УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №:755/188/20
Провадження №: 1-кс/755/930/21
"10" березня 2021 р.
м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва (далі - Суд) у складі слідчої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 та слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засдіанні клопотання слідчого слідчого відділу Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України в місті Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках кримінального провадження унесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019101040000134 від 20.09.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, установив :
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається
До слідчогосудді даногомісцевого судунадійшло зазначенеклопотання слідчого,яке погодженез прокуроромКиївської місцевопрокуратури №4 ОСОБА_4 про наданнятимчасового доступудо документів урамках цьогопровадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст. 91 КПК України при наявності на передумов визначених ст.ст. 132, 163 КПК України.
Встановлені обставини у ході розслідування цього кримінального провадження органом досудового розслідування та наведені заявником у клопотанні відомості на їх підтвердження щодо доцільності застосування такого типу заходу забезпечення кримінального провадження
СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування указаного кримінального провадження.
Досудовим розслідуванням установлено, що по АДРЕСА_1 невстановлені особи вчинили шахрайські дії.
Рішенням Київради від 14 квітня 2016 року КП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " було дано дозвіл на знесення лінійно-диспетчерської станції по АДРЕСА_1 за умови, що інвестор після спорудження будинків на цій ділянці передасть в комунальну власність Києва не менше 200 кв. метрів нежитлових приміщень. Однак, 200 кв.м. нежитлових приміщень новозбудованого будинку досі не закріплені за комунальним підприємством " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
16.12.2005 між КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (замовник) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (інвестор) було укладено інвестиційний договір на проведення проектування та будівництва жилого будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та одночасною реконструкцією лінійно-диспетчерської станції розташованої у
АДРЕСА_1 , яка знаходиться у комунальній власності КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,5567 га, має кадастровий номер 8000000000:66:105:0011, виділена інвестору для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
17 травня 2018 року була укладена додаткова угода №7 до договору від 16.12.2005 р. відповідно до якої житловому будинку АДРЕСА_2 .
Окрім цього, інвестор повинен передати у власність КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » частину площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 .
Однак до теперішнього часу КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не надало органу досудового розслідування документацію щодо передачі підприємству площі нежитлового призначення в об`єкті.
У зв`язку із чим, виникла необхідність у дослідженні повноти вжитих заходів щодо передачі в комунальну власність АДРЕСА_1 .
Тим самим, вбачається наявність достатніх підстав, аби отримати тимчасовий доступ до документів з метою їх вилучення у копіях, а саме: проектно-кошторисної документації на частину площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 ; актів прийому-передачі частини площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 ; документації про перебування на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » частини площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 .
Вказані документи, до яких необхідно здійснити тимчасовий доступ, містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_4 .
Позиція сторін
У судовому засіданні слідчий заявлене клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав викладених у його мотивувальній частині.
В свою чергу, ухвалою суду, постановленою у порядку ч. 4 ст. 371 та ч. 2 ст. 372 КПК України, на підставі положень ч. 2 ст. 163 КПК України, визнано за можливе провести судовий розгляд клопотання без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи та прокурора.
Мотиви, з яких виходила слідча суддя при постановленні ухвали, і положення закону, яким вона керувалася у ракурсі встановлених обставин із даного питання
Слідча суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі КПК), приходить до наступного.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).
Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 тимчасовий доступдо речейі документів Кримінального процесуального Кодексу України.
А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
При цьому, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).
Такий доступ здійснюється в порядку визначеному законом, а саме на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України).
Також, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.
А, як убачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що відображені у них дані, на думку автора клопотання, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.
Самі ж документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вкзують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, у судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що, згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування та за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст.ст. 161, 163 КПК України, не встановлено.
Порушень вимог Глави 10 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Глави 15 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїмвнутрішнім переконанням,яке ґрунтуєтьсяна всебічному,повному йнеупередженому дослідженнівсіх обставинпровадження,керуючись законом,оцінюючи сукупністьзібраних доказів-з точкизору достатностіта взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що слідчим у судовому засіданні, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, Суд постановив :
клопотання задовольнити.
Надати розпорядження(забезпечити) слідчим Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , прокурорам Київської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_4 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_4 , а саме: проектно-кошторисної документації на частину площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 , актів прийому-передачі частини площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 , документації про перебування на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » частини площі нежитлового призначення в об`єкті, які призначені для розміщення лінійно-диспетчерської станції, загальною площею 216, 70 квадратних метрів (номер нежитлового приміщення 219), що розташована у житловому будинку АДРЕСА_3 , з можливість їх (документів) вилучення (здійснити виїмку) в копіях.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.
Слідча суддя Оксана БІРСА
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 - знаходиться в матеріалах цього судового провадження.
Примірник 2 та завірена копія - надано заявнику.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95553948 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні