Справа 288/1551/17
1-в/288/21/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2021 року . смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань- ОСОБА_2 ,
представника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста Оржонікідзе Російська федерація, жителю АДРЕСА_1 , раніше засудженого 22.11.2016 року Попільнянським районним судом Житомирської області за ч. 3 ст. 185 КК України та 12.01.2018 року за ч. 2 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , посилаючись на те, що 27.11.2020 року з місць позбавлення волі повернувся ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимий 12.01.2018 року Попільнянським районним судом Житомирської області за ст. 185 ч. 2 КК України у виді двох років шести місяців позбавлення волі, де на підставі ст. 71 КК України до покарання за даним вироком частково приєднано невідбуту частину міри покарання за попереднім вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 22.11.2016 року за яким ОСОБА_4 засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки, і остаточно визначено йому кінцеві міру покарання у вигляді 4 (чотири) роки 2 (два) місяці позбавлення волі.
Згідно ухвали Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 19.11.2020 року ОСОБА_4 звільнено умовно-достроково від подальшого відбування покарання, визначеного вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 12.01.2018 року на невідбутий строк 1 (один) рік 3 (три) місяці 21 (двадцять один) день. ОСОБА_4 формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, відповідних висновків не зробив, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, скоює адміністративні правопорушення та повернувшись з місць позбавлення волі, тричі притягувався до адміністративної відповідальності, за скоєння ним навмисних правопорушень, а саме: 13.01.2021 року - ст. 173 КУпАП; 09.02.2021 року - ч. 1 ст. 178 КУпАП; 15.02.2021 року - ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
ОСОБА_4 було тричі винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, та припинення ведення ним антигромадського способу життя.?
Незважаючи на вжиті заходи, ОСОБА_4 на шлях виправлення ставати не бажає, та продовжує зловживати спиртними напоями.
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду за п. «В» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» відносно ОСОБА_4 , терміном на один рік.
Представник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні вимоги подання підтримав та просив його задовольнити.
Особа, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо задоволення даного подання, проте просить встановити прибуття для реєстрації до відділення поліції один раз на місяць, оскільки він неофіційно працює.
Суд, заслухавши думку представника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_4 , вивчивши матеріали подання, приходить до наступного висновку.
ОСОБА_4 , засуджений вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 22 листопада 2016 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки.
Як вбачається з вироку Попільнянського районного суду Житомирської області від 12 січня 2018 року ОСОБА_4 визнано винним за частиною 2 статті 185 КК України та призначено покарання за частиною 2 статті 185 КК України у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України до покарання за даним вироком частково приєднано невідбуту частину міри покарання за попереднім вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 22.11.2016 року та остаточно визначено кінцеву міру покарання 4 роки 2 місяці позбавлення волі.
Згідно ухвали Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 19.11.2020 року, засудженого ОСОБА_4 звільнено умовно-достроково від відбування покарання за вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 12.01.2018 року на невідбутий строк 1 (один) рік 3 (три) місяці 21 (двадцять один) день.
Відповідно до Довідки про звільнення серії ЖИТ № 15132, ОСОБА_4 відбував покарання в ДУ «Райківська ВК № 73», звільнений на підставі ухвали Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 19.11.2020 року та прямує до місця проживання в АДРЕСА_2 .
Згідно постанов по справі про адміністративне правопорушення серії ГАБ № 658832 від 09 лютого 2021 року та серії ГАБ № 658693 від 15 лютого 2021 року, ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Постановою Попільнянського районного суду Житомирської області від 10 лютого 2021 року на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, у виді 85 гривень штрафу.
На підставі вищевказаного ОСОБА_4 були винесені попередження особи, стосовної якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Відповідно доположень статті 1Закону України«Про адміністративнийнагляд заособами,звільненими змісць позбавленняволі» (далі-Закон),який визначаєумови іпорядок встановленнята здійсненняадміністративного наглядуза окремимикатегоріями ранішесудимих осібта їхобов`язки, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 , після прибуття на місце проживання в АДРЕСА_1 , згідно характеристики № 13 від 16 березня 2021 року Корнинської селищної ради Житомирської області, проживає без реєстрації за вказаною адресою, ніде не працює, проживає за рахунок випадкових заробітків, схильний до вживання спиртних напоїв. За час свого проживання в селі скарг від місцевих на його адресу не надходило.
Із даних, які містяться в справі вбачається, що ОСОБА_4 був попереджений відразу, після скоєння вказаних вище адміністративних правопорушень, про те, що якщо він буде порушувати громадський порядок та права інших громадян, над ним буде встановлено адміністративний нагляд. З ними він особисто був ознайомлений, про що свідчать його підписи в Попередженнях від 30 листопада 2020 року, 13 січня 2021 року, 09 лютого 2021 року та 15 лютого 2021 року .
Отже, враховуючи, те що ОСОБА_4 не реагує на офіційні попередження про недопустимість протиправної поведінки, на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, тому йому доцільно встановити адміністративний нагляд, що дасть змогу спостерігати за ним і контролювати його поведінку для запобігання вчинення даною особою інших протиправних дій.
Зазначене свідчить про наявність встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підстав про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , тому суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік.
Статтею 6ЗаконуУкраїни «Проадміністративнийнагляд заособами,звільненимизмісць позбавленняволі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5цьогоЗакону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
УХВАЛИВ:
Подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю міста Оржонікідзе Російська федерація, жителю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном 1 рік, встановити щодо нього такі обмеження:
- заборонити вихід з будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години до 6 години;
- заборонити відвідувати заклади, де спиртні напої продаються на розлив, з метою їх вживання;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Попільнянського району без дозволу Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області;
- прибувати на реєстрацію до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області кожний перший понеділок місяця для проведення профілактичної роботи.
Копію ухвали направити до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - для виконання.
На ухвалу може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Попільнянський районний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_1
Суд | Попільнянський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95685950 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про установлення, припинення адміністративного нагляду |
Кримінальне
Попільнянський районний суд Житомирської області
Рудник М. І.