Постанова
від 29.04.2010 по справі 2а-3746/10/15/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

        

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.04.10

Справа №2а-3746/10/15/0170

   Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіній Г.Л., при секретарі Налбандян Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом                    

Заступника прокурора м.Ялта  в інтересах держави в особі  Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим 

до  Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона-ЮБК"     

про стягнення заборгованості,

                                                    ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов Прокурора м.Ялта, який діє в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим  до Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона-ЮБК"   про стягнення заборгованості по страхових внесках на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим  в сумі 2719,59 грн.

Позов обґрунтовано тим, що ТОВ "Крона-ЮБК"  знаходиться на обліку в УПФУ в м. Ялта АР Крим  як  платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, зобов’язаний сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в ПФУ в термін встановлений законодавством, проте за  липень 2009 року відповідач  не сплатив страхові внески, в результаті чого у нього створилася заборгованість в сумі 3090,71 гривень, боржником було погашено заборгованість у сумі 600,00 гривень. Тому надалі, сума заборгованості з урахування часткової сплати та переплати, складає 2719,59 гривень, з яких 2470,77 гривень – страхові внески, 236,95 гривень – штрафна санкція, 11,87 гривень – пеня. У зв’язку з тим, що заборгованість відповідачем не погашена  УПФУ в м. Ялта АР Крим  вимушено звертатися до суду за стягненням з ТОВ "Крона-ЮБК"  заборгованості по страхових внесках у розмірі 2719,59 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.03.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.03.2010 року  закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

Прокурор у судове засідання не зїявився, повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позову у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і  місце судового засідання повідомлений належним чином, через засоби масової інформації, шляхом розміщення оголошення про судовий виклик у газеті «Крымские известия» за 15.04.10р. №67, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності прокурора, представника позивача, представника відповідача, повідомлених належним чином  на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1  статті 3 КАС України  дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює  владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8  частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі – Закон № 1058-ІV) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.      

Судом встановлено, що відповідно до реєстраційної картки ТОВ "Крона-ЮБК"  являється юридичною особою, ідентифікаційний код юридичної особи 35128456, свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 від 066884 (а.с.5).

Судом встановлено, що ТОВ "Крона-ЮБК"  під час здійснення підприємницької діяльності  використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем  в розрахунках суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень 2009 року (а.с. 7).

Таким чином, ТОВ "Крона-ЮБК"  являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов’язаний   подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів  із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону – один календарний місяць.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за липень 2009 року, ТОВ "Крона-ЮБК"  зобов’язався сплатити 3090,71 гривень.

Судом встановлено, що відповідачем частково було погашено заборгованість зі сплати страхових внесків за липень 2009 року у розмірі 600,00 гривень та за відповідачем станом на 19.08.2009 року значилась переплата у сумі 19,94 гривень, у в’язку з чим загальну суму заборгованості було зменшено до 2470,77 гривень.

Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.08.2010 року не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 2470,77 гривень.  

      Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.

Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону  за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-          10 відсотків своєчасно не сплачених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

-          20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

-          50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону  у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом.  

Згідно з  абзацом 2 пункту 2  частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Розрахунок  фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції  про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 і зареєстровану в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663.

Відповідно до розрахунку  фінансової санкції та пені по особовому рахунку відповідача за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків за період з 22.06.2009 року по 21.08.2009 року, у відповідності зі ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.03 р. позивачем було прийнято рішення № 2036 від 03.09.2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, відповідно до якого відповідачеві було нараховано штраф у сумі 236,95 гривень та пеню у розмірі 11,87 гривень.

Зазначене рішення отримане відповідачем 16.09.2009 року, про що свідчить відмітка на повідомлені про поштове вручення.

Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, зазначене рішення позивача у встановленому законом порядку не оскаржено.

Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.

Судом встановлено, що на суму боргу зі сплати страхових внесків станом на 01.10.2009 року в розмірі 2719,59 гривень Управлінням ПФУ в м. Ялта АРК на адресу відповідача була надіслана вимога про її сплату № Ю-2266 від 02.10.2009 року, яка була отримана відповідачем 14.10.2010 року про що свідчить відмітка на повідомлені про поштове вручення (а.с.8).

         Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.

Відповідно до розрахунку станом на 16.12.2009 року та картки особового рахунку заборгованість відповідача перед бюджетом становить 2719,59 гривень, з яких 2470,77 гривень – страхові внески, 236,95 гривень – штрафна санкція, 11,87 гривень – пеня.

Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2719,59 гривень  розрахована позивачем вірно, являються погодженою відповідачем та підлягають стягненню з останнього.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в м. Ялта АРК підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,   

                                            ПОСТАНОВИВ:

1.   Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Крона-ЮБК"  (ЄДРПОУ 35128456) на користь  Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АРК  (ЄДРПОУ 22300300) 2719,59 гривень заборгованості.

 У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                          Тоскіна Г.Л.

           

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення29.04.2010
Оприлюднено09.07.2010
Номер документу9558687
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3746/10/15/0170

Постанова від 29.04.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Тоскіна Г.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні