408/3472/20-ц
2-о/415/271/21
УХВАЛА
10.03.21 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Старікова М.М., ознайомившись із заявою адвоката Оробцова Максима Юрійовича, поданою в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа - Алчевський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернувся до Лисичанського міського суду Луганської області в інтересах ОСОБА_1 із заявою про встановлення факту смерті, заінтересована особа - Алчевський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).
Вивчивши вказану заяву та додані до неї документи, суд дійшов наступних висновків.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦПК України, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.
Згідно ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою, докази, що підтверджують цей факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Звертаючись до суду із вказаною заявою та посилаючись на положення ст. 315 ЦПК України, представник заявника зазначає про обставини наявності у ОСОБА_1 родинних відносин із померлою ОСОБА_3 , факт смерті якої просить встановити захисник.
При цьому не зазначає та не надає доказів, які б вказували на перебування заявника ОСОБА_1 у родинних відносинах (у родинних зв`язках) із ОСОБА_3 .
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177, 185, 258-261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Заяву адвоката Оробцова Максима Юрійовича, подану в інтересах ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , про встановлення факту смерті, заінтересована особа - Алчевський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) код ЄДРПОУ 21757871, юридична адреса: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. Д.І.Меделєєва, буд. 53, - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків заяви - десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити представнику заявника, що якщо він не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя М.М.Старікова
Суд | Лисичанський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2021 |
Оприлюднено | 11.03.2021 |
Номер документу | 95430330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лисичанський міський суд Луганської області
Старікова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні