Ухвала
від 17.03.2021 по справі 757/12682/21-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/12682/21-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

15.03.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , погоджене прокурором третього відділу процесуального керівництва першого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань, нагляду за його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засіданні слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, Головним слідчим управлінням НП України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020000000002140 від 06.11.2020 за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, а саме топазу, берилу та кварцової сировини, службовими особами АТ «Кварцсамоцвіти», яке проводиться на глибині загально небезпечним способом з використанням бурових механізмів та з порушенням правил безпеки, що може призвести до загибелі людей та інших тяжких наслідків, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

Слідчий в клопотанні зазначив, що у відповіді Державної служби геології та надр України, яка 05.02.2021 за вх. 5700дн-2021 надійшла до Головного слідчого управління НП України зазначено, що АТ «Кварцсамоцвіти» з 28.11.2018 року до теперішнього часу не має права на проведення дослідно-промислової розробки покладів п`єзокварцу, кварцу, берилу та топазу Волинського родовища Південня та Центральна частина Вишняківська та Дворещенська ділянки, і як наслідок їх реалізації, оскільки останні не погодили проект «Коригування робочого проекту геологічного вивчення з дослідно-промисловою розробкою Волинського родовища кварцової сировини у Хорошівському районі Житомирської області», який у відповідності до законодавства підлягає обов`язковому затвердженню Державною службою геології та надр України.

З клопотання також вбачається. що допитаний свідок показав, що в ході оперативного супроводження по матеріалах зазначеного кримінального провадження, крім іншого, встановлено адреси приміщень, де можуть зберігатися корисні копалини загальнодержавного значення, а саме топаз, берил та кварцова сировина, а також предмети, речі та документи, що мають значення для кримінального провадження, зокрема в адміністративних та складських приміщеннях гранувальної фабрики АТ «Кварцсамоцвіти», розташованих за адресою АДРЕСА_1 , де здійснюється обробка незаконно видобутого дорогоцінного каміння і де зберігається таке дорогоцінне каміння та можуть зберігатися реєстраційні документи і печатки АТ «Кварцсамоцвіти», а також чорнові записи, чорнова бухгалтерія, журнали обліку приходу (уходу) дорогоцінного каміння, грошові кошти і цінності, здобуті в наслідок їх незаконної реалізації, оригінали установчих документів АТ Кварцсамоцвіти, печатки, штампи Товариств на які формально оформлюється продаж даного дорогоцінного каміння, з подальшою їх реалізацією, флеш накопичувачі, планшетні комп`ютери на яких зберігаються електронні копії документів та відомості щодо обліку та реалізації дорогоцінного каміння, які будуть доказами здійснення незаконного видобутку та реалізації дорогоцінного каміння службовими особами АТ «Кварцсамоцвіти».

Слідчий вказує, що з огляду на викладене, в органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що службові особи та співробітники АТ Кварцсамоцвіти і ТОВ «Київський ювелірний завод» за змовою між собою та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами здійснюють незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, а саме дорогоцінного каміння топазу, берилу та кварцової сировини, а також їх реалізацію, використовуючи у своїй злочинній діяльності адміністративні та складські приміщення гранувальної фабрики АТ «Кварцсамоцвіти», розташовані за адресою Житомирська область, Хорошівський район, смт Хорошів, вул. Самоцвітна (Воровського), 11, обробляють незаконно видобуте дорогоцінне каміння та зберігають документи, речі, дорогоцінне каміння і обладнання, які використовують у своїй злочинній діяльності по незаконному видобутку та реалізації дорогоцінного каміння.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 28.01.2021 будівля гранувальної фабрики, підсобні і допоміжні будівлі та споруди за адресою Житомирська область, Хорошівський район, смт Хорошів, вул. Самоцвітна, 11, належать на право власності ПАТ «Кварцсамоцвіти» (ЄДРПОУ 05396155).

Також слідчий зазначив, що відшукуванні речі, дорогоцінне каміння, кошти та документи мають важливе значення для досудового розслідування, оскільки будуть доказами, що підтверджують причетність службових осіб та співробітників АТ Кварцсамоцвіти до вчинення вказаного вище злочину, а також будуть мати важливе значення під час розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаних приміщеннях, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Слідчим в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Наряду з вказаним, клопотання в частині надання дозволу на проведення обшуку з метою вилучення коштів та цінностей здобутих злочинним шляхом, походження яких легальним шляхом не підтверджено на час проведення обшуку, задоволенню не підлягає, оскільки клопотання в цій частині є неконкретизованим, передчасним, недоведеним та як наслідок, у такому випадку сторону обвинувачення буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна, що може призвести до їх незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42020000000002140 від 06.11.2020 на проведення обшуку в будівлі гранувальної фабрики, підсобних і допоміжних будівлях та спорудах, розташованих за адресою АДРЕСА_1 , які на право власності належать ПАТ «Кварцсамоцвіти» (ЄДРПОУ 05396155), з метою відшукання та вилучення: електронно-обчислювальної техніки (персональні комп`ютери, ноутбуки, планшети тощо), жорстких дисків, флеш носіїв, CD-DVD дисків та документів в паперовому та електронному вигляді (договори та додаткові угоди до них, акти прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей та виконаних робіт і наданих послуг, платіжні доручення, видаткові накладні, ордери, специфікації, квитанції та касові чеки, тощо), чорнових записів, блокнотів, бухгалтерських документів, документів державного експертно-пробірного контролю дорогоцінного каміння, журналів обліку переробки та приходу (уходу) дорогоцінного каміння топазу, берилу та кварцової сировини, на яких міститься інформація щодо здійснення незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення службовими особами АТ Кварцсамоцвіти, а саме дорогоцінного каміння топазу, берилу та кварцової сировини та їх реалізацію і розрахунків з фізичними і юридичними особами, печаток та штампів АТ Кварцсамоцвіти і юридичних осіб на які формально оформлюється продаж вказаного дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння, а саме топазу, берилу та кварцової сировини, мобільних телефонів, сім-карт операторів мобільного зв`язку, які використовувалися учасниками злочинної групи під час незаконного видобування зазначеного дорогоцінного каміння, станків для різки і огранки каміння та устаткування для його первинної обробки і видобування за період 2018-2021 років.

В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.03.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95587009
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/12682/21-к

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

Ухвала від 17.03.2021

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Литвинова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні