Ухвала
від 12.03.2021 по справі 910/9908/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

м. Київ

12.03.2021Справа № 910/9908/20

Суддя Омельченко Л.В. , розглянувши матеріали

за заявою Приватного підприємства Інформаційні Технології -2

(ідентифікаційний код: 30262599)

до Приватного акціонерного товариства Проривні технології

(ідентифікаційний код: 24720880)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Без повідомлення (виклику) учасників

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство Інформаційні Технології-2 (ідентифікаційний код: 30262599) звернулося до Господарського суду м. Києва із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Проривні технології (ідентифікаційний код: 24720880) у зв`язку з наявністю у нього непогашеної заборгованості у розмірі 372 000,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.07.2020 заяву Приватного підприємство Інформаційні Технології-2 (ідентифікаційний код: 30262599) про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Проривні технології (ідентифікаційний код: 24720880) було залишено без руху, встановлено строк десять днів з дня вручення цієї ухвали Приватному підприємству Інформаційні Технології-2 (ідентифікаційний код: 30262599) на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, встановлено спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень у встановленому чинним законодавством порядку та розмірі.

Як вбачається з поштового конверту, який повернувся до суду 31.07.2020 та міститься у матеріалах справи, Приватним підприємством Інформаційні Технології-2 ухвалу про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство від 14.07.2020 отримано не було у зв`язку із закінченням терміну зберігання.

При цьому, судом зазначається, що Постановою КМУ Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 від 11.03.2020 № 211, із в подальшому внесеними в неї змінами, у відповідності до прийнятих Кабінетом Міністрів Постанов, відповідно до статті 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р., було установлено з 12.03.2020 на всій території України карантин.

02.04.2020 набули чинності зміни до ГПК України, внесені Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) . Згідно вказаного Закону пункт 4 Прикінцевих положень ГПК України викладений в наступній редакції: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) .

Беручи до уваги вказане, строк на усунення недоліків заяви, передбачений приписами статті 174 ГПК України, був продовжений на строк введення карантину.

У подальшому, Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 18.06.2020, було внесено зміни до пункт 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, та викладено його у наступній редакції: Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином".

Прикінцевими положеннями Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) передбачено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом. Вказаний Закон набув чинності 17.07.2020.

Керуючись вказаними вище нормами процесуального права, суд дійшов висновку про те, що Приватне підприємство Інформаційні Технології-2 мало право вчинити дії, спрямовані на усунення недоліків поданої заяви, до 06.08.2020 включно, проте докази вчинення вказаних дій до суду не надходили.

Крім того, в подальшому з метою недопущення порушення прав та охоронюваних інтересів заявника судом було скеровано ухвалу Господарського суду міста Києва від 14.07.2020 про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство на адресу для листування, вказану в заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство, а саме: 03087, м. Київ, п.в. 087, а/с 69, що підтверджується даними поштового реєстру від 15.02.2021.

Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься у матеріалах справи, Приватним підприємством Інформаційні Технології-2 ухвалу про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство від 14.07.2021 (направлену 15.02.2021) було отримано 18.02.2021.

При цьому, судом враховано, що за приписами часини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Відповідно до частини 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, судом зазначається, що Приватне підприємство Інформаційні Технології -2 мало право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалою Господарського суду м. Києва від 14.07.2020 про залишення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство без руху в Єдиному державному реєстрі судових рішень ( www.reyestr.court.gov.ua ).

З огляду на викладене вище, враховуючи, що Ухвалу Господарського суду м. Києва від 14.07.2020 про залишення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство без руху, яка була не отримана заявником у зв`язку з закінченням терміну зберігання, а в подальшому отримана останнім за адресою для листування 03087, м. Київ, п.в. 087 а.с. 69 18.02.2021, останнім строком для усунення недоліків вказаної заяви була дата - 28.02.2021. Однак, у встановлений судом строк заявником не були усунуті недоліки, допущені при поданні заяви до суду. При цьому, судом було враховано строк на пересилання поштової кореспонденції у межах міста Києва та надано додатковий час для усунення недоліків заявнику.

Одночасно, судом зазначається, що згідно глави 5 ГПК України суд не зобов`язаний збирати докази самостійно, а кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень на виконання такого завдання господарського судочинства, як змагальність сторін.

Приписами пункту 4 статті 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

Отже, встановлені судом обставини під час розгляду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та неусунення заявником недоліків вказаної заяви, які були встановлені Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.07.2020, унеможливлюють прийняття її до розгляду, а тому вказана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику - Приватному підприємству Інформаційні Технології-2 (ідентифікаційний код: 30262599), про що судом постановляється відповідна ухвала.

Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити Приватному підприємству Інформаційні Технології -2 , що відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства та статтями 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Повернути Приватному підприємству Інформаційні Технології-2 (ідентифікаційний код: 30262599) заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи.

Ухвала набрала законної сили 12.03.2020 та може бути оскаржена у порядку, передбаченому статтями 253-259 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Л.В. Омельченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.03.2021
Оприлюднено15.03.2021
Номер документу95468761
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9908/20

Ухвала від 12.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 14.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні