УХВАЛА
м. Вінниця
12 березня 2021 р. Справа № 120/196/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Богоноса М.Б., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИВ
У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач зазначив, що звернувся до відповідача із клопотанням від 22.11.2020 про надання дозволу на поділ земельної ділянки кадастровий номер 0521085000:04:004:0236 площею 9,3763 га на дві земельні ділянки площею 2 га та площею 7,3763 га та про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2 га, за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Рівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області за межами населеного пункту (за рахунок земельної ділянки кадастровий номер 0521085000:04:004:0236 цільове призначення: 16.00 Землі запасу). Однак, у передбачений нормами Земельного кодексу України строк його клопотання відповідачем не розглянуто. Тому, з метою визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нерозгляду клопотання від 22.11.2020 та зобов`язання розглянути подане клопотання позивач звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою від 13.01.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін в порядку, встановленому ст. 262 КАС України. Цією ж ухвалою відповідачу встановлено 15-ти денний строк з дня вручення копії ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку, передбаченому статтею 162 КАС України.
10.02.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечує щодо задоволення адміністративного позову.
Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначає, що клопотання позивача було внесено та зареєстровано у автоматизованої системи діловодства Головного управління ДОК - ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20.
Листом від 04.02.2021 за № М-27993/0-15/0/95-21 позивача повідомлено, що станом на 04.02.2021 Головним управлінням підготовлено наказ за результатом розгляду клопотання, однак у зв`язку із значним навантаженням прийнятий наказ не зареєстровано у системи діловодства ДОК - ПРОФ .
Тому, на думку відповідача, ним не допущено протиправної бездіяльності, а відтак позов задоволенню не підлягає.
Дослідивши аргументи сторін, суд доходить висновку про необхідність витребування додаткових доказів та продовження розгляду цієї справи в порядку спрощеного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін із таких мотивів.
Як слідує із матеріалів справи, предметом оскарження в межах цієї справи є бездіяльність відповідача яка полягала у не розгляді клопотання позивача від 22.11.2020 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.
Обґрунтовуючи відзив відповідач не заперечував факт порушення відведеного нормами Земельного кодексу України місячного строку розгляду ініційованого позивачем питання. Однак зазначив, що станом на 04.02.2021 клопотання розглянуто про що позивача проінформовано листом від 04.02.2021 № М-27993/0-15/0/95-21. Причиною ненадіслання позивачу копії прийнятого наказу стала значна завантаженість Головного управління внаслідок чого, прийнятий наказ не зареєстровано у системи діловодства ДОК - ПРОФ .
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
З огляду на аргументи учасників спору, предметом доказування у цій справі є в тому числі обставини щодо прийняття наказу за результатом розгляду клопотання позивача від 22.11.2020.
Судом встановлено, що наказом Держгеокадастру від 03.08.2018 № 123 затверджено Інструкції з діловодства у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Інструкція № 123).
Відповідно до п. 208 Інструкції № 123, реєстрація документів всіх категорій полягає у створенні запису облікових даних про документ та оформлення реєстраційно-моніторингової картки в електронній формі у системі електронного діловодства із зазначенням обов`язкових реквізитів, за допомогою яких фіксується факт створення, відправлення або одержання документа шляхом проставлення на ньому реєстраційного індексу з подальшим внесенням до реєстраційно-моніторингової картки необхідних відомостей. Реєстрація документів проводиться з метою забезпечення їх обліку, моніторингу стану виконання і оперативного використання наявної в документах інформації.
Згідно п. 209-212 Інструкції № 123, вхідні, внутрішні, вихідні, інші документи незалежно від форми їх створення, підготовлені в Держгеокадастрі реєструються в системі електронного документообігу. Для забезпечення реєстрації документів у електронній та паперовій формах в автоматизованому режимі заповнюється реєстраційно-моніторингова картка, до якої вносяться всі обов`язкові, додаткові та у разі потреби інші реквізити документа відповідно до вимог Інструкції з діловодства. Реєстраційно-моніторингова картка електронного документа створюється системою електронного в електронній формі.
До обов`язкових реквізитів, що вносяться в реєстраційно-моніторингову картку, належать: вид документа, код уніфікованої форми документа відповідно до Державного класифікатора управлінської документації ДК 010-98, індекс та заголовок електронної справи, кореспондент (установа-відправник), підписувач документа та електронний цифровий підпис підписувача або електронна печатка установи-відправника, адресат (перелік установ, яким адресовано документ), вихідні номер та дата (реєстраційні атрибути кореспондента), вхідні номер та дата (реєстраційні атрибути Держгеокадастру), вихідний номер та дата реєстрації (реєстраційні атрибути Держгеокадастру), короткий зміст документа, структурний підрозділ, відповідальний за виконання завдання та/або підготовку документа в Держгеокадастрі із зазначенням його індексу, прізвища, імені, по батькові, номера телефону та службової електронної пошти його керівника, електронні резолюції, відповідальний виконавець (згідно з резолюцією) із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, номера телефону та службової електронної пошти, строк та позначка про виконання електронного документа, строк зберігання електронного документа (відповідно до номенклатури справ), кількість сторінок супровідного листа та кількість сторінок додатків, посилання на вже зареєстровані документи (історія питання), індикатори стану виконання документа та строки виконання індикаторів.
Реєстрація електронних документів здійснюється службою діловодства централізовано або у разі крайньої виробничої необхідності, за рішенням керівника, в іншому структурному підрозділі. Реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється реєстратором лише після проведення попереднього розгляду документа (п. 215-216 Інструкції № 123).
Документи реєструються за групами залежно від назви виду, автора і змісту документів. Окремо реєструються, зокрема накази з основних питань діяльності Держгеокадастру. Реєстрація документа здійснюється з використанням системи електронного діловодства Держгеокадастру (п. 221, 222 Інструкції № 123).
На документ, що надійшов у паперовій формі, після реєстрації шляхом друку наноситься його штрих-код, присвоєний системою електронного документообігу, та створюється фотокопія, яку реєстратор вносить до реєстраційно-моніторингової картки (п. 225 Інструкції № 123).
Аналіз наведених норм Інструкції № 123 дає підстави для висновку, що повна інформація про хід розгляду питань з основних напрямків діяльності Держгеокадастру, зокрема рух вхідної кореспонденції (у тому числі клопотань про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою) та вихідних документів (прийнятих наказів про розгляд клопотань) підлягає відображенню у електронній системі документообігу у спосіб формування реєстраційно-моніторингової картки документа.
Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи
Відповідно до положень ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема на підставі письмових доказів.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Відтак, з метою повного та всебічного з`ясування обставин, які входять у предмет доказування в справі, суд вважає за необхідне витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області належним чином засвідчені копії:
- реєстраційно - моніторингової картки заведеної на клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20;
- реєстраційно - моніторингової картки заведеної на вихідний документ - наказ, що прийнятий за результатом розгляду клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20;
- наказу прийнятого за результатом розгляду клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20.
В силу ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно статті 12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи необхідність дослідження нових доказів та заслуховування пояснень учасників справи, суд доходить висновку про наявність підстав для продовження розгляду цієї справи у судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. 72, 73, 75, 80, 243, 248, 256, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ
Витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області належним чином засвідчені копії:
- реєстраційно - моніторингової картки заведеної на клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20;
- реєстраційно - моніторингової картки заведеної на вихідний документ - наказ, що прийнятий за результатом розгляду клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20;
наказу прийнятого за результатом розгляду клопотання ОСОБА_1 , яке зареєстровано в електронній системі ДОК-ПРОФ 23.11.2020 за № 27993/0/94-20.
Встановити строк для виконання цієї ухвали суду тривалістю 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії продовжити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Призначити справу до судового розгляду на 06.04.2021 о 10:00 год. в залі судових засідань № 1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14, з викликом у судове засідання сторін.
Копію ухвали надіслати для виконання Головному управлінню Держгеокадастру у Вінницькій області, а ОСОБА_1 - для відома.
Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання ї суддею.
Суддя Богоніс Михайло Богданович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2021 |
Оприлюднено | 16.03.2021 |
Номер документу | 95502669 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні