Ухвала
від 17.02.2021 по справі 569/3163/21
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/3163/21

1-кс/569/1364/21

УХВАЛА

17 лютого 2021 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 яке погоджено із прокурором Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням, яке погоджено із прокурором Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що досудовим розслідування встановлено, що до Рівненського ВП надійшов рапорт оперуповноваженого ВБЗПТЛ ГУНП в Рівненській області, згідно із яким група осіб у приватній клініці у м. Рівне з метою отримання незаконного прибутку підробляють та видають довідки про відсутність захворювання на COVID-19, не проводячи при цьому відповідних тестів.

Згідно іздопитом старшогооперуповноваженого ВБЗПТЛГУНП вРівненській області ОСОБА_5 ,в ходівиконання дорученняслідчого,в межахзазначеного кримінальногопровадження буловстановлено,що жителькам.Костопіль,яка користуєтьсяномером мобільноготелефону операторастільникового зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »№ « НОМЕР_1 »,будучи працівникомтуристичної фірми,з корисливихмотивів,за грошовувинагороду,займається підробленнямдовідок прорезультати тестуна захворювання«SARSCOV-19»,а саме,не будучипрацівницею медичноїустанови,за коштив сумі400грн., видає приватним особам довідки про негативний результат ПЛР-тесту, при цьому у вказаних осіб не відбирають будь-які аналізи на наявність вказаного вище захворювання.

Правова кваліфікація кримінальних правопорушень підроблення офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою ч. 3 ст. 358 КК України.

Документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати:документи (інформація) про здійснення дзвінків та відправку СМС - повідомлень з радіоелектронних засобів мобільних терміналів абонентського номеру: « НОМЕР_1 », який обслуговується оператором телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із встановленням дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань абонентів «А» та «Б», з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, адресу місцеперебування абонентів які користувалися вказаним мобільним номером із зазначенням телефонних номерів в момент кожного вхідного/вихідного телефонного з`єднання та вхідних/вихідних SMS і ММS - повідомлень, інформацію про GPRS - трафік, з урахуванням нульових дзвінків номерів телефонів, а також отримання абонентом послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, ІМЕІ мобільних терміналів в яких він використовувалися та час з`єднання у період часу з 01.01.2020 по час здійснення тимчасового доступу.

Підстави, що документи перебувають:в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 ( АДРЕСА_2 ) відповідно до матеріалів кримінального провадження.

Значення документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні: отримання тимчасового доступу до документів (інформації) про здійснення телефонних дзвінків та відправку СМС повідомлень зі встановленням їх місцезнаходження, а також із зазначенням IMEI кінцевого обладнання абонентських номерів, дасть змогу встановити місце розташування та можливість встановити причетність чи непричетність до скоєння даного злочину вищевказаних абонентських номерів.

Слідчий в судове засідання не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність у зв"язку із неможливістю прибуття в судове засідання, через проведення слідчих дій.

Представники оператора телекомунікації ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про час і місце розгляду клопотання були повідомлені у встановленому законом порядку, на виклик до суду не прибули, про причину неприбуття не повідомили.

Однак їх неявка у відповідності до ст.. 163 КПК України не перешкоджає розгляду вищевказаного клопотання.

Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, що знаходиться в операторів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» від 18 листопада 2003 року, обов`язком оператора телекомунікації є зберігання записів про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надання інформації про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом. Згідно ч. 3 ст. 34 вказаного Закону України інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадках і в порядку, визначених законом.

Враховуючи, що документи, до яких планується тимчасовий доступ мають важливе значення для справи, крім того, на даний час неможливо іншими способами встановити обставини, що мають значення для даного кримінального провадження, суд вважає, що дане клопотання обґрунтоване, таке, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 159, 162, 163,164,166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задоволити.

Надати дозвіл слідчому Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , на здійснення тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у віданніПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , ( АДРЕСА_2 ), а саме до:

- документів (інформації) про здійснення дзвінків та відправку СМС - повідомлень з радіоелектронних засобів мобільних терміналів абонентського номеру: « НОМЕР_1 », який обслуговується оператором телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із встановленням дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань абонентів «А» та «Б», з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, адресу місцеперебування абонентів які користувалися вказаним мобільним номером із зазначенням телефонних номерів в момент кожного вхідного/вихідного телефонного з`єднання та вхідних/вихідних SMS і ММS - повідомлень, інформацію про GPRS - трафік, з урахуванням нульових дзвінків номерів телефонів, а також отримання абонентом послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, ІМЕІ мобільних терміналів в яких він використовувалися та час з`єднання у період часу з 01.05.2020 по час здійснення тимчасового доступу.

Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.02.2021
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу95687788
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —569/3163/21

Ухвала від 16.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 04.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 04.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 17.02.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

Ухвала від 17.02.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Даш’ян К. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні