Справа 127/6208/21
Провадження 1-кс/127/2678/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2021 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 звернулася до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021020000000004 від 06.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що посадові особи ПП « ОСОБА_3 », фактичним власником якого є ОСОБА_4 , починаючи з кінця 2019 року розробили схему та привласнили майно, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на суму понад 200 млн. грн.
Так, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі генерального директора ОСОБА_5 та ПП « ОСОБА_6 » в особі директора ОСОБА_7 заключили договір поставки № 11112018 від 13.11.2017 на поставку продукції групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Після поставки товару у листопаді 2019 року, останні за продукцію групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не розрахувались, на дзвінки не відповідають та умисно вчинили перереєстрацію нерухомості товариства, сільськогосподарської техніки та автомобіля на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) та подальший продаж 21.02.2020 цих же основних засобів на користь ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з часткою 60% статутного капіталу товариства є той же ОСОБА_4 ..
Крім того, ПП « ОСОБА_3 » змінила адресу місцезнаходження з міста Вінниця, де був розташований реальний офіс підприємства на місто Дніпро - Палац культури імені Ілліча. Також, шляхом декількох послідовних перепродажів протягом короткого проміжку часу, відбулася зміна реальних власників ПП « ОСОБА_3 ».
Декілька послідовних перепродажів одного й того ж нерухомого майна та інших основних засобів в дуже короткий проміжок часу та по значно заниженим цінам, свідчить про умисне сплановане виведення майна ПП « ОСОБА_3 » групою підконтрольних ОСОБА_4 осіб на інше належне йому товариство - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », після чого ПП « ОСОБА_3 » змінила власників.
05.03.2020, представники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » прибули на склад ПП « ОСОБА_3 » за адресою: АДРЕСА_2 . Саме за цією адресою зберігався товар поставлений ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на користь ПП « ОСОБА_3 ». За цією ж адресою до останнього часу знаходилися працівники ПП « ОСОБА_3 » (завідувач складу, вантажники тощо). Але, прибувши 05.03. 2020 за вказаною адресою, представники ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виявили, що на складі відсутні будь-які ознаки товару, сам склад опломбований, відсутні працівники, також відсутні комп`ютерна та інша офісна техніка. Тобто, за всіма ознаками зазначений склад був залишений ПП « ОСОБА_3 », а товар вивезений в невідомому напрямку.
29.07.2020 на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду від 20.07.2020 (справа 127/15120/20) проведено огляд складських приміщень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою АДРЕСА_2 , в ході якого продукції виробника « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не виявлено.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ч. 2 ст. 98 КПК України, документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені у частині першій.
З метою повноти досудового слідства, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів ПП « ОСОБА_3 » щодо придбання, реалізації продукції групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: договір поставки, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, договір- оренди складських приміщень за адресою: АДРЕСА_3 , що побувають у володінні ПП « ОСОБА_3 » (СДРПОУ НОМЕР_4 ).
Відповідно інформації отриманої з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 05.12.2020, код юридичної особи НОМЕР_4 , за яким ідентифікувалося ПП « ОСОБА_3 », закріплений за Приватним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ПП « ОСОБА_8 »), місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_4 .
Таким чином, з метою заплутування слідів кримінального правопорушення, вчиненого власниками ПП « ОСОБА_3 », крім неодноразових змін юридичних адрес та керівників, відбулися зміни в назві цього підприємства, яким на даний час є ПП « ОСОБА_8 » з тим же кодом ЄДРПОУ НОМЕР_4 .
Враховуючи вищевикладене, слідчий просила слідчого суддю клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче слідчий мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 задовольнити.
Надати дозвіл начальнику другого відділу РКП СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_2 та/або заступнику начальника першого відділу РКП СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_9 , старшим слідчим з ОВС СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , старшому слідчому СУ ГУ ДФС у Вінницькій області ОСОБА_17 до оригіналів документів щодо проведених касових видатків по ІНФОРМАЦІЯ_8 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) за період з 06.07.2018 по 31.12.2018, а саме оригінали наступних платіжних доручень: № 1009 від 09.10.2018, № 1010 від 09.10.2018, № 1043 від 16.10.2018, тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх для запобігання їх можливому знищенню, які перебувають у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95622067 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні