УХВАЛА
17 березня 2021 року
м. Київ
Справа № 910/12445/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Колос І.Б. - (головуючий), Бенедисюка І.М., Селіваненка В.П.,
розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Інтергеоком"
на рішення господарського суду міста Києва від 06.08.2020
та постанову Північного апеляційного господарського суду від 07.12.2020
у справі № 910/12445/19
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "БРСМ-Нафта"
товариства з обмеженою відповідальністю "Інтергеоком"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1"
про визнання недостовірною та спростування інформації, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
24.12.2020 (відповідно до відмітки на поштовому конверті) товариство з обмеженою відповідальністю "Інтергеоком" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду із касаційною скаргою, в якій просить скасувати повністю рішення господарського суду міста Києва від 06.08.2020 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 07.12.2020 у справі № 910/12445/19, а справу передати на новий розгляд до господарського суду міста Києва.
Ухвалою Верховного Суду від 22.02.2021, зокрема: відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Інтергеоком" зі справи № 910/12445/19; призначено розгляд касаційної скарги у засіданні Касаційного господарського суду на 18.03.2021 о 12:00.
17.03.2021 на електронну адресу Касаційного господарського суду від товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (підписана ЕЦП), у якій просить надати можливість участі уповноваженого представника у судовому засіданні зі справи № 910/12445/19 призначеному на 18.03.2021 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Заява мотивована тим, що в Україні дотепер триває карантин, а також контакт із близьким членом сім`ї, у якого 17.03.2021 виявлено захворювання на COVID-19.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на всій території України установлено карантин, який, зважаючи на численні постанови Кабінету Міністрів України, триває і нині.
Відповідно до частини четвертої статті 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196). Пунктом 2 розділу ІІ Порядку № 196 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (далі - Система) є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене, Суд вважає за необхідне задовольнити заяву № 910/12445/19 та провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний веб-портал судової влади України vkz.court.gov.ua за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon".
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" про участь в судовому засіданні у справі № 910/12445/19 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" ( https://easycon.com.ua/ ).
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" - адвокату Здоровцю Сергію Вікторовичу, необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити, що участь в судовому засіданні у справі № 910/12445/19, призначеної на 18 березня 2021 року о 12:00 , у режимі відеоконференції відбуватиметься з урахуванням Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196.
5. Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
6. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/ .
7. Довести до відома учасників справи, що їх представники мають право з`явитися до зали судового засідання суду касаційної інстанції та брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Колос
Суддя І. Бенедисюк
Суддя В. Селіваненко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2021 |
Оприлюднено | 18.03.2021 |
Номер документу | 95573675 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Колос І.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні