печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11647/21-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 березня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,
ВСТАНОВИВ:
09.03.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора третього відділу організації процесуального керівництва управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіальних підрозділів Державного бюро розслідувань, Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку.
У судовому засіданні прокурор внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.
Слідчий суддя заслухавши пояснення прокурора в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів клопотання, Слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62020100000001594 від 11.08.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. ст. 364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування слідством встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Згідно ч. 4 ст. 116 ЗК України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Однак, як вказує прокурор в клопотанні, службові особи Держгеокадастру протягом 2013-2020 років, використовуючи недосконалість інформаційної системи Держгеокадастру налагодили механізм розкрадання земельних ділянок шляхом багаторазової безоплатної приватизації, виділення земельних ділянок на підконтрольних осіб з числа учасників АТО з метою подальшої передачі вказаних земельних ділянок за грошову винагороду зацікавленим фермерським господарствам, яка полягає у тому, що службові особи Держгеокадастру, знаючи про прогалини у роботі державної інформаційної системи «Національна кадастрова система», яка не об`єднана у єдину структуру з системою електронного документообігу «Док Проф», навмисно, у корисливих цілях не виправляли вказану прогалину та вносили недостовірні відомості з метою власного збагачення.
Крім того, слідством встановлено осіб, кожен з яких здійснив від 2500 і більше реєстраційних дій земельних ділянок по 2 га кожна, та які отримали від 1000 до 6000 довіреностей за останні 5 років.
Прокурор в клопотанні зазначає, що досудовим розслідуванням також встановлено осіб, які двічі і більше разів скористалися правом на безоплатну приватизацію земельних ділянок одного цільового призначення, в одному й тому ж регіональному органі Держгеокадастру, у той час як згідно чинного законодавства України громадянин України має право лише один раз безоплатно приватизувати земельну ділянку за одним цільовим призначенням, а саме:
- Головному управлінні Держгеокадастру в Вінницькій області, розташованому за адресою: м. Вінниця, вул. Келецька, буд. 63;
- Головному управлінні Держгеокадастру в Херсонській області, розташованому за адресою: м. Херсон, вул. Університетська, 136-А;
- Головному управлінні Держгеокадастру в Одеській області, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83, 13-й поверх;
- Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області, розташованому за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 131;
- Головному управлінні Держгеокадастру в Полтавській області, розташованому за адресою: м. Полтава, вул. Уютна, 23.
За таких обставин в органу досудового розслідування є підстави вважати, що за місцем знаходження Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області, розташованому за адресою: м. Полтава, вул. Уютна, 23, можуть знаходитись та зберігатись документи, чорнові записи, тощо, які стали підставою для отримання у власність або інше користування вищевказаних земельних ділянок.
Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному приміщенні, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Прокурором в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 62020100000001594 та прокурорам групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , на проведення обшуку у нежитловому приміщенні, за місцем розташування Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Уютна, 23, яке згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна перебуває у державній власності в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, з метою виявлення та фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема, відшукання та вилучення: документів, що стали підставою для видачі документів про право власності на земельні ділянки з кадастровими номерами: 5322682800:00:007:0536.
Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95448619 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні