УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
18 березня 2021 р. Справа № 120/892/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Бошкова Юлія Миколаївна, розглянувши матеріали адміністративної справи:
за позовом: селянського (фермерського) господарства "Відродження"
до: Державної податкової служби України; Головного управління ДПС у Вінницькій області
про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом селянського (фермерського) господарства "Відродження" до Державної податкової служби України; Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою від 10.02.2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
17.03.2021 року представником відповідача подано до суду заяву про залишення позовної заяви без розгляду. В обґрунтування зазначеної заяву вказано, що позивач скористався досудовим порядком врегулювання спору шляхом подання скарги на рішення комісії ГУ ДПС у Вінницькій області. За результатами розгляду якої прийнято рішенням від 04.08.2020 року, яким залишено скаргу без задоволення, а рішення без змін.
Відтак, представник відповідача зазначає, що відповідно до правової позиції, викладеної у постановах Верховного Суду від 11.10.2019 року у справі №640/20468/18 та від 26.11.2020 року у справі №500/2486/19 інші рішення контролюючих органів, які не стосуються нарахування грошових зобов`язань платника податків, за умови попереднього використання позивачем досудового порядку вирішення спору (застосування процедури адміністративного оскарження - абзац 3 пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України), оскаржуються у судовому порядку у такі строки, зокрема, тримісячний строк з дня звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги прийнято та вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановленні ПК України. При цьому такий строк обчислюється з дня вручення скаржнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу.
Визначаючись з приводу зазначеного клопотання, суд вказує таке.
Відповідно до ч. 13 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відтак, ознайомившись з матеріалами справи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно із ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Встановлення строків звернення до адміністративного суду у системному зв`язку з принципом правової визначеності слугує меті забезпечення передбачуваності для відповідача (як правило, суб`єкта владних повноважень у адміністративних справах) та інших осіб того, що зі спливом встановленого проміжку часу прийняте рішення, здійснена дія (бездіяльність) не матимуть поворотної дії у часі та не потребуватимуть скасування, а правові наслідки прийнятого рішення або вчиненої дії (бездіяльності) не будуть відмінені у зв`язку з таким скасуванням. Тобто встановлені строки звернення до адміністративного суду сприяють уникненню ситуації правової невизначеності щодо статусу рішень, дій (бездіяльності) суб`єкта владних повноважень.
Відповідно до прохальної частини позову позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області з питань реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1766970/23103458 від 27.07.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної селянського (фермерського) господарства "Відродження" № 6 від 13.07.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом з тим, до заяви Головного управління ДПС у Вінницькій області про залишення позовної заяви без розгляду додано рішення за результатами розгляду скарги про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.08.2020 року №40384/23103458/2, відповідно до якого селянське (фермерське) господарство "Відродження" оскаржило в адміністративному порядку рішення від 27.07.2020 року №1766970/23103458. У свою чергу, за результатами розгляду вищезазначеної скарги прийнято рішення про залишення останньої без задоволення та оскаржуваного рішення без змін.
З огляду на зазначене, позивачем пропущено 3-місячний строк звернення до суду, який обраховується з моменту отримання рішення за результатами розгляду скарги про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.08.2020 року №40384/23103458/2, адже з позовною заявою селянське (фермерське) господарство "Відродження" звернулось до суду 05.02.2021 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Разом з тим, позивачем не заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду та не вказано причин, які могли б бути визнані судом поважними для поновлення пропущеного строку звернення до суду.
Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно подати до суду обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням причин, які могли б бути визнані судом поважними для поновлення останнього.
Відтак, суд дійшов висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків останньої, визначених у мотивувальній частині ухвали суду.
Керуючись ст.ст. 121, 123, 160, 161, 169, 171, 256, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву селянського (фермерського) господарства "Відродження" до Державної податкової служби України; Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк, з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, визначених у мотивувальній частині ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2021 |
Оприлюднено | 22.03.2021 |
Номер документу | 95647133 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Бошкова Юлія Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні