Рішення
від 16.03.2021 по справі 146/80/21
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/80/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" березня 2021 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

складі: головуючого - судді Скаковської І.В.,

за участю секретаря судового засідання Мухи Р.П.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Томашпіль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вапнярської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 в с. Антопіль Томашпільського району Вінницької області, після смерті якої відкрилася спадщина на спадкове майно, до складу якого входить земельна ділянка площею 3,3082 га, що розташована на території Марківської сільської ради Томашпільського району Вінницької області, кадастровий номер земельної ділянки 0523983000:01:000:0323, посвідченої державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 413220, виданого Томашпільською районною державною адміністрацією Томашпільського району Вінницької області 13 січня 2009 року.

Позивач є спадкоємцем за законом. Крім позивача спадкоємцями є ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , які від прийняття спадщини відмовились.

Коли він звернувся з заявою до нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, то нотаріусом йому було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на земельну ділянку, а тому з даним позовом він вимушений звернутися до суду, який просить ухвалити рішення про визнання за ним права власності на вищевказане спадкове майно.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, однак, надіслав на адресу суду заяву, в якій просить розгляд справи провести у його відсутність, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.

Представник Вапнярської селищної ради в судове засідання не з`явився, однак надіслав на адресу суду заяву, в якій просить справу розглянути без участі представника Вапнярської селищної ради, не заперечують щодо задоволення позовних вимог.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснювалося.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Антопіль Томашпільського району Вінницької області померла ОСОБА_2 (а.с.4).

Як видно з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 (а.с.7).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно.

ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 3,3082 га, яка розташована на території Марківської сільської ради, що підтверджується державним актом серії ЯД № 413220 (а.с.5) .

З довідки виданої виконкомом Марківської сільської ради видно, що ОСОБА_1 після смерті матері спадщину прийняв згідно чинного законодавства України. Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки (а.с.8).

Згідно листа від 14.01.2021 року, виданого приватним нотаріусом Томашпільського нотаріального округу Іськовою Н.М. у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 відмовлено, у зв`язку відсутністю правовстановлюючих документів на спадкове майно (а.с. 9).

Згідно повідомлення Тульчинської державної нотаріальної контори спадкова справа після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 року не відкривалась (а.с.21).

Відповідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Згідно з ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За змістом книги шостої Цивільного кодексу України, прийняття спадщини - це акт, який поширюється на всі об`єкти спадкування водночас і свідчить про бажання скористатися правом на спадщину. До спадкоємця в момент виникнення правонаступництва переходять і ті права, які в цей час ще не були відомі.

Згідно абзацу 3 пункту 23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до п. 24 ч.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясовування і дослідження інших обставин справи.

Згідно ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до положень ч.3 статті 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

За наведених обставин суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

На підставі викладеного, керуючись статтями 1216-1218, ч. 1, 2 ст. 1220, ч. 1 ст. 1221, ч. 1 ст. 1222, 1261, ч. 1-3, 5 ст. 1268, 1276 ЦК України, статтями 12,13,76,78, 95,200, 263-265, 354 ЦПК України суд, -

УХВАЛИВ :

Позов ОСОБА_1 до Вапнярської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Антопіль Томашпільського району Вінницької області на земельну ділянку площею 3,3082 га, що розташована на території Марківської сільської ради Томашпільського району Вінницької області, кадастровий номер земельної ділянки 0523983000 :01:000:0323 посвідченої державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 413220, виданого Томашпільською районною державною адміністрацією Томашпільського району Вінницької області 13 січня 2009 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду через Томашпільський районний суд Вінницької області, відповідно до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, який передбачає, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Суддя: І. В. Скаковська

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.03.2021
Оприлюднено18.03.2021
Номер документу95588532
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —146/80/21

Рішення від 16.03.2021

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 23.02.2021

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

Ухвала від 27.01.2021

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Скаковська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні