ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2010 р. Справа № 2-а-530/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,
при секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
за участю:
Представника прокуратури: Сувалова В.О.
Позивач: в судове засідання не з"явився, однак надав заяву про розгляд справи без його участі
Відповідач: в судове засідання не з"явився. Про час, дату і місце судового засідання повідомлений завчасно і належним чином. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави Україна в особі Лубенської об"єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Лігабудінвест"
про: стягнення заборгованості з орендної плати за землю
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави Україна в особі Лубенської об"єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Лігабудінвест" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю на загальну суму 27350,74 грн.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем станом на 22.01.2010 року рахується заборгованість перед Лубенською об"єднаною державною податковою інспекцією в Полтавській області з орендної плати за землю.
На підставі вищевикладеного та відповідно до повноважень, передбачених чинним законодавством України, Лубенський міжрайонний прокурор, керуючись ст. 60 КАС України, ч.2 ст. 121 Конституції України, звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із зазначеними позовними вимогами.
Ухвалою суду від 09.03.2010 року провадження у справі відкрито та призначено до розгляду.
Представник прокуратури в судовому засіданні 29.04.2010 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити, посилаючись в обгрунтування своєї позиції на докази та обставини, викладені в позовній заяві.
Позивач в судове засідання не з"явився, однак 26.04.2010 року за вх.№8453 до суду від Лубенської ОДПІ в Полтавській області надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі.
Відповідач в судові засідання не з"являвся. Про дату, час і місце судових засідань повідомлявся завчасно. Однак при направленні ухвали суду від 09.03.2010 року та судових повісток відповідачу за адресою, за якою він зареєстрований відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, на адресу суду повернулись конверти з відміткою "За зазначеною адресою не проживає".
Відповідно до п. 1 ст. 16 Закону України ”Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”: єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру. Вся поштова кореспонденція відправлялась за адресою, яка вказана в свідоцтві про державну реєстрацію підприємця. У випадку зміни адреси відповідач повинен був повідомити реєстратора про зміну місця проживання.
З урахуванням положень ст. 39 КАС України, виклик відповідача в судове засідання 29.04.2010 року був здійснений через засоби масової інформації, зокрема: опубліковано оголошення в газеті “Вінниччина” в редакції від 16.04.2010 року. При цьому, оголошення містить відомості, що в разі неявки відповідача справа буде розглянута за його відсутності.
Таким чином, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про час і місце розгляду судової справи. Тому виходячи з принципу рівності сторін та зі змісту статті 128 КАС України неявка уповноваженого представника відповідача, не є перешкодою для розгляду справи, в зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши адміністративну справу у відкритому судовому засіданні, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Лігабудінвест" (ід. код 34334897) зареєстроване Погребищенською РДА у Вінницькій області 07.11.2006 року (свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 №491093), перебуває на податковому обліку в Лубенській об"єднаній державній податковій інспекції в Полтавській області.
При дослідженні матеріалів справи судом з"ясовано, що дане підприємство є орендарем земельних ділянок комунальної власності в м. Лубни Полтавської області на підставі договорів оренди землі, укладених з Лубенською міською радою від 23.10.2008 року (площа 0,4215 га), від 23.10.2008 року (площа 0,9968 га), від 04.12.2006 року (площа 0,3909 га).
В порядку нагляду за додержанням та застосуванням чинного законодавства України Лубенською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку Лубенської ОДПІ та встановлено наявність у ТОВ "Лігабудінвест" податкової заборгованості з орендної плати за землю в сумі 27350,74 грн.
Як вбачається з поданих до суду матеріалів, зокрема податкового розрахунку, картки особового рахунку платника податків, податкових декларацій, сума боргу, заявлена прокуратурою до стягнення, є підтвердженою.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов"язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Однак відповідачем не виконано належним чином обов"язку щодо своєчасної сплати орендної плати за землю, внаслідок чого за підприємством утворилась заборгованість, яка станом на час розгляду справи є непогашеною.
Згідно п.п.16.4.1. п.16.4. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року за несвоєчасні розрахунки з бюджетом по погашенню податкових зобов"язань ТОВ "Лігабудінвест" нарахована пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу, в сумі 93,41 грн.
Як встановлено в судовому засіданні, з метою досудового врегулювання спору Лубенською ОДПІ на виконання ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вчинено всі передбачені даною статтею заходи щодо примусового стягнення податкового боргу, зокрема направлено на адресу підприємства податкові вимоги від 03.08.2009 року та від 03.09.2009 року, розміщено на дошці оголошень рішення №50 від 05.10.2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу. Однак відповідач ухилився від сплати суми боргу в добровільному порядку.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням ст. 60 КАС України, якою передбачено, що у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатись до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, Лубенським міжрайонним прокурором в інтересах держави Україна в особі Лубенської ОДПІ в Полтавській області заявлено позов до суду з вимогою стягнення з відповідача суми боргу в сумі 27350,74 грн., в тому числі пені в сумі 93,41 грн.
В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, має борг перед бюджетом та державними цільовими фондами, який підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лігабудінвест" заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб на загальну суму 27350,74 грн. (двадцять сім тисяч триста п"ятдесят гривень сімдесят чотири копійки), в тому числі 93,41 грн. пені на рахунок №33216812700011, одержувач: місцевий бюджет, код платежу: 13050201, код одержувача: 34698631, МФО 831019, найменування установи банку: ГУДК в Полтавській області.
Копію даної постанови направити сторонам по справі рекомендованим листом.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 30.04.10
Суддя /підпис/ Гонтарук Віктор Миколайович
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
29.04.2010
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2010 |
Оприлюднено | 22.10.2010 |
Номер документу | 9546682 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Гонтарук Віктор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні