Вирок
від 25.01.2021 по справі 752/14060/19
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

справа № 752/14060/19

провадження №: 1-кс/752/838/21

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

25.01.2021 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором військової прокуратури Центрального регіону України ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №62019100000000521, відомості щодо якого 08.05.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) (МФО НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: відомостей (банківських виписок) на паперових та магнітних(оптичних) електронних носіях про рух коштів (з розшифровкою контрагентів (назва підприємства, ідентифікаційні дані), в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, назви та коду банківської установи) номерів референтів, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунку, дати та часу здійснення платежів, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів трансакцій, що свідчать про обіг грошових коштів на банківському рахунку № НОМЕР_3 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ; на банківському рахунку № НОМЕР_5 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 ; на банківському рахунку № НОМЕР_7 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_8 ; на банківському рахунку № НОМЕР_9 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_10 ; на банківському рахунку № НОМЕР_11 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_12 ; на банківському рахунку № НОМЕР_13 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_14 ; на банківському рахунку № НОМЕР_15 ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_16 за період часу з 01.09.2016 по 08.05.2019, з можливістю їх вилучення.

Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що Другим слідчим відділом (відділ з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019100000000521, відомості щодо якого 08.05.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що окремі службові особи Державної компанії « ІНФОРМАЦІЯ_9 », діючи, за попередньою змовою, групою осіб, запровадили механізм привласнення коштів державного підприємства, шляхом їх перерахування на рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_17 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_18 ) за послуги з харчування представників іноземних делегацій в ресторані « ІНФОРМАЦІЯ_10 », які фактично не надавалися.

Встановлені випадки привласнення та розтрати службовими особами ДК « ІНФОРМАЦІЯ_9 », які були призначені відповідальними за прийом іноземних делегацій, грошових коштів виданих їм під звіт, що мали бути сплачені указаними службовими особами за харчування представників іноземних делегацій, але були ними привласнені або розтрачені. При цьому, до актів наданих послуг з харчування, авансових звітів включалися іноземні делегації представники яких, на дату проведення обіду, вечері, перебували за межами України, тобто фактично не могли приймати участі в указаних заходах.

Згідно висновку спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_11 встановлено, що авансові звіти головного спеціаліста відділу № НОМЕР_19 Регіонального департаменту № 3 ОСОБА_5 на суму 28 152,00 грн., начальника відділу № 3 Регіонального департаменту № 3 ОСОБА_7 на суму 2 800 грн., заступника начальника відділу № Регіонального департаменту № 3 ОСОБА_6 на суму 24 496,15 грн., заступника начальника відділу № 3 Регіонального Департаменту № 3 ОСОБА_11 на суму 7 150,00 грн., провідного спеціаліста відділу № 3 Регіонального Департаменту № 3 ОСОБА_8 на суму 10 400,00 грн., головного спеціаліста відділу № 3 Регіонального Департаменту № 3 ОСОБА_9 на суму 7 850,00 грн., головного спеціаліста відділу № 3 Регіонального Департаменту № 3 ОСОБА_10 на суму 1 200,00 грн. містять інформацію про обсяг господарських операцій, який фактично не надавався, але сплачено в повному обсязі, внаслідок чого ДК « ІНФОРМАЦІЯ_9 » втрачено активи на указану суму, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) державних коштів.

При цьому, грошові кошти, якими указані співробітники ДК « ІНФОРМАЦІЯ_9 » мали розраховуватися за обіди та вечері при оплаті харчування представників іноземних делегацій перераховувалися їм на вказані зарплатні банківські картки, відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Враховуючи викладене, відомості про рух коштів на банківських рахунках указаних співробітників ДК « ІНФОРМАЦІЯ_9 », що становлять банківську таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення, які підлягають доказуванню, у тому числі щодо способів розтрати грошових коштів одержаних в результаті скоєння злочину, у зв`язку з цим, слідчий просить задовольнити вказане клопотання.

Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без участі слідчого та виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.

Таким чином, слідчий суддя визнав за можливо розглянути клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.

Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання частково, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.

Зі змісту положень ч. 3 ст. 132 КПК України, вбачається, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження допускається у разі існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; виконання завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

При цьому слідчий та/чи прокурор повинні довести зазначене, належним чином, як у самому клопотанні так і матеріалами доданими до нього.

Слідчим суддею встановлено, що у клопотанні слідчого викладені обставини кримінального правопорушення, які мають місце; правову кваліфікацію із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави щодо отримання вказаних речей і документів та значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні щодо використання їх як доказів, що у сукупності також підтверджується копіями документів долучених до клопотання. Також, слідчим доведено, що вказані документи знаходяться за вказаною адресою.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Отже, слідчим, у відповідності до вищезазначених приписів та положень Кримінального процесуального Закону України, в повному обсязі та належним чином доведено необхідність досудового розслідування в отриманні тимчасового доступу до вказаних документів з метою виконання завдань кримінального провадження у вказаному кримінальному провадженні.

Разом з цим, слідчий суддя вважає, що передбачених законом підстав для надання розпорядження щодо вилучення оригіналів вказаних документів в клопотанні не наведено та не вбачається із наданих матеріалах, якими слідчий обґрунтував вказане клопотання. При цьому вважає, що досягнення зазначеної слідчим в клопотанні мети отримання доступу до вказаних документів повнота, всебічність та неупередженість під час розслідування кримінального провадження та отримання відомостей (інформації) з документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, може бути досягнуто на цьому етапі досудового розслідування без вилучення оригіналів вищевказаних документів.

Враховуючи вищевикладене та з огляду на те, що вказані документи та речі, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання тимчасового доступу до вказаних документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю вилучення їх копій, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст.ст. 164, 372 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу (відділу з розслідування злочинів вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.

Надати слідчому Другого слідчого відділу (Відділу з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 та прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_4 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 у кримінальному провадженні №62019100000000521, відомості щодо якого 08.05.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (МФО НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: відомостей (банківських виписок) на паперових та магнітних(оптичних) електронних носіях про рух коштів (з розшифровкою контрагентів (назва підприємства, ідентифікаційні дані), в тому числі реквізитів їх рахунків (номер рахунку, назви та коду банківської установи) номерів референтів, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунку, дати та часу здійснення платежів, відомостей щодо документів, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів трансакцій, що свідчать про обіг грошових коштів на банківському рахунку № НОМЕР_3 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ; на банківському рахунку № НОМЕР_5 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6 ; на банківському рахунку № НОМЕР_7 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_8 ; на банківському рахунку № НОМЕР_9 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_10 ; на банківському рахунку № НОМЕР_11 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_12 ; на банківському рахунку № НОМЕР_13 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_14 ; на банківському рахунку № НОМЕР_15 ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_16 за період часу з 01.09.2016 по 08.05.2019, з можливістю вилучення належним чином завірених копій вказаних документів.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

Уповноваженим посадовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, зазначеним в ухвалі особам, підготувати вказані документи для можливості вилучення їх копій.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.01.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95474449
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —752/14060/19

Ухвала від 07.09.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 05.05.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Вирок від 25.01.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Вирок від 02.11.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Вирок від 02.11.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Вирок від 19.10.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Вирок від 19.10.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Мазур Ю. Ю.

Ухвала від 07.08.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 07.08.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 07.08.2020

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні