ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
11 березня 2021 року м. Київ № 640/13875/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду від 04.02.2021р. в адміністративній справі
за позовомЗолотарівської сільської ради до третя особаКабінету Міністрів України Закарпатська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація провизнання протиправним та нечинним розпорядження №572-р.від 13.05.2020р. в частині, В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом про визнання протиправним та нечинним розпорядження від 13.05.2020 №572-р "Про затвердження перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області" в частині затвердження Драгівської об`єднаної територіальної громади у складі Драгівської, Вільшанівської, Золотарівської, Забрідської територіальних громад.
Ухвалою суду від 01.07.2020 (суддя Смолій І.В.) прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Відповідно до розпорядження Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.07.2020 №169 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ" справу №640/13875/20 повторно розподілено на суддю Амельохіна В.В.
Ухвалою суду від 05 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку загального позовного провадження.
04 лютого 2021 року представником відповідача через канцелярію суду подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Розглянувши матеріали справи та клопотання відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу третього частини першої статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальна громада - жителі, об`єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно - територіальними одиницями, або добровільне об`єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає територіальну громаду, сільську, селищну, міську раду, сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, старосту.
Відповідно до статті 18 1 орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
В той же час Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" конкретизована процесуальна дієздатність:
До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить звернення до суду про визнання незаконними актів органів виконавчої влади, інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальної громади, а також повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування (пункт 4 частини першої статті 38);
Сільський, селищний, міський голова звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів (пункт 15 частини четвертої статті 42 Закону);
Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання, як зокрема, прийняття рішень про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громаду сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх організацій (пункт 30 частини першої статті 43 Закону) .
Згідно з пунктом 6 1 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади);
Відповідно до частини третьої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність) належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
Частиною 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За правилами ч.3 ст.80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Частиною шостою вказаної статті передбачено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
З урахуванням вищезазначеного суд приходить до висновку про необхідність витребування додаткових пояснень та доказів.
Керуючись статтями 72, 77, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Витребувати від Золотарівської сільської ради (90441, вул. Центральна 55, Хустський район, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 04350033 ) та Кабінету Міністрів України (01008, вул. Грушевського 12/2, місто Київ) пояснення та докази, щодо наявності або відсутності у позивача адміністративної процесуальної правосуб`єктності відповідно до статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України.
Витребувати від Золотарівської сільської ради (90441, вул. Центральна 55, Хустський район, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 04350033) письмові пояснення на клопотання Кабінету Міністрів України про залишення позовної заяви без розгляду.
Зобов`язати Золотарівську сільську раду (90441, вул. Центральна 55, Хустський район, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 04350033) та Кабінет Міністрів України (01008, вул. Грушевського 12/2, місто Київ) надати до суду витребувані документи в триденний термін з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Амельохін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2021 |
Оприлюднено | 15.03.2021 |
Номер документу | 95437015 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Амельохін В.В.