Справа № 527/474/21
провадження № 1-кс/527/142/21
УХВАЛА
іменем України
17 березня 2021 року слідчий суддя Глобинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власника майна ТОВ «Новомосковськ Агро» ОСОБА_4 , розглянувши клопотання старшого слідчого Відділу поліції № 1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Глобинського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 про накладення арешту на майно за матеріалами кримінального провадження № 12021170510000102 від 06 березня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
10 березня 2021 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого Відділу поліції № 1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Глобинського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 про накладення арешту на майно за матеріалами кримінального провадження № 12021170510000102 від 06 березня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 05.03.2021 о 15:23 зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що поряд с. Старий Хутір, Кременчуцького району, Полтавської області працівником ДОП ВП№1 КРУП було виявлено незаконну порубку дерев в лісопосадці.
05.03.2021 року в ході огляду місця події, лісопосадки поблизу с. Старий Хутір Кременчуцького р-ну, Полтавської обл., на землі виявлено дві бензомоторні пилки марки «Foresta FA48S» оранжевого кольору, неподалік виявлених бензомоторних пил виявлено пеньки 11 дерев породи Клен з діаметром: 1) 15см; 2) 12см.; 3) 14см.; 4) 16см.; 5) 25см.; 6) 30см.; 7) 29см.; 8) 25см.; 9) 47см.; 10) 27 см.; 11) 30 см. Також в даному місці неподалік виявлених бензомоторних пил й пеньків дерев виявлено розпиляні стовбури дерев породи клен, які складено в дві купи загальним об`ємом близько 4м3.
Після проведення огляду місця події дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S» вилучено до кімнати збереження речових доказів ВП№1 КРУП ГУНП в Полтавській області, розпиляні стовбури дерев породи Клен об`ємом близько 4м3, залишено на місці де були виявлені, під охороною працівників поліції.
Досудовим розслідуванням встановлено, що пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S» належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро», код ЄДРПОУ 33014041, адреса: м. Глобине, Кременчуцького р-ну, Полтавської обл., вул. Володимирівська, 144, представником підприємства є ОСОБА_7 тел. НОМЕР_1 .
Посилаючись на те, що в кримінальному провадженні є достатньо даних вважати, що тимчасово вилучене під час огляду майно є знаряддям та доказом вчинення кримінального правопорушення і відповідає вимогам ст. 167 КПК України, з метою збереження речових доказів, а також запобігання можливості їх приховування, знищення, пошкодження, псування, втрати, передачі, пересування, відчуження, слідчий просив накласти арешт на майно, вилучене 05.03.2021 під час огляду місця події лісопосадки, поряд с. Старий Хутір Кременчуцького району Полтавської області, а саме: дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S», що належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро», код ЄДРПОУ 33014041, адреса: м. Глобине, Кременчуцького р-ну, Полтавської обл., вул. Володимирівська, 144, розпиляні стовбури дерев породи Клен об`ємом близько 4м3, шляхом заборони власнику та володільцю користуватися майном із залишенням його в кімнаті збереження речових доказів ВП№1 КРУП ГУНП в Полтавській області, та шляхом заборони відчуження майна власником чи іншими особами на підставі його довіреності.
У судовому засіданні слідчий ВП№1КРУП ГУНПв Полтавськійобласті ОСОБА_3 клопотання підтримував з підстав та обставин, зазначених в ньому та крім того, пояснив, що на даний час вилучені розпиляні стовбури дерев знаходяться на території ВП № 1 КРУП ГУНП в Полтавській області.
Представник власника майна ТОВ «Новомосковськ Агро» ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на те, що ТОВ «Новомосковськ Агро» є орендарем земельної ділянки, кадастровий номер: 5320610100:00:011:0204 з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка є земельною ділянкою приватної власності та 05.03.2021 року працівниками здійснювалося її розчищення від дикої порослі. Крім того, слідчим не було складено та не було надано ТОВ «Новомосковськ Агро» протокол тимчасового вилучення майна.
Слідчий суддя, заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання, встановив наступне.
05.03.2021 о 15:23 зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що поряд с. Старий Хутір Кременчуцького району Полтавської області працівником ДОП ВП№1 КРУП було виявлено незаконну порубку дерев в лісопосадці. Відомості за вказаним факто внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України (а.с. 1,4,5).
05.03.2021року вході оглядумісця події- лісопосадки поблизу с. Старий Хутір Кременчуцького району Полтавської області, на землі виявлено дві бензомоторні пилки марки «Foresta FA48S» оранжевого кольору, неподалік виявлених бензомоторних пил виявлено пеньки 11 дерев породи Клен з діаметром: 1) 15 см; 2) 12 см.; 3) 14 см.; 4) 16 см.; 5) 25 см.; 6) 30 см.; 7) 29 см.; 8) 25 см.; 9) 47 см.; 10) 27 см.; 11) 30см. Також в даному місці неподалік виявлених бензомоторних пил й пеньків дерев виявлено розпиляні стовбури дерев породи клен, які складено в дві купи загальним об`ємом близько 4м3. Після проведення огляду місця події дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S» вилучено до кімнати збереження речових доказів ВП№1 КРУП ГУНП в Полтавській області, розпиляні стовбури дерев породи Клен об`ємом близько 4м3, залишено на місці де були виявлені, під охороною працівників поліції (а.с. 6).
Згідно Балансової довідки пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S» та «Foresta FA45Р» належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро» (а.с. 09).
Постановою слідчого від 05 березня 2021 року дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S» та розпиляні стовбури дерев породи Клен об`ємом близько 4м3 визнані та долучені до кримінального провадження як речові докази (а.с. 7).
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Згідно п. 7 ч. 2ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
Частиною 2 ст. 168 КПК України визначено, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч.5, ч.7ст. 237 КПК України, при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Як зазначено в ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цьогоКодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 11ст. 170 КПК України, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу(ч. 1ст. 173 КПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:1) правову підставу для арешту майна;2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчим суддею встановлено, що вилучені 05 березня 2021 року дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки марки «Foresta FA48S», «Foresta FA45Р», належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро».
Представник ТОВ «Новомосковськ Агро» в судовому засіданні зазначив, що порубка дерев проводилася на земельній ділянці кадастровий номер: 5320610100:00:011:0204.
Разом з тим, слідчому судді не надано переконливих доказів на підтвердження того, що порубка дерев проводилася на земельній ділянці кадастровий номер: 5320610100:00:011:0204, а не у лісопосадці поблизус.Старий ХутірКременчуцького районуПолтавської області,як зазначеноу Протоколіогляду місцяподії від05.03.2021року,оскільки для встановлення точного місцезнаходження проведення порубки дерев необхідне проведення додаткових слідчих дій у кримінальному провадженні.
Приймаючи доуваги викладене,а такожз метоюзбереження речовихдоказів, слідчийсуддя дійшоввисновку,про необхідність накладення арешту на тимчасово вилученемайно, а саме: дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S», «Foresta FA45Р», що належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро», розпиляні стовбури дерев породи клен об`ємом близько 4м3, шляхом заборони відчуження та користування власнику, володільцю чи іншим особам, оскільки їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження вказаного майна, що може перешкодити кримінальному провадженню.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 131,132, 167, 167,170-173, 175, 372, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого Відділу поліції № 1 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Глобинського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури ОСОБА_6 про накладення арешту на майно за матеріалами кримінального провадження № 12021170510000102 від 06 березня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України задовольнити.
Накласти арешт на майно вилучене 05.03.2021 року під час огляду місця події лісопосадки, поряд с. Старий Хутір Кременчуцького району Полтавської області, а саме: дві бензомоторні пили оранжевого кольору марки «Foresta FA48S», «Foresta FA45Р», що належать підприємству ТОВ «Новомосковськ Агро», розпиляні стовбури дерев породи клен об`ємом близько 4м3, шляхом заборони відчуження та користування власнику, володільцю чи іншим особам із залишенням на території ВП № 1 КРУП ГУНП в Полтавській області.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Оголошення повного тексту ухвали відбулося 18 березня 2021 року о 16:00 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95613882 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Глобинський районний суд Полтавської області
Олефір А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні