Ухвала
від 22.03.2021 по справі 127/6853/21
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/6853/21

Провадження №1-кс/127/3062/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2021 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду звернувся старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 з клопотанням про накладення арешту на майно, а саме: на корпоративні права у вигляді 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез, що становить 2 000 грн., та заборонити будь-яким особам вносити зміни до установчих документів ТОВ Тайгер Грез (код ЄДРПОУ - 38254240, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Аеродромна, буд. 98) або вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо такого майна.

Клопотання мотивовано тим, що у старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження №32020020000000060 від 28.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1,ч.2 ст.205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявою Енергодарського управління ГУ ДФС у Запорізькій області щодо внесення засновником ПП Стелс Проект (код ЄДРПОУ - 35903918) ОСОБА_4 в документи, які відповідно до Закону подаються для проведення реєстрації даної юридичної особи завідомо неправдиві відомості стосовно перереєстрації підприємства з Вінницької області (м. Вінниця, вул. Лук"яновського 23) до Запорізької області (м. Енергодар, вул. Набережна, 28), а також щодо місця проживання засновника підприємства - ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 .Крім того, у даному провадженні розслідується епізод за заявою ГУ ДПС у Донецькій області щодо повторного внесення колишнім засновником ТОВ Тайгер Грез (код ЄДРПОУ 38254240) ОСОБА_4 в документи, які відповідно до закону подаються для проведення реєстрації даної юридичної особи завідомо неправдиві відомості щодо місця перереєстрації товариства з Вінницької області (м. Вінниця, вул. Київська, 78, кв. (офіс) 75) до Донецької області (м. Слов`янськ, вул. Аеродромна, 98), який внесено до ЄРДР 05.10.2020 за № 32020020000000075 за ч. 2 ст. 205-1 ККУкраїни та 07.10.2020 об`єднано прокурором з кримінальним провадженням №32020020000000060.

19.02.2021 на підставі ухвали слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_6 від 02.02.2021 (справа №127/1911/21) здійснено тимчасовий доступ та виїмку оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ Тайгер Грез, яка знаходилась у Слов`янській міській раді за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, Соборна площа, 2.

Постановою слідчого від 04.03.2021 вилучені у Слов`янської міської ради документи реєстраційної справи ТОВ Тайгер Грез визнано речовими доказами.

В ході досудового розслідування встановлено фактичне місцезнаходження, відібрано зразки почерку і підпису та допитано в якості свідка засновника та керівника ТОВ Тайгер Грез - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка повідомила, що дане підприємство, як і ряд інших суб`єктів господарської діяльності назв яких не пам`ятає, вона перереєструвала на своє ім`я упродовж листопада - грудня 2019 року на прохання невідомої їй особи за грошову винагороду в розмірі 300 грн., що свідчить про те, що придбання корпоративних прав ТОВ Тайгер Грез відбувалось в порушення вимог ст. 55 Господарського кодексу України без мети здійснення господарської діяльності.

Крім того, зібрані матеріали досудового розслідування свідчать про те, що в порушення п. 3 ч. 1 ст. 55-1 Господарського кодексу України, перереєстрація ТОВ Тайгер Грез на ОСОБА_5 містить ознаки фіктивності, так як Товариство перереєстровано у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння ОСОБА_5 , яка не мала наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження.

Відповідно до інформації з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України станом на даний час кінцевим бенефіціарним власником (контролером) та керівником ТОВ Тайгер Грез є ОСОБА_5 , адреса реєстрації : АДРЕСА_2 .

ТОВ Тайгер Грез зареєстровано 22.06.2012, номер запису про державну реєстрацію : 11741020000010272, місцезнаходження юридичної особи : Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Аеродромна, буд. 98, в даний час перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС у Донецькій області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез у розмірі 2 000 грн. належить ОСОБА_5 та являється речовим доказом вчиненого кримінального правопорушення, оскільки відповідає критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України.

Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, з метою збереження речових доказів, а також запобігання вчиненню особами нових кримінальних правопорушень, передбачених ст. 205-1 КК України, виникла необхідність у накладені арешту на корпоративні права ОСОБА_5 у вигляді 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез, що становить 2 000 грн., шляхом заборони державним реєстраторам Слов`янської міської ради (84122, Донецька область, м. Слов`янськ, Соборна площа, 2) вчиняти будь-які дії пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів зазначеного товариства.

Іншим способом, окрім як накласти арешт на корпоративні права у вигляді 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез, що становить 2 000 грн., та заборонити державним реєстраторам Слов`янської міської ради вчиняти будь-які дії пов`язані з перереєстрацією та внесенням змін до установчих документів зазначеного товариства, неможливо забезпечити збереження речових доказів та запобігти вчиненню нового кримінального правопорушення, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни засновників (учасників) ТОВ Тайгер Грез, що призведе до втрати статутного капіталу розмірі 2 000 грн., повторного внесення невстановленими особами в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості.

Не застосування даного виду заходу забезпечення кримінального провадження суттєво зашкодить кримінальному провадженню, може призвести до втрати та зникнення речових доказів, які зберегли на собі сліди вчинених кримінальних правопорушень, вчинення нових злочинів.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Таким чином, з метою забезпечення збереження майна як речового доказу, застосування спеціальної конфіскації до корпоративних прав ОСОБА_5 , тому слідчий просить накласти арешт.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Власник майна в судове засідання не з`явився.

Дослідивши матеріали клопотання слідчого, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим.У разінеприбуття всудове засіданнявсіх осіб,які берутьучасть усудовому провадженні,чи вразі,якщо відповіднодо положеньцього Кодексусудове провадженняздійснюється судомза відсутностіосіб,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження всуді нездійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Згідно ч.1ст. 170 КПК УкраїниАрештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Згідност. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.

Згідно п.1 ч.2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Так як, зазначене у клопотанні майно, а саме: корпоративні права у вигляді 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез, що становить 2 000 грн., та заборонити будь-яким особам вносити зміни до установчих документів ТОВ Тайгер Грез (код ЄДРПОУ - 38254240, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Аеродромна, буд. 98) або вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо такого майна, відповідно до ст.98КПК України,маютьзначення речовихдоказів укримінальному провадженні,оскільки містятьвідомості,які можутьбути використані,як доказфакту таобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на вказане майно.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Згідно ст.. 175 КПК України, ухвала про арешт майна негайно виконується слідчим, прокурором.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 100, 131, 132, 170-172 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме: на корпоративні права у вигляді 100% статутного фонду ТОВ Тайгер Грез, що становить 2 000 грн., та заборонити будь-яким особам вносити зміни до установчих документів ТОВ Тайгер Грез (код ЄДРПОУ - 38254240, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Аеродромна, буд. 98) або вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо такого майна.

Ухвала слідчого судді про арешт майна підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п`яти діб з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення22.03.2021
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу95759799
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —127/6853/21

Ухвала від 22.03.2021

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Вишар І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні