УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей і документів
Справа №712/2363/21
Провадження № 1-кс/712/1298/21
18 березня 2021 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Черкаській області підполковника юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42020251010000144 від 17.09.2020 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
До суду звернувся старший слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ в Черкаській області підполковник юстиції ОСОБА_3 , з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивує тим, що до слідчим відділом УСБУ в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020251010000144 від 17.09.2020 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.
Згідно з матеріалами досудового розслідування група осіб з метою формування від`ємного значення податкового кредиту з ПДВ та його незаконного відшкодування з бюджету під час експорту замороженого м`яса яловичини за кордон, діючи за попередньою змовою, здійснили ряд фіктивних безтоварних операцій
Так, ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ) документально оформляв збут замороженого м`яса яловичини на ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Останнє, в свою чергу, не здійснюючи будь-яких товарно-господарських операцій, ніби переробляло це м`ясо та документально оформляло його збут приватному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виписувало податкові накладні, згідно з якими нібито продало на ПП « ОСОБА_6 » товар (заморожене м`ясо яловичини) загальною вагою 59 820 кг, вартістю 5849788 грн., в тому числі ПДВ 974964грн. Вказаний товар, згідно з документами, транспортувався від ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ПП « ОСОБА_6 » (Митний термінал)
У той же час, фактичне виробництво замороженої м`ясної продукції, нібито придбаної ПП « ОСОБА_6 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », здійснювалось на потужностях м`ясокомбінату, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює свою господарську діяльність ФОП ОСОБА_5 . Саме з території м`ясокомбінату в смт. Єрки здійснювалось відвантаження товару у вантажні автомобілі, які в подальшому прямували до МП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » для проходження митного оформлення та здійснювали транспортування за межі митної території України. Таким чином, господарські операції по продажу товару від ФОП ОСОБА_5 до ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та від ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » до ПП« ОСОБА_6 » не відбувались, транспортування та переробка м`яса не здійснювалась. Такі операції є фіктивними, а складені по ним документи підробленими.
Безтоварність вказаних господарських операцій з постачання товарів на митній території України вказує на незаконність формування податкового кредиту з ПДВ за податковими накладними, виписаними від ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » на ПП « ОСОБА_6 ». Загальна сума податкового кредиту з ПДВ, сформованого ПП« ОСОБА_6 » по вказаним податковим накладним становить 974964грн.
У подальшому, ПП « ОСОБА_6 » в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_4 , митний пост « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснило оформлення митних декларацій, згідно з якими було експортовано зморожене м`ясо яловичини до Республіки Узбекистан та Республіки Вірменія.
У січні 2021 року директор ПП « ОСОБА_6 » подав податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний період грудень 2020 року. Згідно з вказаною деклараціюю ПП « ОСОБА_6 » в грудні 2020 року здійснило операції з вивезення товарів за межі митної території України, які оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість, на загальну суму 8119899 грн., а також здійснило продаж товарів на митній території за основною ставкою ПДВ (20 %) на суму 45000 грн., сума ПДВ 9000 грн. Таким чином, в грудні 2020року ПП « ОСОБА_6 » мало податкових зобов`язань з ПДВ на суму 9000 грн. При цьому, в той же звітний період ПП « ОСОБА_6 » здійснило придбання товарів на митній території України за основною ставкою ПДВ (20 %) на суму 8002001 грн., сума ПДВ 1600365 грн.
У результаті проведення експортних операцій ПП « ОСОБА_6 » у грудні 2020 року, сформувало від`ємне значення податкового кредиту з ПДВ на загальну суму 1591365 грн., яка була заявлена директором вказаного підприємства до бюджетного відшкодування на рахунок платника (ПП « ОСОБА_6 ») у банку.
Таким чином, від імені ПП « ОСОБА_6 » незаконно було задекларовано до бюджетного відшкодування від`ємне значення податкового кредиту з ПДВ грошові кошти в сумі 974964грн. (з 1591365 грн. заявлених в податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року).
У матеріалах досудового розслідування містяться дані, що ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) приватному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) у період червня 2020 лютого 2021 років видавалися сертифікати про походження товару (замороженої м`ясної продукції), реалізація якої здійснювалась за описаних вище обставин.
Слідчий в клопотанні зазначає, що виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які зберігаються на ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме сертифікатів про походження товару (замороженої м`ясної продукції), виданих ПП« ОСОБА_6 » у період червня 2020 лютого 2021 років, а також документів, які стали підставою для отримання таких сертифікатів, оскільки у них може міститися інформація, яка має суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні №42020251010000144, а саме для підтвердження вини службових осіб ПП « ОСОБА_6 » у скоєнні злочину.
В судове засідання слідчий не з`явився, звернувся з заявою про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться речі чи документи, доступ дояких єпредметом клопотання, повідомлена про розгляд клопотання та в судове засідання не з`явилась.
Дослідивши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №42020251010000144, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.09.2020 р., у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, суд приходить до наступного:
Відповідно до ч. 2 п. 5 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно ст. 132 КПК України загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
3. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
4. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи доводи клопотанняпро те,що отриманнявказаних уклопотанні документівнеобхідне взв`язку зтим,що вних може міститися інформація, яка має суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні №42020251010000144, а саме для підтвердження вини службових осіб ПП « ОСОБА_6 » у скоєнні злочину, вивчивши додані до клопотання матеріали в обґрунтування підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя доходить висновку, що заявником доведено наявність у досудового слідства підстав вважати, що вказані у клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме підтвердити або спростувати подію злочину, а також встановити осіб, причетних до його вчинення, тому слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
На підставі вищевикладеного і керуючись ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю вилучення їх копій), які зберігається в ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме сертифікатів про походження товару (замороженої м`ясної продукції), виданих ПП« ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) у період червня 2020 лютого 2021 років, а також документів, які стали підставою для отримання таких сертифікатів.
Строк дії ухвали визначити у два місяці.
Виконання ухвали покласти слідчих слідчого відділу УСБУ в Черкаській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_3 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 .
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуальногокодексуУкраїни з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчийсуддя: ОСОБА_1
Дата виготовлення повного тексту ухвали 18 березня 2021 року.
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95619629 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Марцішевська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні