Справа № 710/404/21
Провадження № 1-кс/710/8/21
УХВАЛА
18.03.2021 м. Шпола
Слідчий суддя Шполянського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ТОВ «Торговий дім «Аспрія Насіння» в особі представника адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР
ВСТАНОВИВ:
18.03.2021 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла скарга від ТОВ «Торговий дім «Аспрія Насіння» в особі представника адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, у якій скаржник просить зобов`язати уповноважену особу слідчого відділу Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області невідкладно внести відомості до ЄРДР за усною заявою адвоката ОСОБА_2 від 02.03.2021 в інтересах ТОВ «Торговий дім «Аспрія Насіння» про вчинення відносно нього кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Розглянувши скаргу, слідчий суддя приходить до наступного.
За нормами Кримінального процесуальногоКодексуУкраїни вбачається, що законодавець у більшості випадків прямо зазначає, що судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування здійснюється слідчим суддею суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування (п.18 ч.1 ст. 3, ч. 7 ст. 100, ч. 2 ст. 132, ч. 1 ст. 184, ч. 1 ст. 192, ч. 2 ст. 199, ч. 1 ст. 201, ч. 3 ст. 244, ч. 10 ст. 290 КПК України), з урахуванням положень ч. 6 ст.9КПКУкраїни правильним є застосування зазначеного правила і до розгляду клопотань та скарг, територіальна підсудність щодо яких прямо не визначена процесуальним законом.
Відповідно висновків Верховного Суду у справі № 487/7605/19 від 22.04.2020 року територіальна підсудність визначається за місцем знаходження (реєстрації) відповідного державного органу, який є юридичною особою та в складі якого знаходиться слідчий підрозділ.
Нормами ст.38КПКУкраїни органом досудового розслідування є зокрема слідчі підрозділи органів Національної поліції
Вимоги поданої скарги стосуються процесуальних дій слідчих відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області.
За відомостями офіційного сайту Національної поліції, районними територіальними (відокремленими) підрозділами Головного управління Національної поліції в Черкаській області являються: Звенигородський районний відділ поліції, Золотоніський районний відділ поліції, Уманське районне управління поліції, Черкаське районне управління поліції.
Відповідно до наказу НПУ від 18.12.2020 року №999, з 04.01.2021 року усі посади у Шполянському відділенні поліції, в тому числі посади слідчого відділення та сектору дізнання скорочені. Згідно штатного розпису слідче відділення та сектор дізнання підпорядковується слідчому відділу Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 р. Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 р. № 3477-IV, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Оскільки на дату звернення орган досудового розслідування перебуває у структурі Звенигородського районного ВП ГУНП у Черкаській області, тому вказана скарга не підлягає розгляду слідчим суддею Шполянського районного суду Черкаської області.
Відповідно до п.2 ч. 2 ст.304КПКУкраїни скарга повертається, якщо така не підлягає розгляду в цьому суді.
За вказаних обставин скарга ТОВ «Торговий дім «Аспрія Насіння» в особі представника адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР підлягає поверненню.
Необхідно роз`яснити скаржнику, що повернення скарги не позбавляє його права повторного звернення до слідчого судді у порядку, передбаченому КПК України, зокрема до місцевого суду, у межах юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Враховуючи викладене, керуючись, ст. 38, 304, 309, 392, 393, 395, 532 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Скаргу ТОВ «Торговий дім «Аспрія Насіння» в особі представника адвоката ОСОБА_2 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, повернути скаржнику.
Роз`яснити, що повернення заяви не позбавляє права звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Черкаського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішеннясудом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95619704 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Шполянський районний суд Черкаської області
Сивокінь С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні