БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4 тел.: 0 (4653) 21-202
Справа №730/224/21
Провадження № 2/730/146/2021
У Х В А Л А
"22" березня 2021 р. м.Борзна
Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Ріхтера В.В.,
з участю секретаря судового засідання Циліцької Л.В.,
розглянувши питання щодо передачі до іншого суду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Злагода про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації речового права, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТОВ Злагода про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації речового права, посилаючись на те, що шляхом підроблення її підпису ТОВ Злагода продовжило термін оренди належної їй земельної ділянки, хоча вона згоди на це не давала та жодних документів не підписувала.
Питання щодо передачі справи до іншого суду розглянуто без виклику учасників справи й відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши дане питання, перевіривши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Згідно зі ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права. Відповідно до ч.4 ст.10 ЦПК України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
За змістом положень п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997р., кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Усталена практика Європейського суду з прав людини визначає, що фраза встановленого законом поширюється не лише на правову основу самого існування суду , а й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність (рішення в справах Занд проти Австрії , Олександр Волков проти України , Сокуренко і Стригун проти України , Посохов проти Росії та ін.).
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд ухвалою передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За загальними правилами підсудності справ, визначеними ч.2 ст.27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Системний аналіз зазначених положень закону, які регламентують визначення територіальної юрисдикції (підсудності) справ, вказує на те, що законодавець прив`язує дану юрисдикцію судів до місця реєстраційного обліку сторін у справі.
В позовній заяві ОСОБА_1 відповідачем вказує ТОВ Злагода .
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ Злагода зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 ; земельна ділянка, належна позивачу, розташована в цьому ж населеному пункті, що не дає підстав для віднесення виниклого між сторонами спору до підсудності Борзнянського районного суду Чернігівської області.
Таким чином, враховуючи викладені обставини, дана справа непідсудна Борзнянському районному суду Чернігівської області й підлягає направленню до Бахмацького районного суду Чернігівської області, територіальна юрисдикція якого поширюється на зареєстроване у встановленому законом порядку місцезнаходження відповідача.
Згідно з ч.1 ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 27-32, 258-261 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Злагода про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та скасування державної реєстрації речового права - передати на розгляд Бахмацькому районному суду Чернігівської області.
Здійснити передачу даної цивільної справи з Борзнянського районного суду Чернігівської області до Бахмацького районного суду Чернігівської області не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду (до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи - через Борзнянський районний суд) шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно до ст.354 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.261 ЦПК України.
Суддя В.В. Ріхтер
Суд | Борзнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 23.03.2021 |
Номер документу | 95699562 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борзнянський районний суд Чернігівської області
Ріхтер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні