Справа № 732/1589/20
Провадження 2/732/248/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2021 року м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі головуючого судді КарпинськоїН.М.., секретар - Воропаєва К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Городня цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Седнівської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області (третя особа приватний нотаріус Городнянського районного нотаріального округу Сова В.Ф. про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами та про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач у позові просила встановити факт родинних відносин між фізичними особами і визначити додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті її тітки - ОСОБА_2 по лінії її батька - ОСОБА_3 .
Позов обгрунтований тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Позивач є єдиною спадкоємицею. До складу спадщини увійшли земельні ділянки. Втрачено свідоцтво про народження її батька і вона не може довести родинні відносини із тіткою. Строк через це пропустила.
Замінений відповідач не подав відзиву на позов.
Справа розглядаєтьсяза відсутності учасників.
За правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши усі наявні матеріали справи, встановивши наявність обставин, якими обґрунтовуються вимоги, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.6) ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
До укладення шлюбу у 1956 році (а ОСОБА_4 мала дошлюбне прізвище „ ОСОБА_5 » .
ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 і її батьками згідно свідоцтва ЯЯ № 305974) вказані: ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 (а.с.11) свідчить про те, що ОСОБА_3 є батьком позивача. Свідоцтво про його народження встрачено, а відновити актовий запис неможливо через незбереження архівів.
Свідок у суді 14.12.2020 (а.с.33-34 журнал судового засідання, аудіозапис) ОСОБА_9 у своїх показаннях однозначно підтвердив, що ОСОБА_6 та ОСОБА_10 були рідними сестрою і братом і що ОСОБА_6 на час смерті була одинокою, крім племіниці-позивача близьких осіб не мала.
Провівши аналіз наведених доказів у їх сукупності, зіставивши їх дані між собою, суд дійшов однозначного висновку, що померла ОСОБА_2 являлась позивачу рідною тіткою по лінії її батька - ОСОБА_3 . Таким чином, встановлення факту родинних відносин безпосередньо породжує для позивача юридичні наслідки - наслідки оформлення спадкового права.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 62344061 (а.с.26) встановлено, що спадкова справа до майна ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 не формувалась.
Згідно вимог ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до вимог ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст. 1266 ЦК України племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини.
ОСОБА_10 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 (а.с.9)
Відповідно ст.1272 ЦК України , за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання про можливість задоволення позовних вимог, суд досліджує поважність причини пропуску встановленого Законом строку.
Суд виходить з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення встановлених Законом дій.
Беручи до уваги що позивачу потрібен був час на встановлення юридичного факту, дійсно пропуск строку допущений з поважної причини, а тому інтереси позивача підлягають судовому захисту.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ч.3 1266, ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 12-13 , 89 , 206, 211 , 223 , 247 , 259 , 263-265 , 268 , 354 ЦПК України , суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІПН: НОМЕР_4 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що за свого життя померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 була ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , рідною тіткою по лінії її батька - ОСОБА_3 .
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 додатковий строк терміном у три місяці, з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття за законом спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Н.М.Карпинська
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2021 |
Оприлюднено | 15.03.2021 |
Номер документу | 95485919 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Карпинська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні