Справа №:755/3180/21
Провадження №: 1-кс/755/1128/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" березня 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши уточнене клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12021105040000329 від 02.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України,
за участі участників процесу:
прокурора ОСОБА_3 ,
встановив
До слідчого судді даного місцевого суду надійшло зазначене клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей і документів у рамках цього провадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст.91КПК України при наявності на передумов визначених ст.ст. 132, 163 КПК України.
Клопотання мотивовано тим, що Київською місцевою прокуратурою №4 міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №12021105040000329 від 02.02.2021 за ч. 4 ст.190 КК України за фактом заволодіння шахрайським шляхом комунальним майном столиці нежилими приміщеннями №142 та 145 (група приміщень №250) загальною площею 283,3кв.м. по АДРЕСА_1 .
На цейчас стороноюобвинувачення встановлено,що зазначеніприміщення первиннобули зареєстровані25.01.2019на правіприватної власностіза ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності серія НОМЕР_1 від 28.01.2012, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно наказу цього управління №57-В від 28.01.2012.
У подальшому,право власностіна ціприміщення 18.11.2020перейшло доТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_2 )згідно актуприймання-передачімайна №2/2020згідно протоколу№1/2020загальних зборівучасників Товаристваз обмеженоювідповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_2 )від 01жовтня 2020року,складеного ум.Чернігові.Згідно цього акту ОСОБА_4 передала майно нежитлові приміщення №142 та №145 (група приміщень №250), загальною площею 283,20 кв.м. по АДРЕСА_1 , на користь ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Разом з тим, допитана як свідок 16.02.2021 ОСОБА_4 пояснила, що не має жодного відношення до вказаних нежитлових приміщень та зазначеного ТОВ, не була їх власником, жодного свідоцтва не отримувала, права власності не реєструвала, учасником/власником ТОВ не була та жодні документи не підписувала. Крім того, їй тричі дзвонив невідомий чоловік, який пропонував їй продати це приміщення, погрожував їй у разі відмови.
При цьому, частина цього приміщення (група приміщень №142 (літ. А) площею 144,3 за вказаною адресою належить територіальній громаді міста Києва та була предметом аукціону з продажу комунального майна.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_3 свідоцтво про право власності серія НОМЕР_1 від 28.01.2012 не видавалось, зазначені приміщення належать до комунальної власності міста Києва.
Згідно відомостей інформації КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » право власності на нежитлові приміщення за вказаною адресою не реєструвалось, довідки не видавались.
Отже,зазначені нежитловіприміщення №142та 145(групаприміщень №250)загальною площею283,3кв.м.по АДРЕСА_1 належитьдо комунальноївласності територіальноїгромади м.Києва, що підтверджується рішенням ІНФОРМАЦІЯ_5 №284/5096 від 02.12.2010 «Про питання комунальної власності територіальної громади міста Києва»; розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_6 №1112 від 10.12.2010 «Про питання організації управління районами у місті Києві».
Належність спірного майна територіальній громаді міста Києва в особі ІНФОРМАЦІЯ_7 підтверджується, окрім вказаного вище, також положеннями статті 7 Закону України «Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування» від 7 грудня 1990 року №533-XII (який діяв на момент проголошення Незалежності України), статті 60 діючого Закону України «Про місцеве самоврядування», статті 35 Закону України «Про власність» (який діяв з 1991 року по 2007 рік), а також Переліком державного майна України, що передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1991 №311.
Таким чином, невстановлені на цей час особи заволоділи комунальним майном на підставі фактично підроблених документів.
Вказав, що у сторони досудового розслідування виникла необхідність у вивченні документів щодо цього підприємства, зокрема, статуту, засновників, керівників, підписантів, довірених осіб, тощо.
Зазначив про необхідність отримання тимчасового доступу до оригіналів реєстраційної справи щодо реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) як юридичної особи та подальших реєстрацій інших змін, з можливістю вилучення оригіналів цієї реєстраційної справи. Оригінали реєстраційної справи потрібні для проведення відповідних судових експертиз документів, виконаних начебто від імені ОСОБА_4 та інших осіб, які підписували відповідні документи.
Згідно Витягуз Єдиногодержавного реєструюридичних осіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань місцезнаходженнямреєстраційної справи Малого приватного підприємства ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) є ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка листом від 22.02.2021 №10-06/616 відмовила місцевій прокуратурі у наданні будь-якої інформації про вказане товариство.
Зазначив про необхідність вилучити з метою дослідження оригіналів документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), а саме: копії документів реєстраційної справи ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин та мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні. Відомості, що містяться у зазначених документах можуть бути використані як докази, а іншим чином їх отримати неможливо.
Прокурор Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав подане клопотання та просив його задовольнити.
В свою чергу, на підставі положень ч. 2 та ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчим суддею визнано за можливе провести судовий розгляд клопотання без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи, та прокурора.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального кодексу України, приходить до наступного.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).
Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів, регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 - тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального кодексу України.
А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
При цьому, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).
Такий доступ здійснюється в порядку визначеному законом, а саме на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України).
Також, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.
Як вбачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що відображені у них дані, на думку автора клопотання, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.
Самі ж документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вказують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, в судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування та за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст.ст. 161, 163 КПК України, не встановлено.
Порушень вимог Глави 10КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування, та Глави 15КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4КПК України (показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що прокурором, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню.
З цих підстав слідчий суддя, керуючись ст.ст. 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України,
постановив
Уточнене клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12021105040000329 від 02.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України - задовольнити.
Надати розпорядження(забезпечити)прокурору Дніпровськоїокружної прокуратуриміста Києва ОСОБА_3 та/абослідчим Дніпровськогоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу м.Києві ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ,а такожза їхдорученням впорядку ч.6ст.218КПК України пропроведення слідчихдій наіншій території прокурорамЧернігівської окружноїпрокуратури та/абослідчим Чернігівськогорайонного управлінняполіції ГУНПв Чернігівськійобласті -тимчасовий доступдо документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), а саме: документів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з можливістю вилучити їх оригінали (здійснити виїмку).
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 95563617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Галига І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні