Справа № 229/290/21
Провадження № 1-кп/229/321/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2021 року м.Дружківка
Дружківський міський суд Донецької області
у складі головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Дружківка кримінальне провадження №1-кп/229/321/2021, яке внесене до єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020050000000644 від 21.10.2020р, за обвинуваченням ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Дружківка, Донецької області, громадянина України, має вищу освіту, одружений, працює на посаді юриста ТОВ «Стройметиз», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 302 КК України, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 302 КК України при таких обставинах.
З початку 2020року, у невстановлений під час досудового розслідування точний час та місце, у ОСОБА_4 , з метою наживи, виник злочинний намір, спрямований на здійснення протиправних дій у сфері культурного, духовного життя суспільства та громадської моралі, моральних засад суспільства в частині задоволення статевих потреб, спрямований на порушення моралі суспільства, щодо зв"язків між людьми для задоволення статевих потреб на основі особистої симпатії та недопущення ведення статевого життя за винагороду.
На виконання злочинного наміру ОСОБА_4 , будучи зацікавленим в збільшенні розміру прибутку від діяльності приналежної йому приватної лазні, розташованої на подвір"ї власного домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , створив та утримував місце розпусти у приміщенні даної лазні, яку останній надавав для використання за призначенням третім особам за грошову винагороду, а також здійснював звідництво з метою розпусти у даній лазні. З метою збільшення в лазі відвідувачів, які готові були займатися розпустою та оплачувати послуги даної лазні, в розмірі 200грн за годину, останній серед клієнтів почав рекламувати можливість отримати платні сексуальні послуги повій, для чого в приміщенні лазні він розмістив візитки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого добре знав та було відомо, що останній займається сутенерством.
Так , 25.07.2020р о 14:19год на мобільний телефон ОСОБА_4 зателефонував ОСОБА_7 з проханням забезпечити йому дівчину для надання платних сексуальних послуг на 27.07.2020р у приміщенні приватної лазні, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Після чого ОСОБА_4 , маючи на меті корисливі мотиви, з метою реалізації свого злочинного наміру, направленого на утримання місця розпусти та звідництві з метою розпусти, зателефонував ОСОБА_6 та повідомив останньому про встановлення клієнта, який бажає отримати платні сексуальні послуги у приміщенні його лазні.
В свою чергу ОСОБА_6 , відносно якого обвинувальний акт за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст. 302, ч.2 ст. 303 КК України, 27.10.2020р направлено до суду, діючи умисно, з корисливих мотивів, ігноруючи моральні засади суспільства в частині задоволення статевих потреб, погодився та пообіцяв ОСОБА_4 забезпечити ОСОБА_7 особою жіночої статі, яка задовольнить його сексуальні потреби.
Далі ОСОБА_6 , діючи умисно, з метою наживи, переслідуючи реалізацію злочинного наміру, направленого на забезпечення діяльності повій, тобто сутенерства, повідомив ОСОБА_8 , з якою попередньо домовився про забезпечення останньої зайняттям проституцією, втягнувши її у дану діяльність, про встановлення клієнта, який бажає отримати послуги сексуального характеру.
Пізніше, 27.07.2020р ОСОБА_6 , разом з ОСОБА_8 , на автомобілі марки "Форд", моделі "Focus", державний номер НОМЕР_1 , прибули до приміщення приватної лазні, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , де зустрілися із ОСОБА_7 .
Далі ОСОБА_6 повідомив ціну ОСОБА_7 за забезпечення надання послуг сексуального характеру, а саме 2400грн, які останній передав ОСОБА_6 .. У вказану суму входили послуги транспортування повії ОСОБА_8 , безпосередньо надання нею платних сексуальних послуг, також послуги оренди приміщення приватної лазні за адресою АДРЕСА_1 , які повинен був передати ОСОБА_4 .
Так, з посередництва ОСОБА_4 , ОСОБА_6 забезпечив ОСОБА_7 можливість зайнятися розпустою з повією, в результаті чого ОСОБА_8 , в період часу з 16:52год по 17:02годину , 27.07.2020р, знаходячись у приміщенні вищевказаної приватної лазні, надала платні сексуальні послуги ОСОБА_7 .
Дії ОСОБА_4 кваліфіковані органом досудового розслідування як створення та утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти, вчиненні з метою наживи, за ч.2 ст. 302 КК України.
До суду надійшло клопотання трудового колективу ТОВ «СТРОЙМЕТИЗ" про передачу ОСОБА_4 на поруки трудовому колективу. До вказаного клопотання доданий протокол загальних зборів колективу підприємства ТОВ «СТРОЙМЕТИЗ" від 12 лютого 2021року, за яким вказаний трудовий колектив клопоче перед Дружківським міським судом Донецької області про передачу останнього на поруки колективу ТОВ "СТРОЙМЕТИЗ".
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 , та його захисник надали письмому заяву про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у зв"язку з передачею на поруки трудовому колективу. Свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні за ч.2 ст. 302 КК України визнав повністю, щиро розкаявся, підтвердив надання згоди на звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України та закриття кримінального провадження. Просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею на поруки трудового колективу.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти передачі обвинуваченого на поруки та закриття відносно нього кримінального провадження. Враховуючи те, що ОСОБА_4 є особою, раніше не судимою, обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину та щиро покаявся, він може бути звільнений від кримінальної відповідальності з передачею на поруки колективу підприємства, в якому він працює за їхнім клопотанням, за умови, що він протягом року з дня передачі на поруки , виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_4 раніше не судимий, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що відноситься до нетяжких злочинів, щиро розкаявся у вчиненому, працює, за місцем роботи характеризується позитивно. Обвинувачений просить звільнити його від кримінальної відповідальності.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8,10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
При цьому , п.1 ч.2 ст. 284 КПК України, передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв"язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч.4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звертається до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_4 , його захисника , думку прокурора, суд вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 47 КК України, ссобу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Таким чином, згідно з вимогами ст.47 КК України, звільнення від кримінальної відповідальності має для особи неостаточний, умовний характер, а саме: особа протягом року з дня передачі на поруки повинна виправдовувати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру та не порушувати громадський порядок.
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов: 1) особа вчинила злочин вперше; 2) діяння належить до нетяжких злочинів; 3) особа, яка вчинила злочин, щиро покаялася; 4) колектив підприємства, установи чи організації звернувся з клопотанням про передачу йому на поруки такої особи; 5) особа, яка вчинила злочин, не заперечує проти закриття кримінальної справи за даною нереабілітуючою підставою.
Згідно роз`яснень, викладених у п.5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки є щире розкаяння особи, яке свідчить про її бажання спокутувати провину перед колективом підприємства, установи чи організації та виправити свою поведінку. Особу, яка не визнала себе винною у вчиненні злочину, передавати на поруки не можна. Звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 47 КК України можливе лише за клопотанням колективу підприємства, установи чи організації, членом якого є особа, про передачу її на поруки. Звернення з клопотанням крім колективу можуть ініціювати сам обвинувачений.
За наявності зазначених вище обставин, а також належно оформленого клопотання, суд вправі звільнити особу від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу.
Також суд роз`яснює ОСОБА_9 наслідки у разі порушення умов передачі його на поруки, передбачені ч.2 ст. 47 КК України, а саме у разі порушення ним умов передачі на поруки, його буде притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинене ним кримінальне правопорушення.
Як встановлено законом, застосування ст. 47 КК України є виправданим лише тоді, коли суд дійде висновку про те, що виправлення конкретної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, є можливим без фактичного застосування щодо неї заходів кримінально-правової репресії.
При вирішенні питання щодо застосування у даному випадку відносно ОСОБА_4 вимог ст. 47 КК України суд також враховує його щире каяття та фактичні дії, які свідчать про бажання стати на шлях виправлення, що він позитивно характеризується у колективі, який бере його на поруки, і з урахуванням вищевказаних обставин приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_4 , який вперше вчинив нетяжкий злочин, є можливим без фактичного застосування щодо неї заходів кримінально-правової репресії, а тому клопотання слід задовольнити.
Відповідно до ч.3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Цивільний позов не заявлено, процесуальні витрати, речові докази відсутні.
Запобіжний захід у відношенні обвинуваченого ОСОБА_4 не обирався.
Керуючись ст.ст.284, 285, 286, 288, 314-315, 370, 372 КПК України, ст. 47 КК України, -
постановив:
клопотання ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку з передачею особи на поруки трудовому колективу за фактом вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.302 КК України за кримінальним провадженням № 12020050000000644 від 21.10.2020р - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 302 КК України на підставі ст. 47 КК України, у зв`язку з передачею його на поруки трудовому колективу ТОВ "СТРОЙМЕТИЗ" (ЄДРПОУ 32163862), якщо він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Повідомити трудовий колектив ТОВ «СТРОЙМЕТИЗ» (ЄДРПОУ 32163862) про передачу ОСОБА_4 на поруки.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 302 КК України, закрити.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що у разі порушення ним умов передачі на поруки, відповідно до ч.2 ст. 47 КК України, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 302 КК України.
Роз`яснити трудовому колективу ТОВ "СТРОЙМЕТИЗ", що відповідно до ч.1 ст. 289 КПК України, якщо протягом року з дня передачі ОСОБА_4 на поруки, він не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Процесуальні витрати відсутні.
Речові докази відсутні.
Запобіжний захід у відношенні обвинуваченого ОСОБА_4 не обирався.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом 7 днів з моменту її проголошення, а особами, які не були присутніми під час проголошення ухвали, протягом 7 днів з моменту її отримання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків на подання апеляційної скарги, в разі подання апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом, якщо її не буде скасовано.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95477638 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Створення або утримання місць розпусти і звідництво |
Кримінальне
Дружківський міський суд Донецької області
Панова Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні