П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2010 року Справа № 2-а-538/10/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М.
за участю:
представник позивача Кадука М.О. (Довіреність 12.02.2010р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до житлово – експлуатаційної контори №15 житлово - будівельних кооперативів про стягнення заборгованості на суму 565,87грн, суд-
В С Т А Н О В И В:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до житлово – експлуатаційної контори №15 житлово - будівельних кооперативів, надалі відповідач, про стягнення заборгованості на суму 565,87грн. Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» не сплачував в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, внаслідок чого в останнього виникла заборгованість в сумі 565,87грн. станом на 15.02.2010 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів визначених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надходило, заперечень проти позову не надали, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином шляхом направлення судової повістки за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності є, відповідно до ст. 4 „Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 14.01.1998 року (із відповідними змінами та доповненнями), окремим видом загальнообов’язкового державного соціального страхування і здійснюється на підставі Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (далі Закон №2240-ІІІ).
Стаття 19 Розділу ІV Закону № 2240-ІІІ визначає одним з джерел формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням є страхові внески страхувальників – роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.
Платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи, юридичні особи набувають статусу страхувальника з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду (ст. 22 Розділ ІV Закону № 2240-ІІІ).
Відповідач по справі, є страхувальником в розумінні ст. 2 Закону № 2240-ІІІ, а відтак відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240-ІІІ страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески і згідно ст. 30 Закону № 2240-ІІІ несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Порядок і строки сплати страхових внесків встановлений ст. 23 Розділу ІV Закону № 2240-ІІІ та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 16 від 26.06.2001 р. (далі – Інструкція № 16), проводиться страхувальниками – роботодавцями до Фонду, шляхом сплати різниці між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Сплата страхових внесків провадиться за безготівковими розрахунками або готівкою через установи банків, а у разі відсутності рахунків в установах банків – поштовими переказами через підприємства зв'язку на рахунок Фонду. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками – роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків.
В силу положень п. п. 5.1. п. 5 Інструкції № 16 – страхувальник – роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню та/або відображає суми цих фінансових санкцій в звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП.
Як видно з поданого відповідачем звіту «Про нараховані внески, перерахування та витрати, пов`язані із загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності» за 1 квартал 2009 року (підписаний керівником та головним бухгалтером відповідача ), останній самостійно зазначив прострочену заборгованість в загальній сумі 1092,74грн. Вказана заборгованість підтверджується також, розрахунком заборгованості по ЖЕК №15 житлово - будівельних кооперативів станом на 15.02.2010 року за період з 1.07.2009 року по 1.01.2010 року. Із вказаної суми заборгованості 526,87 грн. перебуває на виконанні в ДВС за рішенням Господарського суду Тернопільської області від 05.06.2007р. справа № 2/145-2273).
Станом на час розгляду справи в суді відповідачем не представлено, а судом не здобуто доказів добровільного погашення вказаної позивачем заборгованості в сумі 565,87грн., яка не обтяжена заходами примусового стягнення.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені належним чином відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись статтями 4, 6, 18, 49, , 58, 70, 71, 79, 86, 94, 98, 122, 160, 162, 163, 167 КАС України Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” , Законом України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов‘язкового державного соціального страхування”суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з житлово – експлуатаційної контори №15 житлово - будівельних кооперативів (код 21136382) на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, (вул. Танцорова, 51, м. Тернопіль,) – 565,87грн. (п’ятсот шістдесят п’ять ) грн. 87 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків станом на 15.02.2010року., яка виникла за період з 1.07.2009 року по 1.01.2010 року. на р/р 25603188 в ТОД ВАТ «Райффайзенбанк «АВАЛЬ» МФО 338501, одержувач: МР ВД ФСС з ТВП м.Тернополя та Тернопільського району , код ЄДРПОУ отримувача 26024541.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя Данилевич Н.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2010 |
Оприлюднено | 13.07.2010 |
Номер документу | 9580449 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Данилевич Надія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні