцтв про реєстрацію імпортованих на митну територію України транспортних засобів (бріфи) встановлено наявні зміни первинного змісту тексту шляхом травлення з подальшою допискою наявних записів.
Разом із цим стороною обвинувачення зібрано докази, які вказують, що нерезидент-експортер, ще до відправки транспортних засобів на митну територію України, був ліквідований у встановленому законом порядку, тобто офіційні документи із реквізитами таких юридичних осіб не можуть підтвердити будь-які юридичні факти щодо імпортованих транспортних засобів, а їх використання спрямоване на прикриття злочинної діяльності.
В ході проведення слідчих дій встановлено, що ПП "АВТОІМПОРТГРУП" (код ЄДРПОУ 40308168), організовано ввезення через митні пости Республіка Польща на митну територію України транспортні засоби марки MAN із наступними VIN-кодами: WMAN13ZZ7CY285052, НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , в свідоцтвапро реєстраціюяких буливнесені неправдивівідомості продату їхпершої реєстрації, в результаті чого державі заподіяно тяжкі наслідки у вигляді ненадходження до бюджету грошових коштів на загальну суму 1213613,29 грн.
Відповідно до інформації Головного сервісного центру України транспортні засоби перебувають у власності:
- НОМЕР_7 , номер та серія знака НОМЕР_8 , власник ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- НОМЕР_1 , номер та серія знака НОМЕР_9 , власник ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- НОМЕР_2 , номер та серія знака НОМЕР_10 , власник ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «УКРТЕПЛОІЗОЛ» (ЄДРПОУ 40820859);
- НОМЕР_3 , номер та серія знака НОМЕР_11 , власник ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- НОМЕР_4 , номер та серія знака НОМЕР_12 , власник КП «МАВІС» (ЄДРПОУ 32278684);
- НОМЕР_5 , номер та серія знака НОМЕР_13 , власник ТОВ «ПАНАВТОС» (ЄДРПОУ 35068188);
- НОМЕР_6 , номер та серія знака НОМЕР_14 , власник ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Прокурор зазначає, що з метою припинення протиправної діяльності, забезпечення збереження речових доказів, запобіганню можливості приховування, знищення майна вказаними вище особам, виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження накладення арешту на майно, яке постановою прокурора у кримінальному провадженні ? прокурора першого відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 від 22.02.2021 року визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився від нього надійшла заява про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити з підстав наведених судом вище.
Що стосується виклику в судове засідання власника майна, то суд вважає можливим застосувати положення ч. 2 ст. 172 КПК України, згідно яких клопотання про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, іншого власника майна, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання, приходить до наступного висновку.
Судовим розглядомвстановлено,що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017030000000333 відомості про яке 26.07.2017 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205-1 КК України.
Постановою прокурора у кримінальному провадженні ? прокурора першого відділу процесуального керівництва другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 від 22.02.2021 року, вказане у клопотанні майно визнане речовими доказами у кримінальному провадженні.
У відповідності до положень ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Приймаючи до уваги наявність даних про належність майна, а саме на перелічені у клопотанні транспортні засоби, на яке прокурор просить накласти арешт, з метою запобігання відчуженню та забезпечення збереження речових доказів до постановлення у кримінальному провадженні кінцевого рішення, слідчий суддя вважає необхідним накласти арешт на майно, яке зазначене у клопотанні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392,532 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора укримінальному провадженні прокурорапершого відділупроцесуального керівництвадругого управлінняорганізації іпроцесуального керівництвау кримінальнихпровадженнях органівДержавного бюророзслідувань Департаментуорганізації іпроцесуального керівництвадосудовим розслідуванняморганів Державногобюро розслідувань,нагляду зайого оперативнимипідрозділами тапідтримання публічногообвинувачення увідповідних провадженняхОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на транспортні засоби із наступними номерами VIN (шасі/рами): НОМЕР_7 , НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , із забороною відчуження, розпорядження та користування ними.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладання арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95395538 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Константінова К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні