Справа № 159/6420/20
Провадження № 2/159/279/21
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2021 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Бойчука П.Ю.,
з участю секретаря
судового засідання Спасюк К.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_2 ) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 22.02.2021 року до участі в даній справі залучено в якості відповідачів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Позов обґрунтовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла матір позивача - ОСОБА_7 . Внаслідок смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина на спадкове майно, зокрема на житловий будинок із господарськими будівлями та спорудами, який розташовується по АДРЕСА_3 ; земельну ділянку на якій розташовується житловий будинок, загальною площею 0,1392 га (кадастровий номер 0722181800:02:001:0084) та на земельну ділянку загальною площею 2.2825 га для особистого підсобного господарства, яка розташовується на території Доротищенської сільської ради.
На випадок своєї смерті ОСОБА_7 склала заповіт, який 24.01.2017 року було посвідчено Доротищенською сільською радою та зареєстровано в реєстрі за № 4, за яким усе своє майно, де б воно не було та з чого б воно не складалось і, взагалі, все те, на що за законом матиме право, заповіла позивачу ОСОБА_1 .
Після відкриття спадщини, з метою отримання інформації щодо порядку оформлення спадщини, позивач, як спадкоємець за заповітом звернулась до Державної нотаріальної контори, де консультантом було роз`яснено, що усі питання щодо спадщини, яка розташовується в сільській місцевості слід вирішувати в сільській раді, як уповноваженого органу. За наслідками отриманої консультації позивач звернулась до Доротищенської сільської ради, де від неї було прийнято заяву про прийняття спадщини, що відкрилась внаслідок смерті матері. Вказана заява була посвідчена секретарем сільської ради 14.07.2017 року та зареєстрована в реєстрі за № 39. При цьому позивачу не було повідомлено про необхідність скерування такої заяви до нотаріуса. Відтак, позивач вважала, що усі дії нею, як спадкоємцем, виконано і спадщина прийнята у встановлений законом спосіб.
З метою оформлення своїх спадкових прав та необхідністю отримати свідоцтво про право на спадщину, позивач звернулась до Доротищенської сільської ради, де їй було роз`яснено, що до компетенції сільської ради не входить вирішення такого питання та вказане питання слід вирішувати у нотаріуса. При зверненні до приватного нотаріуса Ковельського районного округу Мороз Л.К. позивача було повідомлено, що нею пропущено строк для прийняття спадщини, адже оформлена та зареєстрована сільською радою заява про прийняття спадщини мала б бути подана нотаріусу в межах шестимісячного строку з дня смерті спадкодавця. Так як оформлена позивачем заява в межах вказаного строку подана не була, то, відповідно, позивач вважається такою, що пропустила строк для прийняття спадщини.
Враховуючи викладене, позивач просила суд визнати причини пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини поважними та визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась внаслідок смерті ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В підготовче судове засідання позивач подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідачі в судове засідання, кожен зокрема, подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності. Проти задоволення позову не заперечують .
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, тому, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Суд, з`ясувавши обставини справи та дослідивши матеріали цивільної справи, прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про смерть, виданого 25.01.2017 року виконавчим комітетом Доротищенської сільської ради Ковельського району Волинської області , ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_7 .
Внаслідок смерті ОСОБА_7 відкрилась спадщина на майно, що належало спадкодавцеві на день смерті.
Відповідно до заповіту, посвідченого секретарем Доротищенської сільської ради Ковельського району Волинської області 24.01.2017 року та зареєстрованого в реєстрі за № 4, ОСОБА_7 на випадок своєї смерті все своє майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося і взагалі все те, на що вона за законом буде мати право, заповіла своїй дочці ОСОБА_1 .
Згідно заяви ОСОБА_1 від 14.07.2017 року, остання звернулась в нотаріальні органи з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7 , яка була посвідчена секретарем Доротищенської сільської ради Ковельского району Волинської області та зареєстрована в реєстрі за №39.
Однак, вказана заява не була подана ОСОБА_1 до нотаріальної контори.
Відповідно до довідки Доротищенської сільської ради Ковельського району Волинської області № 642 від 17.11.2020 року встановлено, що згідно запису в погосподарській книзі №1 в АДРЕСА_3 (особовий рахунок № НОМЕР_1 ), рахується господарство ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка на час смерті постійно проживала з 1950 року по день смерті і була зареєстрована в с. Гішин Ковельського району Волинської області та була знята з реєстрації в зв`язку зі смертю. Заповіт від імені померлої ОСОБА_7 Доротищенською сільською радою посвідчувався 24.01.2017 року за № 4.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 01.11.1967 року сільською радою Доротище Ковельського району Волинської області, ОСОБА_8 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , а її батьками є ОСОБА_9 та ОСОБА_7 .
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 від 26.12.2000 року ОСОБА_10 розірвала шлюб з ОСОБА_11 та після розірвання шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_12 .
Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 , виданого 27.04.2001 року ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уклала шлюб з ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та після одруження дружині присвоєно прізвище ОСОБА_14 .
Відповідно до повідомлення Ковельської державної нотаріальної контори № 193/01-16 від 09.02.2021 року встановлено, що спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 не заводилась.
Таким чином, позивач є на даний час спадкоємцем за заповітом спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_7 .
Як встановлено в судовому засіданні, позивач у встановлений шестимісячний строк не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки підстави пропуску позивачем строку для звернення до нотаріального органу про прийняття спадщини суд вважає поважними, то їй слід визначити додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_7 .
Надання позивачу двохмісячного додаткового строку буде достатнім для вчинення нею відповідних дій щодо подання заяви про прийняття спадщини.
Зважаючи на обставини справи, суд залишає судові витрати за позивачем.
Керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 82, 89, 141, 263, 264, 265 ЦПК України, на підставі ч. 3 ст. 1272 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_2 ) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_5 , виданий 14.11.2001 року Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_6 ) додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Гішин Ковельського району Волинської області, протягом двох місяців з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Ковельський міськрайонний суд Волинської області.
Головуючий:П. Ю. Бойчук
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2021 |
Оприлюднено | 18.03.2021 |
Номер документу | 95599084 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Бойчук П. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні