Справа № 344/2839/21
Провадження № 1-кс/344/1094/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2021 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддяІвано-Франківськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті ОСОБА_1 ,з участюсекретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12020090010002297 від 05.11.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. 364-1, ч. 3 ст. 382 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Прокурор звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду справа № 344/7685/20 від 22.06.2020 накладено арешт на об`єкт нерухомого майна, розташованого за адресою: вул. Шашкевича, 6 в м. Івано-Франківську, що на праві приватної власності належало ТОВ «Аквінта» та заборонено відповідним державним органам вчиняти будь-які дії, пов`язані з відчуженням, зміною, перереєстрацією, заставою або іншого виду зміни власника вказаного майна.
Також, ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду справа № 344/8373/20 від 08.07.2020 накладено арешт на корпоративні права ТОВ «Аквінта», а саме на майнові права в статутному капіталі учасників Товариства, шляхом тимчасової заборони права на відчуження і розпорядження часткою, вчиняти будь-які цивільно-правові дії, правочини, укладати договори щодо відчуження своєї частки на корпоративні права, а також заборони державним реєстраторам, нотаріусам та акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії щодо змін у статутних документах товариства, а також вчинення будь-яких інших реєстраційних дій щодо цього суб`єкта господарювання, в тому числі вносити будь-які зміни щодо вказаного Товариства в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
27.07.2020 державним реєстратором Виконавчого комітету Корнинської сільської ради Рівненського району Рівненської області ОСОБА_4 , за відсутності правових підстав, внесено зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, якими неправомірно скасовано арешти на нерухоме майно по вул. Шашкевича, 6 в м. Івано-Франківську та 28.07.2020 вказане нежитлове приміщення перереєстровано за ТОВ «Роял Кепітал Плюс» ЄДРПОУ, яке було зареєстровано 25.07.2020.
З метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні Головного управління Державної податкової служби в Тернопільській області, юридична адреса: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль в яких міститься інформація про доходи, рахунки та фінамнсову звітність ТОВ «Аквінта», код ЄДРПОУ 42525058, наявність (відсутність) заборгованості за податковими та іншими платежами до бюджету, сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
Учасники процесу в судове засідання не з`явились, прокурор попередньо подав клопотання відповідно до якого просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів розглядати без його участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей та документів, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати прокурору Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_3 та слідчим слідчого відділу Івано-Франківського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні Головного управління Державної податкової служби в Тернопільській області, юридична адреса: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль в яких міститься інформація про доходи, розрахункові рахунки, фінамнсову звітність ТОВ «Аквінта», код ЄДРПОУ 42525058, наявність (відсутність) заборгованості за податковими та іншими платежами до бюджету, сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування у період з 05.10.2018 по 01.02.2021, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів в електронному та друкованому вигляді.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 21 травня 2021рокувключно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95686099 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Бабій О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні