Справа №295/2809/21
1-кс/295/1307/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.03.2021 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянув винесене в кримінальному провадженні за №42020060000000004 від 21.01.2020 року старшим слідчимз особливоважливих справслідчого управління ГУ ДФСу Житомирськійобласті ОСОБА_3 ,клопотання про проведення обшуку та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
У клопотанні слідчий зазначив, що досудовим розслідуванням даного кримінального провадження встановлено, що на території Житомирської області діє група осіб, які у період з травня 2020 року по теперішній час, здійснюють незаконне виготовлення фальсифікованої підакцизної продукції (алкогольні напої та тютюнові вироби) на території м. Житомира, м. Новоград-Волинського, м. Андрушівки, Житомирського, Новоград-Волинського, Андрушівського та Коростенського районів області, зберігання, транспортування цієї продукції з метою збуту та її збут мешканцям області, що становить загрозу для життя та здоров`я людей, а також незаконний збут за попередньою змовою групи осіб підроблених марок акцизного податку з метою їх використання при продажу товарів.
По даному факту прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 21.01.2020 відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України, та 14.05.2020 щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України, та доручено проведення досудового розслідування слідчому управлінню ГУ ДФС у Житомирській області. 16.10.2020 дані матеріали кримінальних проваджень об`єднанні прокурором в одне.
З клопотання слідчого вбачається, що оперативним підрозділом ДСР Національної поліції України в ході супроводження ходу досудового розслідування на виконання відповідного доручення отримана інформація щодо вказаних осіб, причетних до незаконного виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з використанням підроблених марок акцизного податку, місця їх зберігання з метою збуту, автотранспортних засобів, що використовуються для транспортування, а також каналів їх розповсюдження по території Житомирської області.
У ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що до незаконної діяльності з виготовлення тютюнових виробів, їх незаконного збуту, незаконного зберігання з метою збуту та транспортування з цією ж метою, причетні мешканці м. Житомира ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Мотивуючи заявлене клопотання слідчий вказав, що встановлено, що до незаконної діяльності з виготовлення тютюнових виробів, їх незаконного збуту, незаконного зберігання з метою збуту та транспортування з цією ж метою, причетний гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який за допомогою та сприяння інших осіб, здійснює реалізацію незаконно виготовлених тютюнових виробів та тютюну у торгівельних місцях, обладнаних для реалізації тютюнових виробів, на території Автостанції № 2 у м. Житомирі, за адресою: АДРЕСА_1 , що розташована на земельній ділянці № 1810136600:03:017:0039.
За даною адресою можуть зберігатись незаконно виготовленні тютюнові вироби (сигарети) в розфасованому та не розфасованому вигляді, тютюн, тютюнова сировина, «чорнова» неофіційна документація (рукописні записи), яка підтверджує постачання та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів та тютюну, та в якій містяться контакти постачальників, покупців тютюнової продукції, сировини для їх виготовлення, та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування, грошові кошти, одержані від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, що можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий вкзав, що особам, причетним до незаконної діяльності з придбання, збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну та несанкціонованого їх виробництва, що несе загрозу життю та здоров`ю людей, достеменно відомо про протиправний характер своїх дій, враховуючи їх латентний характер, проведення інших слідчих дій та процесуальних заходів, окрім обшуку, зашкодить досудовому розслідуванню, так як існує загроза знищення (переміщення) речових доказів, що унеможливить притягнення винних осіб у міру своєї вини.
Вилучення у ході обшуку зазначених у клопотанні предметів, речей та документів необхідне для припинення вчинення злочину, встановлення та ідентифікації осіб, що сприяли його вчиненню, а також для подальшого використання при проведенні слідчих дій (в тому числі проведення судових експертиз) по кримінальному провадженню.
Обшук, окрім виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, також планується з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених у відповідності до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з вільного обігу, тобто фальсифікованих тютюнових виробів (сигарет), тютюну, алкогольних напоїв, спирту, спиртових дистилятів, що є підакцизними товарами. Тобто, обшук є найбільш доцільним та ефективним в даному випадку способом відшукання та вилучення зазначених у клопотанні речей та предметів.
Згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно приміщення та споруди за адресою АДРЕСА_1 , а також земельна ділянка № 1810136600:03:017:0039, належить Територіальній громаді м. Житомира в особі Житомирської міської ради на праві комунальної власності.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку слідчого, який просив задовольнити клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Враховуючи, що слідчим наведено достатньо підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду, а також зважаючи на те, що в клопотанні вказане їх місцезнаходження, слідчий суддя визнає заявлене клопотання найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, та вважає необхідним надати дозвіл на проведення обшуку
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому з особливо важливих справ СУ ГУ ДФС у Житомирській області майору податкової міліції ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи по даному кримінальному провадженню дозвіл проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а також земельної ділянки № 1810136600:03:017:0039, зокрема у місцях де здійснюється торгівля незаконно виготовлених тютюнових виробів та тютюну, з метою відшукання та вилучення:
- незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, тютюнової сировини щодо яких будуть існувати підстави вважати їх фальсифікованими та виготовленими в порушення вимог чинного законодавства України;
- обладнання, сировини, комплектуючих матеріалів (сигаретний папір, фільтри тощо), тари, вимірювальних пристроїв та іншого устаткування, що використовуються для незаконного виготовлення, розмішування, розтрушування, скручування, розфасовування та упаковування незаконно виготовлених тютюнових виробів;
- рукописних записів та документації, у тому числі «чорнової» (неофіційної), яка підтверджує придбання, транспортування та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, тютюнової сировини, де містяться контакти постачальників та покупців такої продукції та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування;
- грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, тютюну, тютюнової сировини, в тому числі таких, походження яких під час обшуку встановити не можливо.
Строк дії ухвали встановити до 08.04.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95712001 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Лєдньов Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні